Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kit mentenél ki egy égő...

Kit mentenél ki egy égő házból, a legkedvesebb háziállatodat, vagy egy idegen embert?

Figyelt kérdés
Mindkettőt nem lehet. :)
2013. máj. 6. 20:24
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Az már egy másik kérdés. Egy ilyen szituációban valakinek rosszul kell járnia sajnos. Ne hidd azt, hogy a szóban forgó embert nem kínozná élete végéig a bűntudat, hogy a kedvencét bent hagyta. Másrészt az "idegen" lehet egy sorozatgyilkos, vagy akár egy öngyilkosnak készülő ember is...
2013. máj. 6. 21:14
 12/41 anonim ***** válasza:
14%

Az embert. Tudom, hogy rengeteg olyan őrült szaladgál mindenfelé, akinek minden szabadidejét, szórakozását a háziállat(ai) jelenti(k), de azért nekem még sosem sikerült elfelejteni, hogy ember vagyok, a kutyáim meg kutyák.


De egyetértek #9-cel, az előttem válaszolókkal kivételt tennék.

2013. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ilyenkor mindenki önző, senki sem fogadná el, hogy a másik nem az ő rokonát hozta ki. De én akkor is az állatomat menteném ki mert őt szeretem, hozzá kötődök.
2013. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
De ha belegondoltok, szerintem (pl.)a kutya is "elfelejtené" egy ilyen vagy hasonló vészhelyzetben azt, hogy ő egy állat és a gazdájához szaladna segíteni. Kétlem, hogy a többi idegen kutya foglalkoztatná. :)
2013. máj. 6. 21:23
 15/41 anonim ***** válasza:
17%

"Másrészt az "idegen" lehet egy sorozatgyilkos, vagy akár egy öngyilkosnak készülő ember is..."

Azért ennek nagyon kicsi a valószínűsége! Valószínűbb, hogy családapa, családanya, csecsemő, kisgyerek, idős néni, vagy kismama lenne aki meghalna a kutya ellenében. Ez egyébként nem büntetendő? Mármint a segítségnyújtás elmulasztása. Mert akkor én a kedvenc fokföldi ibolyámat mentem ki inkább, ha ilyen helyzetbe kerülök.

2013. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

"Az embert. Tudom, hogy rengeteg olyan őrült szaladgál mindenfelé, akinek minden szabadidejét, szórakozását a háziállat(ai) jelenti(k), de azért nekem még sosem sikerült elfelejteni, hogy ember vagyok, a kutyáim meg kutyák."


Annyi a különbség az ilyen őrültek és az olyan emberek között, mint te, hogy az ilyen őrültek felfogják hogy a kutya vagy bármilyen állat is ugyan olyan érző lény mint mi csak nem tud beszélni de attól függetlenül a maga módján kimutatják a szeretetüket és ragaszkodásukat. Az ilyen őrültek nem csak egy plüssnek tekintik az állatot ami cuki de ha nem kell eldobom hanem társnak.

2013. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
28%
Én is az embert. És egyáltalán nem igaz, hogy aki ezt a választ adja nem tekinti érző lénynek az állatokat. Csupán arról van szó, hogy nekem az ember élet a prioritás, mivel én is ember vagyok. Sokkal nagyobb az esélye, hogy az idegen egy családapa, olyan ember, aki másoknak hiányozni fog, aki sokat tett a társadalomért, aki ugyanúgy nem tud kiszállni a mindennapi mókuskerékből, mint mi magunk. Dolgozik, gyereket nevel, stb. Mit mondanátok a családtagjainak, mikor kérdőre vonnak, hogy miért miattunk halt meg egy nagyszerű ember? Hogy bocs, de a degum fontosabb volt? Nekem akkor lenne nagyobb a bűntudatom,ha az állatot menteném, és elém állna egy ilyen kérdéssel az egyik rokon. Az, hogy az állatkámat nem tudtam kimenteni sajnálatos, gyászolom, kiheverem, de egy emberélet után én többet nem tudnék tükörbe nézni.
2013. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
58%

#16 érző lény, de nem egyenrangú, ebben azért mindenki, aki nem napi 24 órában kutyaszőrös melegítőben jár kutyatrénerkedni egyetért. Nekem 2 kutyám van, imádom őket, de sosem gondolnám velem egyenrangúnak.


Fordítsuk meg a helyzetet. Te vagy beszorulva az égő házba egy ismeretlen kutyával. Ha a kutya gazdája berohan a tűzbe, te azt fogod mondani neki, hogy "Figyelj, teljesen megértem, hogy a blökit viszed, ugyanúgy megérdemli az életet, mint én", miközben elégsz?

2013. máj. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha arról van szó hogy engem vagy a kutyáját akkor azt mondanám hogy engem. De ha egy idegen ember lenne ott akkor is azt mondanám hogy engem vigyen ki. De szerintem ezzel mindenki így van nem csak én. Szóval ennek a példának sok értelme nincs.
2013. máj. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Már-már klasszikusnak számító kérdés - némileg új köntösben.


Az én válaszom talán kicsit eltérő lesz.

A háziállatomat menteném, mert kötődöm hozzá. És nem vagyok állatb.zi, de a kérdező hangsúlyozta, hogy egy idegen ember. Egy idegen ember kapcsán a legtöbb ember semmit sem érez, míg a háziállatára gondolva eszébe jut a sok együtt átélt helyzet, az emlékek stb. Természetesen, ha látom az adott embert aki könyörög nekem az életéért, akkor lehet, hogy az utolsó pillanatban mégis az embert választanám. Nem tudom, valószínűleg helyzetfüggő.


Egyébként mindkét válasz (tett) elfogadható, hiszen egyik esetben egy fajtársát menti az ember, ami ösztönös dolog. Viszont nem mindenkinek ugyanolyan az agya, az is teljesen normális, ha valaki egy kutyát, macskát, más állatot ment ki inkább, amit szeret. Isten tudja, hány éve megy ezen a vita, pedig teljesen felesleges.


Az más kérdés, hogy miután kimentettem a kutyámat megjátszanám, hogy nem tudtam, hogy egy ember is volt bent (ha ez nem jönne be azt mondanám sokkos állapotba kerültem, nem gondolkodtam, nem fogtam fel mi történik, csak az állatomra tudtam gondolni). Azért nem lenne nagy öröm azzal benne lenni a híradóban, hogy az állatomat mentettem xy helyett, aki így életét vesztette. A többi ember és a hozzátartozók esetleges haragjáról nem beszélve...

Tovább nem is folytatom, mert azt fogjátok mondani, hogy ha ilyen emberek vannak mint én, akkor egyértelmű, hogy inkább az állatot. :)

2013. máj. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!