Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik az állatorvosi...

Hogyan zajlik az állatorvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy tengerimalacot, és ki szeretnénk vizsgáltatni! Mennyibe fog kerülni? Hogy zajlik? Be kell jelentkezni? Mibe vigyük? Melyik állatorvost válasszuk?
2009. dec. 17. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Pesten élek, tengerimalacommal anno nem volt gond, de nem hinném, hogy 5ezer ft lenne... kecskepapagájom az egzotikus kisállat részlegen 3000ft-ért vizsgálták ki (alapdíj)...a tengerimalac nem hiszem,h az egzotikus kategóriába tartozik... szerintem 3000ft-on alul lesz.

Ha semmi baja, akkor sztem mindegy kihez viszed,, bár lehet utánaolvashatnál vmelyik tengerimalacos fórumon, hogy hozzáértők mit ajánlanak.

[link] pl ezen az oldalon a díjtáblázatban megnézheted, hogy 3000ft az alapvizsgálat...de sztem mindenhol más.

2009. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az ország melyik részében laksz?

Amúgy meg nem feltétlenül jó minden állatorvos. A többség csak kutya-macskához ért, abból van a legtöbb. Egy rágcsálónak picit mások a méretei és az igényei is. máshogy kell kezelni, más szerekkel, más dózisokkal. Ami egy kutyának/macskának jó, egy rágcsálót megölhet... A helyedben megkérdezném az állatorvost, hogy ért-e a t.malachoz, és csak utána vinném hozzá.

A szállítást pedig meg tudod oldani egy kartondobozban vagy egy kilyuggatott műanyag dobozban, esetleg kisállat-szállítóval. Utóbbi praktikus, mert nem drága, egyszer kell csak megvenni és van füle is, így könnyen hurcolható.

A mi állatorvosunknál az exotikus állat vizsgálati díja 1500 pénz (Bp.)

2009. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szegeden lakok. Lehet kartondobozban is vinni? Érdemes bejelentkezni?
2009. dec. 17. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi ott a szokás, de szerintem kérdezd meg a dokit, vagy ha van, akkor a recepción, hogy mikor viheted az állatot, és említsd meg, hogy t.malacról és csak rutinellenőrzésről van szó. Az tuti nem árt. A rendelési időt úgyis meg kell nézned, akkor ezt is elintézheted ;)
2009. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a nyuszimat viszük félévente és 800Ftba kerül szóval nem drága.Megnézi a fülét ,szemét ,fogait, és levágja körmeit.
2009. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ebben a fagyban érdemes elvinni, mert megfázik. Meg egyáltalán: nem hiszem, hogy mindenki, aki malacot vesz vagy kap, orvoshoz viszi; ha szép, nem váladékos semmije, eszik, akkor minek.
2009. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!