Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez milyen bogár és mit tudok...

Ez milyen bogár és mit tudok tenni ellene/ellenük?

Figyelt kérdés

Képek:


[link]

[link]



Vöröses, kb. 1-2mm-es bogarak ( a képeken nagyítottam sokat) ,gyorsan tudnak mászni, repülni nem tudnak. Először a nappali szekrénysor alól jöttek,majd mostanra 3-4 hónap után a fürdőben is vannak, a mosogatótálcában, a konyhafalon és menyezeten. Aggasztó.

Ahogy neten néztem talán kopogtatóbogár,de nem tudom.

Segítsetek légyszi,mert már nagyon elkeseredtem :(


2013. jan. 11. 20:30
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Tényleg hasonlít,de a futrinkák elvileg sokkal nagyobbak és feketék.

Én nem tudom,de aggasztó.

Nem kívánom ezt senkinek :(

2013. jan. 13. 22:32
 12/30 A kérdező kommentje:

Ja és ezek nem repülnek!


Köszönöm,hogy foglalkozol velem!!! :)

2013. jan. 13. 22:37
 13/30 anonim ***** válasza:

Felraktam a kérdésed egy rovarhatározással foglalkozó csoportba, hátha tud valaki segíteni.

Addig is, ha esetleg akadna a házban valahol egy fényképezőgép, vagy jobb okostelefon, ami tud makró képet készíteni, akkor készíts róla néhány fotót azzal is, mert ez alapján fajt határozni lehet, hogy lehetetlen.

2013. jan. 14. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Kedves Hirvenkurpa!

Köszönöm ismét,hogy segítesz!

Még jobban utána néztem és olyan is van,hogy apró lisztbogár-talán tényleg az. És elvileg repülni is tud,de nem szeret...Én már tényleg nem tudom.


A konyhában, az ablakpárkányon volt 2 orchideám és gondoltam adok kis tápot nekik.Beleöntöttem a kaspókba és rengeteg bézses színű izé repült ki illetve került a felszínre.Nem tudom,hogy a kettőnek van-e köze egymáshoz, vagy csak simán megátkozott valaki :(

Egyébként méretre nagyjából stimmel a 2 egyed,csak ezek a vízből világosabbak.


Néztem rovarírtós oldalakat is,de amik ott vannak,mint kártevők,azok közül egyikhez sem passzol igazából.


Már mindenhol bogarat látok,nem akarok becsavarodni :(


Abban a csoportban még semmi ötlet/fejlemény?


Köszönöm még egyszer!

2013. jan. 17. 10:04
 15/30 A kérdező kommentje:

Talán konyhai csótány lenne?

Segítsetek!!!!


[link]

2013. jan. 17. 13:05
 16/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt írták: "Az biztos, hogy bogár. Valószínűleg valamelyik raktári kártevő. Csápja hosszú kis lisztbogárnak. Meg kell nézni a lisztet, rizst..., ezekkel gyakran be lehet vinni a lakásba."


Biztos, hogy bogár, csótány nem lehet, azért nem kell aggódni.

2013. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Azóta a fejlemények:

minden kajás helyet átpakoltunk,semmi hasonló bogár nem volt. A lisztben volt kukac,meg portetvek (ezen meglepődtem),de ennyi. Ez az izé a nedves helyekre megy.

Úgy tűnik a protect legerősebb fújókája és a bio kill sem kottyan meg ezeknek.

Nem értem.

Még mindig nem tudom mi ez.... :((((((((

2013. jan. 21. 12:53
 18/30 A kérdező kommentje:

Szíjácsbogár esetleg?


Valaki!!!!!!!!!!!Segítsen!!!!!!!!!

2013. jan. 23. 17:56
 19/30 anonim válasza:
Szia szerintem próbálj meg jobb minőségű képeket felrakni de igy egyátalán nem lehet beazonosítani ...
2013. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
hívj egy profi rovarírtót
2013. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!