Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire etikátlan az ivartala...

Mennyire etikátlan az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Senki nem érzi úgy, hogy állatokat megfosztani a szaporodási képességétől eléggé istent játszós önző tevékenység? Csak azért tartani egy élőlényt hogy milyen aranyos kiskedvenc és akkor úgy gondolkozik hogy "á ne kölykedzzen már ide nincs nekem türelmem ahhoz is"

Szerintem elég pocsék dolog. Személyiségváltozással is jár.


2009. dec. 5. 05:57
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

véleményt kértem, nem oltást

az állatvédők nem bírnak úgy szólni az emberhez hogy ne bírálják a másikat?


amúgy nem tartok háziállatot

2009. dec. 6. 04:28
 22/35 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk,akik próbálunk tenni a mások hanyagsága,hülye felfogása miatt megszületett állatokon saját időnkből,pénzünkből(nem panaszként mondom,mi vállaltuk,de nehéz,egyre nehezebb.Főleg lelkileg viseli meg nagyon az embert)több jogunk van véleményt mondani,ahogy fogalmazod,kritizálni,mint a hozzád hasonló,net előtt szenvelgő széplelkeknek.

Helyhiány miatt altatás volt az Illatos úton(lesz is még valószínűleg),csütörtökön altatnak Vácon szintén helyhiány miatt.Egészséges,fiatal állatokról van szó,akik azért jöttek a világra,mert a szüleik

"gazdái"elhitték a hozzád hasonló okosok szövegeit.

A tengelici kutyatelep felszámolás alatt,ott is van száznál több SOS gazdikereső.

Vannak olyan gyepik Magyarországon,ahova be sem engednek,nem véletlenül.Az ottani körülményekre az "elképesztő"a legenyhébb kifejezés.Senki nem tudja,hány kutya kerül be,hal meg és milyen módon.

Hol is vagy te ilyenkor meg a többi ivartalanítást ellenző?Hány halálraítéltet viszel/vittél haza közülük?

Ti is felelősek vagytok ezért a helyzetért.

Ha itt csak egy barom olvassa és hiszi el az ilyen véleményeket és hagyja szaporodni a kutyáját,felelős vagy az utódok haláláért,ha teszik,ha nem.

2009. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
84%
Te is bíráltál minket, olvasd már el, mit írtál... Véleményeket kaptál, ugyanolyan hangnemben, mint ahogy te tetted fel a kérdést. Ha nem bírod elviselni, hogy nem mindenki gondolkodik hozzád hasonlóan, ne tegyél fel itt kérdéseket!
2009. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
38%

Én pont az ilyen válaszolók miatt bizonyos témákban már nem is teszek fel itt kérdést.

Érdekes, hogy az "ilyen" stílusú válaszolók mind egy témakör köré csoportosulnak. Talán lehet, hogy ugyanaz a néhány ember generálja ezeket a nem túl hasznos, esetenként személyeskedő válaszokat?

(Ez a kérdés csak költői lenne.)

2009. dec. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
74%
Mint fentebb írtam,azoknak ez a véleménye,akik TESZNEK is az állatokért a gyakorlatban.
2009. dec. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
82%
Ha te is azzal szembesülnél nap mint nap, amivel ezek az állatvédők, akkor te is ideges lennél egy kicsit. Amúgy a kölykökhöz nem csak türelem kell, hanem rengeteg pénz is és utána is gondoskodni kell arról, hogy jó gazdához kerüljenek, vagy ha esetleg mégsem kell az egyik gazdinak a kutya, akkor kötelességed befogadni stb. A keverékeknek, ingyen kutyáknak amúgy is nehéz jó gazdát találni, de ebben a gazdasági helyzetben főleg. A francia pásztorkutyás klub honlapján is arra kérik a tenyésztőket, hogy most ne hozzanak le almot a kutyáiktól.
2009. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
91%

Mestertenyésztő ismerősömnek könyörögtem,ne fedeztesse most a kutyáját,mert az adott fajtamentőknél egész almokat adnak le,nem eladhatók a kicsik.

Mégis befedeztette a szukát.Született 7 gyönyörű,egészséges kiskutya,senki nem jelentkezik rájuk.Most 3 hetesek,egyre sincs még gazdijelölt.

Mi lesz vajon a sorsuk?

2009. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
85%

Himalája perzsa cicákkal foglalkozom. Miután az utolsó almot nagy kínnal-keservvel tudtam csak jó gazdikhoz juttatni (a legutolsó kölyök még mindig nálam van, pedig már tizedáron adom, ahhoz képest, amennyiért eddig eladtam őket), megfogadtam, hogy nálunk most jó ideig nem fognak cicák születni. Egyszerűen azért, mert nekem nem mindegy, kihez kerülnek a kölykök, nem mindegy, van-e a gazdinak pénze normális étellel etetni, oltásokat beadatni, ivartalanítani, orvoshoz vinni, ha neadjisten valami baj éri a cicát... És az által. hogy több tízezret kifizetnek egy cicáért, arról is megbizonyosodhat a tenyésztő, hogy a gazdi hajlandó, és tud is áldozni pénzt az állatára, ha kell. (Tehát valószínűleg meg is becsüli azt.)


Állatot tartani senkinek sem kötelező. De ha már tart, akkor tartsa tisztességgel, mert felelős érte. Milyen élete van egy olyan állatnak, aki "értéktelen", hiszen rengeteg hozzá hasonló van a világon, aki gazdára vár? Ki fog orvoshoz menni egy menhelyi keverékkel, és fizetni érte több tízezret, ha ingyen utánadobnak egy hasonlót bármelyik menhelyen? (Tisztelet a kivételnek, aki tudja, hogy egy állat nem a pedigréjétől válik értékessé...) Mi értelme hagyni, hogy házicicák/keverékkutyák százezrei szülessenek meg, akiknek esélyük sincs a szerető, gondoskodó otthonra?


A felelőtlenség szerintem ott kezdődik, ha hagyjuk a kölyköket megszületni "majd lesz valahogy" alapon. Ha csak úgy lehetne háziállathoz jutni (keverékhez is!), hogy örökbeadási szerződést kellene írni, és minden állat kapna chipet, és aki kidobja az állatát, az soha, SOHA nem kaphatna másik állatot, akkor talán megbecsülné mindenki a háziállatát. De amíg az állatoknak nincs becsülete, addig a felelőtlen emberek bármit megtehetnek velük.


Attól nem lesz boldogabb élete egyetlen állatnak sem, ha hagyják ész nélkül szaporodni. Attól viszont igen, ha felelős, szerető gazdája van, aki törődik vele, orvoshoz viszi, rendesen eteti és vigyáz rá...

2009. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%

Utolsónak teljesen igaza van!

Az ivartalanítást ellenzőknek kötelezővé tenném,hogy megnézzenek egy helyhiány miatti altatást bármelyik gyepin,hátha gondolkodnának.

Sőt,nekik kéne dönteniük,hogy a sok fiatal,egészséges állat közül ki haljon meg.Talán akkor megjegyeznék egy életre,hogy az ivartalaítás a legjobb megoldás.

2009. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
38%
Vajon embereknél is hasznos a méheltávolítás, mert megelőz betegségeket? Ha már nem kíván valaki gyereket, akkor jobban teszi, ha kiveteti a méhét?...
2009. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!