Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire van igény manapság...

Mennyire van igény manapság Magyarországon vagy bárhol a világon olyan állatorvosra, aki haszonállatokat gyógyít?

Figyelt kérdés
Én annak tanulok, de olvasgattam különböző témákban, és mindenhol csak olyan állatorvosról olvastam, aki kedvencekkel foglalkozik. Engem a haszonállat-gyógyászat érdekel.

2013. ápr. 25. 19:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy csökken Magyarországon a haszonállatok tartása, de ettől még nem fognak teljesen eltűnni. Legalább a nagyüzemekben meg fognak maradni.

Valamint, mivel csökken a haszonállatok jelentősége, ezért kevesebb állatorvos fog specializálódni nagyállatokra, így könnyebben fogsz munkahelyet találni, mind Magyarországon, mind külföldön. Azonban inkább vidéken vannak ilyen jellegű állások.

A lovakat egyébként sokan tartanak, és azért van jó pár szarvasmarha telep is, és vannak még a disznók (azért azok elég hangos és büdös állatok..majd ha kórbonctanból elkezdtek boncolni, akkor gyorsan rájössz, hogy 2 pár kesztyűt érdemes húzni, mert az életben nem fogod tudni lemosni azt a szagot a kezedről). A marhák egyébként jók szerintem, egy évig gyógyítottam én is szarvasmarhákat, de azért megvannak a veszélyei, és a kockázatai. Meg a lovaknak is, azok elöl harapnak, hátul rúgnak.

A csirkével meg az a baj, hogy egyszer lesznek betegek, de akkor mind...és sok lesz a hirtelen elhullás, ami viszont a Te felelősséged is lehet (vagy Rád kenhetik..).

De mindennek megvannak az előnyei, és a hátrányai is.

2013. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. :) Nem szeretnék külföldre menni, úgyhogy örülök annak, hogy vannak haszonállatok. Én városi vagyok, de voltak vidéki rokonaim, akik ugyan tartottak disznót, de csak hobbiból, szóval nem vágták le, hanem csak gondozták amíg élt. Tyúkja pedig szinte mindenkinek volt, de más állatot nem láttam.
2013. ápr. 27. 19:16
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a magyarok kevesebb húst esznek, főleg mert nem tudják megfizetni, még külföldön egyre terjeszkednek az üzemek. Én Németországban dolgozom, egymást érik az állattartó telepek. És egyre nagyobbak. Már futószalagon gyártanak minden állatot. Az otthoni telepek ezekhez képest semmik. Külföldön jobban is keresnél majd, ha véletlenül meggondolnád magad.
2013. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát az még messze van, de németül éppenséggel tudok...
2013. máj. 13. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!