Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szobánkban apró kukacok...

A szobánkban apró kukacok jelentek meg. Kb 3-4 mm, rózsaszínes, a feje fekete. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Elég gyorsan mozognak, nem is olyan igazán, mint egy kukac. Néhány darabot találok esténként az ágyneműn. Mi lehet ez? Mit tehetek ellenük? Fertőtlenítős feltörlés, stb nem segített eddig.
2010. márc. 29. 21:28
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Tudja vki hogy mik ezek?
2015. márc. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Sajnos nálunk is jelentkezett a probléma. Itt találtam kielégítő választ a problémára: [link] Remélem hatásos.
2015. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 t9 válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés, de válasz nem került elő. Sajnos én is találtam :O És már kivagyok tőlük XDXD Meg már 3 bogarat is találtam... Olyat,a mik általában kint vannak a mezőn. Na most mi egy felújított régi parasztházikóban lakunk a falu szélén. Mögöttünk szántás, sajnos gyakoriak nálunk a pókok is... De hogy kukac mászkáljon a falon meg a fürdőben... na ne. Itt gyakorikerdesek.hu-n találtam, hogy vki piros kukacra kérdezett rá. És azt a választ adta vki, hogy bibircsesbogár lárvája. És valóba, én 3 ilyet csaptam le. Gondolom behúzódtak a hideg ellen.
2018. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Amikor gyerek voltam, akkor is volt nálunk néha. Akkoriban még kertes házban voltam. Amióta elköltöztem, most is találok egyet-kettőt, pedig panelház 4. emeleti lakásában élek.

Rákerestem angolul és szerintem ezek jó eséllyel a keleti gyömölcsmoly lárvái:

[link]


1966-ban került Magyarországra, azóta már országszerte elterjedt.


A leírás stimmel, a lárva képe alapján nem teljesen stimmel, de a leírás szerint a feje lehet sötétebb is, mint a képen.

Azért gondolok erre, mert a képen látható imágóból nagyon sok beszökdösött hozzánk a panellakásba, és szerintem néhány sikeresen lepetézett, és azoknak a lárvái mászkálnak most nálunk a falakon, bútorokon.

Ha nem ez, akkor viszont kisebb almamoly (Grapholita prunivora) lehet még, azt inkább írják sötétebb fejűnek, és minden más is egyezik.


Mindegy, a lényeg, hogy elméletileg csak gyümölcsökre, esetleg gyümölcsfákra lehetnek károsak, emberbe nem költöznek, ruhába se, ágyneműbe se.

2022. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!