Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Segitség! Szerintetek mit...

Segitség! Szerintetek mit csináljak? Mi a véleményetek? Többi lent | ˇ

Figyelt kérdés
3hete megszületett a kistesóm és nekünk van 3macskánk és 1kutyánk de viszont most az én szobámba vannak bezárva mert a 3hetes kistesómmal nem lehetnek egy szobába és nagyon büdös van stb....ráadásul az egyik cicánk terhes....a tesómnak még nincs immunrendszere és a macskáktól elkaphatja a Toxoplazmozist Anyum azt modta tegyem fel a netre a mostani állatainkat adjuk el ingyen és akkor kapok egy máltai selyemkutyát amire mindig vágytam ( :)) ) :( De a mostani állatkáim nöttek a szivemhez és nem akarom öket csak úgy eladni és nagyon nagyon sajnálnám öket de viszont tudom hogy akár ebből baja lehet a kistesómnak szerintetek mit csináljak???

2013. júl. 26. 22:50
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Nah...meg persze gondoljunk e mozgásigényére is.....
2013. júl. 27. 16:07
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

hát ez egyre szebb!


Van egy bőrbeteg kutyátok, egy vemhes macskátok és ahelyett, hogy rendbe raknátok ezt az egészet kidobnátok az egész kompániát, mert trendibb egy nagyon sok gondozást igénylő fajtatiszta kutya.


Szégyeljétek magatokat!

2013. júl. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Nem egyáltalán nem arról van szó hogy "trendibb" és hogy azért mert vemhes és beteg hanem azért mert a kistesómnak baja is lehet belőle és ma is a ágyáról le a kutyaszőrt mert az terjeng a levegőben!! -.-
2013. júl. 27. 16:12
 24/38 anonim ***** válasza:
89%

"...plusz a kutyának bőr betegsége van és nagyon nagyon hullik a szőre..."


Nagyon szomorú, hogy meg sem fordul a fejetekben, esetleg kezelni lehetne az állataitokat. A kutya valószínűleg rühes, amire állatgyógyszertárban is kaptok valamit recept nélkül, gyorsan, olcsón és egyszerűen gyógyítható. A macskát pedig talán ivartalanítani kellene. Vagy mit csináltok a kölykökkel? egy éjjel leviszitek őket az utcára? Máltai selyemkutyára bezzeg nem sajnálnátok pénzt kidobni, de a már meglévő állatoktól lelkiismeret furdalás nélkül megtagadtok minden segítséget, inkább megszabadulnátok tőlük. Gratulálok. Az ilyen emberek miatt vannak tele a menhelyek.

2013. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Igen jaj de nagyon tudod te a mi életünket örülök neked ilyen választ nem vártam és igeneis voltunk állat orvossal és kezeljük!!-.-"Nem adnánk be menhelyre és valószinűleg itt fognak maradni... -.-" SOHA DE SOHA nem adnám be mehelyre hisz onnan hozuk ki a kutyát ja és nem tudom valaki irta hogy a keverék kutya és a fajtiszta sem hordoz betegségeget itt a cicákról van szó...
2013. júl. 27. 22:36
 26/38 anonim ***** válasza:
Nem fajtiszta,hanem FAJTAtiszta és bármelyik hordozhat betegséget,ha nem megfelelően van gondozva.
2013. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Azt én nem mondtam hogy nem hordoz betegséget csak az egyik válasz adó és nem helyesirás tanácsokat kértem gyorsan gépeltem .... és lemaradt az A betű...
2013. júl. 27. 22:47
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
A toxoplasmosis elsősorban nem jól átsütött hús (akár hamburgerben is) vagy szalámi, nyers sonka, kolbász fogyasztásával jelent veszélyt. Ha az anya így eszi, ő is, de a magzat is megbetegedhet. Önmagában a nyers hús puszta kézzel való megfogása is fertőzhet. A macskák csak ezután jönnek, mint veszélyforrás. Az emberek nagy része aki macskát tart, észrevétlenül átesik már a toxoplasmosison, és antitesteket termel ellene, így a magzat sincs veszélyben. Vérvizsgálat kimutatja, hogy vannak-e antitestek a vérben. De egyébként is, a macskákat nem lenne szükséges elzárni, csak a terhes nő ne tisztítsa az almot pl., ne érintkezzen közvetlenül az ürülékkel. A macskák simogatása után, és étkezések előtt pedig mosson kezet. Ennyi óvintézkedés elegendő, nem kell mindjárt minden állatot elverni a háztól. Ez a helyzet, amit a szüleid teremtettek az állatok számára és számodra is tarthatatlan. Az állatok mozgásszabadságát ilyen erősen korlátozni pedig állatkínzásnak minősül.
2013. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Na hát igen ez így igaz és ezért gondoltunk új helyet neki és egy kisebb kutyát akinek elég ennyi mozgás!!
2013. júl. 29. 21:58
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Látom amit az előtt írtam, azt fel sem fogtad. Túlparázzátok az egészet. Magzat korban még vigyázni kell, de akkor is elég, ha az anya nem cseréli az almot és gyakran mos kezet. Később, amikor már megszületik a kicsi még kisebb az esélye, hogy megbetegedjen. Normális tisztán tartott lakásban, ahol nem a macska szarát eszi, nem fordulhat elő. Feleslegesen kínozzátok az állatokat, és teszitek ki őket a bizonytalannak, ha kirakjátok őket. És ki kell, hogy ábrándítsalak, olyan kutya pedig nincs, akinek egyetlen szobányi mozgásigénye van.
2013. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!