Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire etikátlan az ivartala...

Mennyire etikátlan az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Senki nem érzi úgy, hogy állatokat megfosztani a szaporodási képességétől eléggé istent játszós önző tevékenység? Csak azért tartani egy élőlényt hogy milyen aranyos kiskedvenc és akkor úgy gondolkozik hogy "á ne kölykedzzen már ide nincs nekem türelmem ahhoz is"

Szerintem elég pocsék dolog. Személyiségváltozással is jár.


2009. dec. 5. 05:57
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
88%

11:38-as:


Tudod, bizonyos esetekben embereknél sem lenne hátrány... Például azoknál, akik ész nélkül szülik bele a gyerekeket a világba, nem törődve velük, egész nap a kocsmában ülve, vagy a szomszédnál italozgatva...

Én azoknak sem adnék többé lehetőséget gyereket szülni, akik megszülik, majd kukába, wc-be ölik a gyermeküket, stb...


De ez már egy másik téma, és ne is menjünk bele, mert csak felhúzom magam.


Tudod, az állatok másképpen élik meg az anyaságot, mint az emberek. Rövidebb ideig nevelik őket, és felnőttként, ha véletlenül összetalálkoznak, legtöbbször meg sem ismerik a magzatukat. A természetben azért születik annyi kölyök, mert a természetes kiválasztódás velejárójaként sok kölyök elpusztul, mielőtt felnőne. A háziállatoknál azonban ez a szelekció nem működik. Ezért van arra szükség, hogy az ember segítsen a populáció szabályozásában, a lehető leghumánusabb módon.


Egy ivartalanított állat ugyanolyan boldog életet élhet, mint bármelyik másik. Sőt, például macskák esetében a kandúrt megóvhatod vele a csatáktól, harci sebektől, a nőstényt pedig például az olyan veszélyes fertőzésektől, mint a FIV, amibe bele is halhat... Arról nem is beszélve, hogy egy ivartalanított állat nem csavarog annyit, így kisebb az esélye, hogy pl egy autó kereke alatt végezze.


Egy kandúrt, ha nem ivartalanítják, gyakorlatilag semmi más nem érdekli, mint a területe védelme, és a tüzelő lánymacskák. Általában nem is hosszú életű, előbb-utóbb belefut a maga végzetébe, legyen ez autó, vagy egy mérges kutya a szomszédban... A nőstény pedig ha ész nélkül hagyják szaporodni, az évenkénti 2-3 fialástól nagyon hamar tönkremegy, legyengül.


Az emberrel keverni az állatokat nem valami szerencsés, hiszen az ember az egyetlen olyan lény, amelyik a szexet nem csak szaporodásra, de örömszerzésre is használja, és a nők ciklusa gyakorlatilag folyamatos... Nem mellesleg az ember az egyetlen olyan faj, amelyik képes arra, hogy a nem kívánt utódok elkerülése érdekében tudatosan védekezzen.


Ha nem szólnánk bele a háziállataink szaporodásába, már elözönlöttek volna bennünket a kóbor állatok, és ki tudja, mi lenne annak a vége... Nem ártana tehát kicsit gondolkodni, mielőtt érzelemből vitába kezdesz valamiről.

2009. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
86%

Még csak annyit, hogy érdekes módon, ha egy környéken nagyon elszaporodnak a cicák, ott előbb-utóbb felüti a fejét valami macskabetegség (panleukopenia, vagy macskanátha), és az állomány egy csapásra kritikus mértékben megritkul. A természet valamilyen szinten szabályozza önmagát, de ennél sokkal humánusabb módszer, ha eleve nem is hagyjuk azokat a cicákat megszületni, akikre nincs szükség, a többieket pedig beoltatjuk a betegségek ellen.


Nincs annál rettenetesebb, mint látni, hogy szép, erős felnőtt állatok pusztulnak el értelmetlenül...

2009. dec. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
72%

Már miért lenne etikátlan?

Amikor a kutyát/macskát háziasították, az ember vette a gondozásába. Tehát mi felelünk azért is hogy ne szaporodjanak feleslegesen.

Az én szukám ivartalanítva van, és köszöni él és virul. Műtétet jól bírta, 1 óra múlva felébredt, és a vacsorámat követelte már este. 3 nap múlva már alig bírt magával, egy 7 múlva már újra kint volt az udvaron mint akivel semmi nem történt volna.

Személyisége nem változott, sőt, még most is jelöli a fákat :) Kutyákkal viszont határozottan jobban viselkedik.

Nem hízott el, nomrális életmódot él mint eddig.

2 és fél éves.

Szerinted ez miért etikátlan??

Azért mert inkább él így boldoga stresszmentesen, minthogy félévente 1 hónapon keresztül szenvedjen mert a hormonok tombolnak benne?

És ha befedezi valami kan? Hordja ki a terhességet 2 hónapig, utána szüljön vagy 7 kölyköt, (kitudja milyen komplikáció adódik) szoptassa nevelje fel őket szintén 2 hónapig, és már alig várja h leszáljanak róla a kis "élősködők"? Láttál te már anyakutyát? sokszor menekül a saját kölykei elől, mert nincs egy szabad perce pihenni.

Hú de etikátlan ettől megfosztani!

Nem akarok most hasonlatot hozni emberrel, mert a kutya teljesen más mint egy ember.

De sajnos ezt sokan nem fogják fel, és ezért áll így a mai kutyás helyzet ahogy.

Az én kutyám mint mondtam él és virúl, és még nem panaszkodott hogy miért nem hagytam szülni!

2009. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
72%

Biztos írták már előttem, de sokkal inkább "istentjátszós" dolog kölyökkutyákat sorozatban ontani, mindenféle szakmai tapasztalat vagy biztos háttér nélkül, hogy aztán az utcán meg a menhelyen kössenek ki betegen, rossz idegrendszerrel....



igen az ivartalanítás személyiségváltozást is okoz, DE POZITÍV IRÁNYBA!!! és akkor még meg sem említettük azt a hasznos kis mellékhatását hogy csökken az ivarszerveket érintő, vagy onnan kiinduló daganatos illetve gyulladásos betegségek kialakulásának esélye.


Tényleg borzasztó dolog.... :/

2009. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nagyon nagyon nagyon etikátlan. Ha rajtam múlna csak akor lehetne ivartalanítani ha a kutya beteg és ezzel lehet megmenteni.
2018. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!