Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szobánkban apró kukacok...

A szobánkban apró kukacok jelentek meg. Kb 3-4 mm, rózsaszínes, a feje fekete. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Elég gyorsan mozognak, nem is olyan igazán, mint egy kukac. Néhány darabot találok esténként az ágyneműn. Mi lehet ez? Mit tehetek ellenük? Fertőtlenítős feltörlés, stb nem segített eddig.
2010. márc. 29. 21:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Jaj,de ez nagyon gyakori,igaz??

Igen,van ilyen,de ezek a kukacok tuti hogy a plafonról esnek az ágyneműre.Ugyanis,ha a testből jönnének,akkor honnan veszed,hogy csak az ágyban jönnek ki?

Itt nem erről van szó.

Jó lenne,ha jönne a kérdező,és irna is valamit,ha már válaszoltunk ,próbáltunk segiteni neki.

2010. márc. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor nem valószinű,hogy ezek molylepkék kukacai lennének,mert azt tudom milyen,nem rózsaszin,és azok nem mozognak gyorsan,sőt.

Viszont egyszer egy szomszéd csaj nekem adott pár lepedőt,és amikor tettem volna el,azon is volt 1-2 kukac.Bloáá.Ki is dobtam azonnal.Nem tudom az mitől van.

2010. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nos, nem a kérdező vagyok ugyebár, csak nekem is ilyen tündibündi kukackáim vannak.

Szóval én pl nem találtam az ágyban ilyesmit. Sem a hálószobában, sem a konyhában. A nappaliban és a dolgozószobában közlekedtek a falon, meg egyszer véletlenül kívül fedeztem fel a házfalon egy ilyen kis izét.

Úgyhogy én tutira biztos vagyok abban, hogy nem belőlünk másznak elő a kis szörnyecskék.

2010. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Hogy lehet hogy a plafonról csak az ágyra estek a kukacok? És azért éjjel másznak ki mert ilyenkor van a test nyugalmi állapotban.

De én befejeztem, úgyse ír a válaszoló szval nem fog kiderülni mi volt.

2010. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Vsak most tudtam megnézni bocs. Jókat, sőt ijesztőeket írtok.


AZ nem biztos, hogy csak az ágyneműn vannak. Viszont csak ott látom meg őket. (a padló sötét) A plafonon falon semit nem láttam. Régi építésű vályogházban élünk. Lehet hogy innen jön a baj. Vannak régi tollas ágyneműink.


Aki 21.51.-es kommentet írta, az fogalmazta meg legjobban a küllemét. Már csak a neve kellene és az ellenszer.

Konyhában kamrában nem találtunk ilyet. Csak ebben az egy szobában. Ha tudtok valamit még, írjatok. Holnap válaszolok.

2010. márc. 30. 21:28
 16/24 anonim válasza:

Ne haragudjatok, kissé offolok, de aki szereti a "horrort" :-), ezt feltétlenül olvassa el!!!! Aztán jóccakát! :-D :-D :-D


[link]

2010. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Helló!


Sikerült úgy ahogy lefotóznom a kis kukacot.


[link]

2010. márc. 31. 18:04
 18/24 anonim ***** válasza:
Hehe az enyémek is ilyenek, bár nem ilyen nagyok. (remélem csak ki van nagyítva.) Ha esetleg megtudtál valamit róluk, feltétlenül írj
2010. ápr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Annyi a plussz infóm, hogy találtam belőlük kint a házfalon is. fában. Dehogy mi?????????????????
2010. ápr. 3. 20:38
 20/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi a helyzet azóta? Tudod már, mi a kukac neve?


Véletlenül találtam rá a kérdésre, de ilyenek nálunk is szoktak lenni!

Rózsaszínes-narancssárgás, a feje fekete és elég apró. Nagyon könnyen szét lehet nyomni pl. egy zsebkendővel.

Nálunk a falon mászkálnak a hálószobámban, a plafonon ritkán van szerencsére.

De sokszor a függönyön látom meg őket! Az ágyban vagy ágyneműn szerencsére még nem találtam.


Leginkább tavasszal, nyáron szoktak lenni mostanában nem látok hála Istennek, csak pár hónapja láttam 1-et.

Régen naponta többet is találtam.


Állat nincs a házban, a párnában nem toll van hanem valami anyag, mert allergiás vagyok. Olyan mű cucc, de már sok éve megvan és ki is mostuk, szóval nem abból jönnek.


A padlásra én nem mertem felmenni mert most nem részletezem de nálunk elég veszélyes a lépcsőnél, mert nehezen lehet fellépni és lejönni is necces, így én kihagyom. Szüleim felnéztek, de ők meg olyan figyelmetlenek... Nem nagyon érdekli őket. De elvileg nem találtak semmit, ráadásul évek óta van ez szóval nem hiszem, hogy ilyen jellegű lenne a probléma.


A ház többi részében nincs, ráadásul a házunk két szintes, fent semmi élelmiszer nincsen. A két szint külön bejárattal van, nem egyben.


Nem tudom elképzelni honnan jöhetnek.

Azért jó lett volna ha az illető, aki riogatta az embereket komolyabban utánajár a dolgoknak mielőtt okoskodik! Ezek teljesen biztos, hogy nem az emberből jönnek.

2011. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!