Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Denevérek megtámadnak ez...

Denevérek megtámadnak ez normális? Bővebben

Figyelt kérdés

Az előbb cigiztem, kihajoltam az ablakon, hogy ne legyen büdös a házban, erre 2 denevér közvetlen az orrom előtt repül el, aztán az öngyújtóval meg akartam ijeszteni őket, hátha elhúznak innen, de majdnem nekem repültek...

Nem félnek tőlem, talán veszettek? Itt repkednek mint az őrült, ha kihajolok az ablakon, de egyébként meg nem. Kezdenek idegesíteni.



2016. máj. 31. 02:51
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Talán a cigimet kajának nézték? Nem zavarta őket a füst? Még direkt rá is fújtam a füstöt mikor itt repült el, aztán ketten jöttek... És nem ijednek meg az öngyújtó fényétől se? tuti veszettek
2016. máj. 31. 02:53
 2/30 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy, ha nyár akkor nem lehet az ablakon normálisan nézelődni, volt, hogy a függöny mögül voltam kénytelen nézni az utcán zajló eseményeket, de még így is megtaláltak és repült nekem majdnem .
2016. máj. 31. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Ez igazán érdekes, hogy nem félnek az embertől. Meg szerintem egyébként is túl vannak szaporodva, tavaly is berepült kettő, agyonütöttem, egye fene, ezt még lenyelem. De hogy már az ablakon kihajolva is meg akarnak támadni, már kicsit sok. Talán ha le lenne szigetelve a ház, eltűnnének innen örökre, ez így tarthatatlan.

Épp relaxálok, nézem az eget, sehol senki-semmi, aztán hirtelen a szívbaj jön rám.

2016. máj. 31. 03:14
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Veszett a nénikéd térde kalácsa. Amúgy sem félnek az embertől, és éjszaka bizony röpködnek, mint az őrült, a kis fénypontokra pedig rámennek, mint minden éjjeli állat. Ha meg hadonászol feléjük és rájuk fújod a füstöt, akkor ne csodálkozz, ha bevadulnak, hiszen ingerled őket...
2016. máj. 31. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

4.

LOL.

Nem én repülök más házához, zaklatni az ott lakókat.

Akkor valószínű a cigi parázsára jöttek. Meglepett, hogy ennyire nem vannak képben, hogy egy emberhez közel menjenek.

Majd beszélek a közös képviselő úrral, hogy valamit találjunk ki ellenük, mert ez így nem biztonságos, hogy bárkit megharaphatnak, ha nem figyel.

2016. máj. 31. 03:17
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak szerencsétlen rovarevő kisállatok, ez tévhit, hogy mind veszett, és beleakad a hajatokba, meg kiszívja a véreteket. Ti úgy érzitek, hogy "jaj mindjárt nekem repül", de ők tökéletesen tudják koordinálni a mozgásukat, és eszük ágában sincs a fejetekre szállni.

Kifejezetten hasznos állatok, mivel rengeteg kártékony rovart összegyűjtenek, a kakijuk pedig jó növénytáptalaj.

És nem, nincsenek túlszaporodva, sőt, sok fajtájuk veszélyben van, mivel az ember elfoglalja az összes életterüket, egyre kevesebb a fás terület, az épületekből pedig kiölik őket.

Biztos borzasztó élmény, ha egy 8 centis kisállat elrepül a fejetek mellett, de próbáljatok meg kicsit együtt élni a többi élőlénnyel, mert csúnyán vissza fog ütni rátok, ha ilyen utálatosak vagytok.

2016. máj. 31. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Na mondjuk amikor átfutott az agyamon, hogy öngyújtó lángjával elijesztem őket, megfordult a fejemben, hogy lehet arra is beindulnak, de gondoltam az életüket azért nem kockáztatják, aztán még vissza is jöttek, szinte leszálltak a párkányra, aztán én adtam fel végül, függöny behúz, aztán elszívtam a szobában a cigimet. Csak ugye ha relaxáció közben megzavarnak, azt nem veszem jó néven. Legyen akkor a denevéreknek 1-0, de vissza fogok vágni ezért :)
2016. máj. 31. 03:21
 8/30 A kérdező kommentje:

6.

Én csak a cigimet akartam elszívni, kb 3 perc se lett volna már a 3/4-e megvolt, de ennyit se hagynak békén.

2016. máj. 31. 03:22
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy harapnak meg, ne legyél már sügér. Itt is vannak a fákon, éjjel kinn repkednek, az erkélyen szoktam cigizni, ott is repkednek, és még soha nem láttam, hogy vijjogó denevér rajok kergették volna az embereket a házak között.
2016. máj. 31. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Abba gondolj már bele, hogy nem ŐK mennek a te házadhoz, hanem a ti házaitokat építették azoknak az erdőknek a helyére, ahol ők békében élhetnének.

De még egyszer mondom, nyugodtan szívd el a cigid, nem fognak megtámadni. :D

2016. máj. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!