Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti milyen állatot ajánlotok...

Ti milyen állatot ajánlotok tartásra olyannak, akinek sose volt?

Figyelt kérdés

Nekem még sose volt háziállatom, amiatt hogy albérletben nőttem fel, és később sem akartak a szüleim. Amikor elkezdtünk külön élni a párommal, mi se akartunk az albérletben. Azóta házasok vagyunk, van egy 2 éves kislányunk és saját lakás. A kislányom imádja az állatokat, és most már biztos helyünk van, nem kell a főbérlő jóváhagyása. Úgyhogy szeretnénk valamit. Férjem a madarakon gondolkozni, nekem mindegy, de csak is olyat szeretnék, ami kézhez szoktatható vagy szoktatott. Aminél nem gond, hogy a kisgyerek is tudja simogatni :) Nem szeretnénk kutyát, macskát, vadászgörényt :) De lehet, hogy később mégis lesz kutyánk, a madártartásban ezért is vagyunk bizonytalanok..

Lehet, hogy hulyeseg ezert ideirni, de kivancsi vagyok a velemenyekre. :)



2016. ápr. 20. 20:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es válaszoló! :) Rátapintottál még valamire, amin szintén gondolkoztam ezzel kapcsolatban. 2 állatkereskedés is van a városunkban. És ugye mivel a kislányom imádja az állatokat, sokszor nézelődtünk (én közben gondolkoztam :D ) és olyan kis félősek, szomorúak az állatok a kereskedésekben, eszembe se jutna így elhozni őket :( De szerinted hol találok megfelelő embereket? :)
2016. ápr. 20. 21:18
 12/17 anonim válasza:
53%
Kereskedésből nem nyugodt szívvel, de beletrafálhatsz genetikai betegségektől mentes hörit vagy kucut :) Ők erősebbek, masszívabbak :) Kereskedésekben a tenyésztő által kivont "selejt" példányok vannak vagy szaporítótól. Nyuszit semmiképp se hozz. Nekem is beleszakad a szívem, de tudom, hogy sokan elpusztulnak ott. 4hetesen elválasztva, éhen halnak és bele sem gondolnak, hogy családtag lenne máshol, majd elpusztul és napokig, hetekig gyászol a család... mi 2x jártuk meg. A tengerimalacokat is kereskedésből hoztuk, viszont ők 12évig éltek :) Bújósak, aranyosak szoktak lenni, de nem szobatiszták. A hörik bohókásak :) Deguk is kezesek, de ha csak bevannak zárva, akkor nehezen lehet őket megfogni. A csincsilláknak nagy tér kell, sokat kell velük foglalkozni és aaaa.... lelőni sem lehet őket :D A tengerimalik társas lények, nekünk 2 lány volt :)
2016. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
53%
Nyáron fogunk hozni neves tenyésztőtől nyuszit, rászánjuk a plusz pénzt. Számunkra a nyuszi az "igazi" :) gyerek mellé azért nem ajánlom, mert a nyuszi "könnyen törik", immunrendszer sem erős, nagyon figyelni kell rá, hogy véletlenül se egyen számára mérgező dolgot. Nem mellesleg, ha lebetegszik, nehéz kikezelni. A tengerikucuk azért ennél erősebb testalkatúak, kisebbek, de kevesebb bajuk lehet és kevesebb a rizikófaktor :)
2016. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet elsőre morbidnak és ijesztőnek tűnik, de én patkányt ajánlok. Nagyon okosak, taníthatóak és bújósak. :) Ha mégsem sikerülne megbarátkozni az ötlettel, akkor tengerimalac (párban tarthatóak, úgy mint a patkányok).
2016. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 elwera ***** válasza:
Ha csak nézni szereti a kislány, akkor akvárium halakkal.
2016. ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia! Cica örökbe fogadáson gondolkoztatok? Ha kisgyerek mellé szeretnéd, akkor egy 1 év körülit javaslok, az már nem játszik durván, nem karmol és nyugodtabb. :) ráadásul szobatiszta is.
2016. ápr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem a tengerimalac lenne a megfelelő, lehet simogatni (valamelyik félénkebb azt nem igazán), cuki, de viszont hetente/2 hetente ki kell takarítani a ketrecet... Nem kerül olyan sokba.
2016. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!