Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Félek a pókoktól. Ez már beteges?

Félek a pókoktól. Ez már beteges?

Figyelt kérdés

Szóval. Egész életemben féltem a pókoktól, talán azért mert régen anyukámékkal aludtam és felkeltem és apukám felett a falon egy nagy hosszú lábú pókot láttam. Egyből leütötte. De azóta féltem, hogy mellettem a falon ne legyen. De hát nem lehet megakadályozni, mindig van valahol a helyiségben egy pók. Volt mikor a plafonon volt és nem aludtam csak bámultam őket, meg fél óránként megnéztem ott van-e. Ha mozog akkor félek legjobban, hogy valahogy megközelít vmiért. A fürdőszobában is van, sőt a mellékhelyiségnél is. Van mikor rám jön a nagy dolog de nem merek leülni mert rám mászik vagy mellém jön a falon. Tegnap telefonoztam lent volt a földön a telefon éjszaka volt azt vettem észre, hogy egy kis pók ment a telefonra, mire elővettem a zsepit eltűnt. Vagy 2 órán át csak ültem és vártam jöjjön vissza aztán bealudtam. Ez már beteges? Úgy 1-1,5 éve elkezdtem megöldösni, vagyis erőt vettem magamon, hogy leüssem őket. Tegnap egyet leütöttem egy kicsit, éjszaka egyből láttam egyet. Ma megpróbáltam egy nagyot leütni de elfutott (wc-nél). Alig mertem leülni.

Volt példa mikor sötétbe gépeztem és mellettem lévő (10 centire) a falon egy nagy pók volt hosszú lábú, majdnem szívrohamot kaptam.

Hogy jönnek be a házba? Van spray amivel le lehet őket fújni? Mi használ? Van olyan, hogy rámásznak az emberre, vagy félnek az embertől és meg sem közelítik?



2014. júl. 17. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:

A rovarsrpayket egyik ízeltlábú se bírja, de olyan büdösek, hogy te se fogod.

Egy lakás sincs hermetikusan elzárva, szellőzőkön, kis repedéseken, stb át jöhet be némelyik, a többi a nyílászárókon át.


Nálam a madárpókomat leszámítva elenyészően ritkán látni pókokat, a fürdőben néha, de nem napi/heti rendszerességgel, más helyiségekben havonta-többhavonta ha egy felbukkan. Nem csapom le őket, eltűnnek.

Hogy miért?

Szúnyogháló van, és nagyon szigorúan is veszem annak használatát, anélkül semmi nyílászáró nem maradhat nyitva, ugyanis én a repülő rovaroktól kapok frászt. Így nem jut a pókoknak táplálék, max a hangyák (amiket viszont csapdával irtok).


Nyilván a szemmel látható méretű pókszabásúakról beszélek, mikroszkopikusan picik mindenhol vannak, nyilván itt is.

2014. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze van, az atka is pókféle de nem látni nem félek, hiába a fejem alatt van. Nálunk is minden ablak szúnyoghálós. De mindig berepül légy, szúnyog stb.
2014. júl. 17. 22:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Aurelio te vagy az?
2014. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem, na jó annyira nem hogy sírva fakadjak :D
2014. júl. 17. 23:02
 5/10 Yumina-chan válasza:
Nem beteges, csak emberi. Kicsit mindenkiben nyílván van, hogy "jesszus pók", de nem mindenki hangoztatja, és annyival le van tudva. Hogy mit tudsz tenni? Szerintem olvass utána néhány magyarországi póknak, pl. kaszás pók. (annak ilyen eszetlen hosszú lába van, és közben tök pici. Undorodtam tőlük, aztán tatám megfogott egyet, és ott volt a tenyerén, én mondta, hogy egyáltalán nem bánt, ugyanis csak ilyen izéket eszik a falon) A többi pók sem eszik emberhúst :D Szóval nézz utánuk, aztán menj be oda ahol épp van egy, és mondd neki, hogy "nem félek tőled, észre sem veszlek." Ha ezt mindig megcsinálod a pszichológia működni fog, és simán el tudtok élni egymás mellett. ^^
2014. júl. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha megzavarom, pl ma hogy nem ütöttem le vagyis nem sikerült megölni, akkor nem fog bosszút állni? :O pl megijeszt vagy közelembe jön?
2014. júl. 17. 23:12
 7/10 anonim ***** válasza:
de és ha alszol bosszút fog állni mind a 8 kis lábával odaszalad és jól beleharap a fülcimpádba...
2014. júl. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
na majd megkapja :D
2014. júl. 17. 23:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Na ez a nem fog bosszút állni szöveg aranyos volt. :)

Amúgy teljes mértékben megértelek. Én ugyan meg nem ölöm, mert egyrészt nincs merszem, másrészt babonás vagyok.

De a pókoktól halál félelmem van/volt.

Épp tegnap kellet legyőznöm a félelmem. Kisfiammal ketten voltunk itthon és arra lettem figyelmes hogy sikít, szaladtam be hozzá a szobába de nem volt alkalmam megkérdezni mi a baja mert én is sikítani kezdtem. Egy kb 4 cm-es fene nagy pók (nem kaszás és még csak nem is keresztes) valami dög mászott a fiam szobájában. Mivel a fiam is rettegett nem tehettem meg hogy otthagyom majd elmegy, ahogy szoktam. Ki kellett vigyem az udvarra. Fogtam egy műanyag átlátszó dobozt, tudod olyan mikorós dobozt, azt rá dobtam. Megvártam hogy a kiutat keresve a doboz falára másszon, akkor alá csúsztattam egy kartont és kivittem. Nem jött vissza, nem állt bosszút. :)

Viszont én legyűrtem az amúgy 20 éve tartó pók fóbiámat.

2014. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tsch..... A nővérem esténként magára zárja az ajtót, sőt, még az ajtónak a réseit is betömi valamivel. Amúgymeg ne aggódj, nem fog felzabálni vagy ilyenek, hiszen ő jobban fél tőled, mint te tőle
2014. júl. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!