Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak a szüleim...

Miért nem akarnak a szüleim állatot tartani?

Figyelt kérdés

Évek óta próbálkozom, hogy kaphassak egy olyan állatot akivel komolyan lehet foglalkozni (és kell is), de a válasz nem még mindig. Most van az a pillanat, hogy rendben, (tegyük fel, mert belenyugodni makacs tinihez híven nem fogok) elfogadom. Amikor ezt követően megkérdeztem, hogy mi az oka (azon kívül, hogy nem szeretnének). Anyummal normálisan meg tudtam beszélni ő, azt mondta nem tudja megmagyarázni (?). Apum meg tök idegesen közli, hogy ha tovább próbálkozok, és idegesítem őket akkor csak azért se lesz (de ezután jön az is, hogy ha szelíden próbálkoznék, ahogy évekig tettem, akkor se lenne.), és ő unja az állatokat.

Eddig hörcsögeim és tengerimalacaim voltak! És állításuk szerint ők a "jó fejek", hogy ezt megengedték...

Tudják, és meg is tapasztalhatták, hogy megfelelően gondoskodtam róluk, és gondoskodnék az új állatról is.

Egyik érv, hogy a mi lakásukba nem jön állat... (pedig nem is olyan kicsi...)


A kérdésem, hogy miért mondják, hogy egyszerűen nem akarnak állatot, ha ne volt rossz tapasztalatuk?


2014. márc. 16. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

- Nem akarnak rá pénzt áldozni: állatorvos, minőségi táp, nevelés, játékok, alvóhely mind mind pénzbe kerül.

- Tudják hogy mivel tini vagy pár év múlva kirepülsz, mész koliba a főiskola miatt és nyakukra marad az állat.

- Nem akarnak állatot a lakásba: takarítással jár


Tettek feléd engedményt: tarthatsz hörcsögöket. Te is tartsd cserébe tiszteletben az ő akaratukat. Ha lesz saját otthonod ott tarthatsz komolyabb foglalkozást igénylő állatokat. Nem tudom miért nem lehet ezt tinédzser ésszel felfogni.

2014. márc. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gond van vele, vagyis ők így érzik. Attól is függ, mekkorát akarsz, és milyet. Etetni is kell, ugat, nyávog, vinnyog, vagy akármi, hát kell ez nekik? :)
2014. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokba kerül, akinek nincs állata fogalma sincs erről, én pl havi szinten 8-10ezret költök egyetlen macskára. És ez csak akkor ha épp nem kell állatorvoshoz vinni, de olyan is van évente párszor mikor épp megy a hasa vagy bármi, muszáj vinni. Na meg az elején mikor kell neki mindenfélét venni, ivartalanítani kell, oltatni, akkor még drágább.

Olyan meg nincs hogy vesztek egy állatot és arról csak te gondoskodsz... az állat ott lesz, ha te suliban vagy akkor másokra marad. Mások meg nem biztos hogy épp arra vágynak hogy egy állattal foglalkozzanak a szabadidejükben.

Majd felnősz és lehet állatod, addig bírd ki hörcsög félékkel, azok is aranyosak.

2014. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"- Tudják hogy mivel tini vagy pár év múlva kirepülsz, mész koliba a főiskola miatt és nyakukra marad az állat. "

Ezektől az érvektől már a falat kaparom, szuper, hogy amiatt amit azok tettek akik nincsenek tisztában az állattartással járó felelősség fogalmával, elterjed egy általános tény a tinikről... (plusz ha kirepülök viszem magammal az állataimat, ez nem kérdés, legalábbis nekem.)

- Én takarítok magam után, ebbe az állatok is beletartoznának/tartoztak. Nincs kivétel, én vállaltam, akkor az én feladatom.


Én iskolába járok egy felnőtt meg munkába, egyedül van mégis el tudja látni az állatot. Ugyanazok az esélyek, (nekem még könnyebb dolgom van, mert nem kell egyedül ellátnom egy egész háztartást) akkor én miért ne tudnám megugrani ezt az akadályt?


Zsebpénzem van, meg tudnám oldani, hogy ne magamra költsem, hanem az állatra. (egyébként volt beteg állatom, úgyhogy van fogalmam arról milyen vele orvoshoz rohangálni)


Köszi, de olyan állatot szeretnék akivel lehet komolyabban foglalkozni, mert a suli, edzések mellett is rengeteget vagyok itthon. (és jóval többet mint a szüleim)


Nem tudom, ezt egyszerűen nem tudom felfogni, pláne, ha naponta találkozok hasonló korúakkal akik, feleennyit se tesznek az állatért, amit én csak a győzködéssel megteszek... Sajnos ez most robbant ki belőlem ilyen durván.


A "majd ha felnősz, azt csinálsz amit akarsz" sablon szöveg, amit magamtól is kitaláltam, minden gyerek megkapja ezt, de azért köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet.

2014. márc. 16. 20:36
 5/5 anonim válasza:
Tartanak, ott vagy nekik te
2018. okt. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!