Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

jövő hónap elején kaphatok vmilyen háziállatot.Szerintetek melyikkel járnék jól?

-nyúl

-macska

-hörcsög

Miért,és miért nem lenne annyira jó? tapasztalatok? Macskám már volt de hörcsög és nyúl az még nem.


2013. febr. 11. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem macsekot szerezz.
2013. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MacsekCicus ***** válasza:
100%
Én a macskát ajánlom neked, mert játékos, nem kell annyitt takarítani utána, ugyanis megtaníthatod alomra pisilni, kakilni, a hörcsögöt nem ajánlom mert ugyan cuki de irtó büdös ráadásul nem tesz jót neki ha sokat fogdosod, ellenben a macskát addig simized amig akarod, nyulam még nem volt de a szüleimnek igen és hát hasonló a hörcsöghöz kicsit több mindent csinálhatsz vele, kiviheted sétáln de ha pl kiveszed játszani szétpotyogtatja a kaijait mint a hörcsög, én a macskát javaslom, vele nem sok gond van és még hálás is, hozzádbújik... :) de ha kertes házban laktok és a cica kint lenne az megint egy másik dolod, ugyanis akkor talán jobban járnál a nyuszival :) tehát ha márválaszthatsz akkor inkább cica vagy nyuszi :) hidd el a hörcsög nem jó választás :) majd a végén ird meg hogy hogyan döntöttél :D jahh és jobb ha nőstény cicát veszel és kölyköt :) legalábbis max 5-6-7 hónapos legyen, hogy szokjon hozzád :)
2013. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Macska. Lehengerlő természetű társállat, jó tartás mellett elég sokáig velünk marad.

Hörcsög legjobb esetben él 2-3 évet. Cuki jószág, de ez túl kevés idő. :(

A nyulat még mindig nem tudom elképzelni lakásban. Az én szememben haszonállat.

2013. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szerezz egy kóbor cicust és fürdesd le, oltsd beveszettség ellen. Kor, nem nem számít. Hálásabb jószág nincs. Mi így 4 macskán segítettünk az utóbbi négy évben. Sajnos egy meghalt orvosi műhibában, de kölcsönösen szerettük egymást. A másik 3 még él nagyon aranyosak.
2013. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 MacsekCicus ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok, és igen szerintem is kedvedebbek azok az állatok akiket befogadsz, mi a menhelyről hoztuk a milyenket nagyon hálás ki cica <3
2013. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megbeszélem anyukámmal es majd leirom hogy döntöttem.ha macska lesz akkor anyu csak fiut enged mert h draga az ivartalanitas.
2013. febr. 11. 17:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha macska mellett fogtok dönteni, akkor nem jársz rosszabbul egy fiú cicával, mint egy lánnyal.

Nekem van egy mentett kandúrkám, kb. fél éves. Gyerekkoromban sok macskánk volt, de ilyennel még nem találkoztam.

Nagyon hálás, nagyon bújós. Egész nap csak az ölemben lenne és követ mindenhová. :) Ha ránézek, már akkor is dorombol. :)

2013. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
attól függ, hogy melyiknek tudsz megfelelő helyet biztosítani. Egy hörcsög kis helyen elfér, míg egy macskának vagy egy nyúlnak azért nagyon hely kell. Mindegyikre kell időt szánni. Nekem kinti cicám van, nagyon szeretem. Már öt éves, nőstény (kiscicái nem születnek). Van ezen kívül két hörcsögöm (külön helyen). Te döntsd el, hogy melyiket szeretnéd legszívesebben. :)
2013. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiút hoztok azt is ivartalanítani kell. Egy ivaros fiú átlag életkora 2-3év, de a legtöbb kb 6 hónaposan pusztul el, amikor elkezdődik a párzási szezon. Fiú macskát akár 6ezer Ft-ból lehet ivartalanítattni. A kölykökért a kandúr gazdája éppúgy felelős, mint a nőstényeké. Ha kijárós (de bentinek is kell) ajánlott neki oltás, ezenkívül féregtelenítés. Egy macska nem nagy felelősség, de bármilyen állat az. Ha beteg orvoshoz kell vinni, ha van közelben orvos, ha nincs.
2013. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
*egy macska Nagy felelősség, ezt jól félre írtam
2013. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!