Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire etikátlan az ivartala...

Mennyire etikátlan az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Senki nem érzi úgy, hogy állatokat megfosztani a szaporodási képességétől eléggé istent játszós önző tevékenység? Csak azért tartani egy élőlényt hogy milyen aranyos kiskedvenc és akkor úgy gondolkozik hogy "á ne kölykedzzen már ide nincs nekem türelmem ahhoz is"

Szerintem elég pocsék dolog. Személyiségváltozással is jár.


2009. dec. 5. 05:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
77%
Nem etikátlan az ivartalanítás, de ha ennyire nem kedveled ezt a módszert, akkor ne ivartalanísd a kutyád. De ezt csak akkor teheted meg, ha 100% hogy semilyen módon nem eshet teherbe a kutya, tehát nincs hozzáférésük más kutyáknak a tiédhez, nem tud megszökni a kutyád...stb. Az én (közel 10 éves) szuka kutyám sincs ivartalítva, mert nincs rá okom, hogy ivartalanítsam, mert soha életében nem találkozott még kan kutyával (nem is fog), nem tud megszökni (mert a házban lakik velünk), viszont így is szenvedés neki, mert amíg nem ivartalanítjuk renszeresen állterhes (kb egy évben egyszer), mert ösztönösen szaporodni szeretne a hormontermelés miatt. Lehet, hogy nálunk is szóba fog jönni az ivartalanítás, csak félek, hogy már túl öreg a kutya. De csak nekik teszünk jót ezzel, arról nem is beszélve, hogy soha nem tudhatod, hogy hova kerülnek majd a kiskutyák...
2009. dec. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
81%

Azt még hozzátenném, hogy több előnye is van az ivartalanításnak:szuka kutya esetében: Megelőzöd a kölykedzést, Kimaradnak a tüzelések, Megelőzöd az állvemhességet, Méhgyulladástól, méhráktól és egyéb belső nemiszervi betegségektől óvod meg a kutyát, Megállítod a hormontremelést (a petefészkek eltávolításával) és így nem lesz szaporodási kényszere. Kan kutyák esetében: Így megelőzhető a hererák, elveszíti a dominaciáját, vagyis könnyebben kezelhető nyugodt kutya lesz, Nem kelt kíváncsiságot a kutyában egy közelben tüzelő szuka kutya...stb.

És ninsc hátulütője. Csak érvek vannak, ellenérvek nincsenek... A kutyának is jó a fent említett okokból és nekünk embereknek is.

2009. dec. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
89%

09:17-nek:


A hormoninjekció nem a legjobb megoldás, ugyanis hosszú távon gyulladásokat, elváltozásokat okoz a méhben. Akár daganatok is kialakulhatnak, és akkor már mindenképpen el kell majd távolítani a méhet. Ráadásul nem is olcsó kezelés, hosszú távon semmivel nem olcsóbb, mint egy ivartalanító műtét.


Talán neked is szerencsésebb lenne véglegesen ivartalaníttatni a kutyust, ezzel megóvnád az egészségét, hosszabb, boldogabb életet biztosíthatnál neki. Hiszen úgysem akarod szaporítani...


(Nálunk a doki nem is adna hormoninjekciót még ha kérnénk sem, pont az előbb felsorolt okok miatt.)

2009. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
15%

09:14, mert egyet értek a kérdés írójával.

Megtehetném, hogy hosszasan fejtegetném az álláspontomat, de úgy tapasztaltam ezen a fórumon, hogy ha valaki nem ért egyet a többséggel azt alaposan lehurrogják. (Egyesek nyomdafestéket nem tűrő szavakkal. Tisztelet a kivételnek.)

Ezért előrelátóan megkíméltem volna magamat ettől. Ezért válaszoltam röviden kizárólag a kérdésre.

De úgy látszik még ez is zavar egyeseket. (Ez elsősorban nem rád vonatkozik 09:14.)

2009. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
32%

15:02!

A kutyus ivartalanítása 25 E ft lenne, annyit a zsebpénzemből nem tudok összeszedni, és mivel az én kutyám, én gondoskodom róla. Senki nem segít anyagilag, úgyhogy nem tudom megoldani. Legalábbis 2-3 éven belül biztosan nem. (1 éves a szukám, egy injekciót kapott eddig!).



Azért látom, jól le lettem pontozva. gratula..:D

2009. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%

Utolsónak:

most van ivartalanítási akció.

Kérdezőnek:kérdezd meg azoktól az 1 év körüli kutyáktól,etikátlan-e az ivartalantás,akiket csütörtökön ölnek meg a váci "menhelyen".

Nem kellett volna megszületniük.

2009. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
33%

De én pont így érzek!

Ha valakinek van pl. nőstény kutyusa akkor az foglalkozzon vele, vigyázzon rá! ne csak elintézze azzal hogy ivartalaníts és kész ad neki énni oszt el ven az magának... az ien ember ne tarcson kutyát! ha nem tud rá vigyázni

2009. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
78%

Ha úgysem akar az ember kölyköt,miért kínlódjon a szuka a tüzeléssel meg később a betegségekkel?

És nincs 1000%-os megoldás arra,hogy vigyázzon az ember.Vagy úgy gondoltad,tüzeléskor zárjk lakásba a kutyát és ne vigyük onnan ki?

2009. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
84%

18:26!

Pont erről szól az egész, hogy vigyázol rá és foglalkozol vele, vagyis az egészségével, ha nem ivartalíntod annak súlyos következményei lehetnek (nem feltétlenül lesznek, de lehetnek...)

És szerintem az az ember inkább tartózkodjon a válaszadástól, aki ezt írja: "nőstény kutyusa"= vagyis szuka kutya, "ien"= vagyis ilyen, "tarcson"= vagyis tartson... "Ne tarcson kutyát,ha nem tud rá vigyázni" ?!?! Pont az ivartalanítás az, amivel megóvod az állatot nagyon sok megbetegedéstől, szenvedéstől és a lehetségesen megszületendő kölyköket a menhelytől...

2009. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
82%

17:36-nak:


A 15:02-es vagyok. Nem bírálni akartalak, csak a tényeket mondtam el. Elhiszem, hogy nincs pénzed a műtétre (bár valóban vannak ivartalanítási akciók, csak figyelned kell a neten), de ez a betegségeket nem fogja érdekelni.


Egyébként hosszú távon egy daganatos kutya kezelése többe lesz, mint a műtét lenne... És még az sem biztos, hogy meg tudják menteni.


Tényleg nem bántásképpen írtam, csak segíteni akarok. Én sem vagyok gazdag, mégis rohanok a dokihoz a macskákkal még egy komolyabb hasmenéssel is. A kutyusom meg menhelyi, szóval ivartalanítva van "gyárilag"... :)


Utóirat: nem pontoztalak, se negatív, se pozitív irányban...

2009. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!