Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Denevérek megtámadnak ez...

Denevérek megtámadnak ez normális? Bővebben

Figyelt kérdés

Az előbb cigiztem, kihajoltam az ablakon, hogy ne legyen büdös a házban, erre 2 denevér közvetlen az orrom előtt repül el, aztán az öngyújtóval meg akartam ijeszteni őket, hátha elhúznak innen, de majdnem nekem repültek...

Nem félnek tőlem, talán veszettek? Itt repkednek mint az őrült, ha kihajolok az ablakon, de egyébként meg nem. Kezdenek idegesíteni.



2016. máj. 31. 02:51
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon úgy tűnt, hogy berágtak rám valamiért... Rendesen vissza kellett kapnom a fejem, meg a kezem, aztán visszatértek még egy körre, meg még egyre, és egyre közelebb jöttek, már a párkányomra is rászálltak, hallottam hogy koppant amikor hozzáért, ott adtam fel. Nem kockáztathatom meg, hogy megkarmolnak, vagy esetleg megharapnak, amúgy is félek tőlük. Semmilyen állattól nem félek, se a pókoktól, se semmitől, csak a denevérektől.
2016. máj. 31. 03:24
 12/30 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, mert kb gyalog 2 perce itt egy elég nagy erdő.. :D

De a panelhézag biztos kényelmesebb nekik..

2016. máj. 31. 03:26
 13/30 A kérdező kommentje:

AMúgy valamiért nagyon rámszálltak a bogarak is, valami lepkeféleséget üldöztem, mert már 1 napja beköltözött a szobámba, előző este hallottam is a motoszkálását, aztán tegnap este találtam meg a redőnyzsinóron elbújva, kb 1 órás üldözés vette kezdetét úgy elbújt. De legalább tőle nem kellett félni :)

Itt a bizonyiték, ő volt a tettes.


[link]

2016. máj. 31. 03:37
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Abban biztos voltam, hogy félsz tőlük, különben nem foglalkoznál velük. :D De nem kell, tényleg nem. Nem tudom, honnan jött ez a veszettség hiedelem, de eddig Magyarországon összesen EGY denevérben mutatták ki a veszettséget. Ez azért elég kevés. :D

És nem agresszív állatok, egyáltalán. Soha nem támadnak emberre. Ahogy írtam, a cigi fénypöttye megzavarhatta őket, utána pedig rájuk támadtál, ezért vadultak meg. :D

De pl. a szúnyogokat is megeszik, és az összes fajuk védett vagy fokozottan védett. Ha elpusztítod őket, azért pénzbírság vagy szabadságvesztés jár. Ez vonatkozik a közös képviselőre is.

Nyilván én innen nem tudok segíteni, sem megakadályozni, hogy bántsátok őket, csak szépen megkérlek, hogy ne gyilkoljatok védett állatokat. Te meg próbáld legyőzni a fóbiádat, mert nincs mitől félned, a kis repülő szőrgolyók nem fognak megharapni. Viszont ha összebarátkozol a kolóniával, még lehetsz Batman is. :)

2016. máj. 31. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Az igen. :D Látom azért a lepkét sem kímélted. :D Na, ezeket például összefogdossák majd a denik. :) De lehet, hogy most is tele volt ilyen mollyal az ablakod környéke, csak bentről nem láttad, és ezért gerjedtek. Nálunk, ha megjön ez a nyári meleg, akkor özönlenek be a különböző rovarok, bogarak, lepkék, pókok, hangyák, minden. :D Ide jól jönne néhány extra denevér. :D
2016. máj. 31. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Én nem bántom őket, csak jobb lenen nekik is ha áttelepülnének az erdőbe, vagy valami.

Azt a lepkét vagy mit azért voltam muszáj leütni, mert nyitva volt az ablak egész nap, de nem akart kimenni, inkább elbújt az ágy alá. Mintha jobb lett volna neki a szobában. Na jó azért kézzel azt se mertem volna megfogni, mert biztos megcsípett volna.

2016. máj. 31. 03:46
 17/30 anonim ***** válasza:
Amúgy javaslom a szúnyoghálót, kihajolni ugyan nem tudsz tőle, de szellőztetni igen, és azon nem mennek be a repülő állatok. :D
2016. máj. 31. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
A lepkék nem tudnak csípni. :'D A fény vonzza be őket, de hogy miért nem mennek ki soha, az az élet egyik nagy rejtélye.
2016. máj. 31. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Ez egy igen jó ötlet. A másik házban van, csak most itt vagyok egy darabig, de muszáj lesz megcsináltatni, mert ez már nem állapot amennyi bogár, szúnyog stb bejön.

Legfeljebb majd lemegyek cigizni, annyit megér a nyugalom, hogy tuti nem jön be semmi. Lent meg hátha nem támadnak majd meg, mert nehezebb lesz elmenekülni.

2016. máj. 31. 03:52
 20/30 anonim válasza:
Szerintem elkezdtél vámpirrá alakulni :D
2016. máj. 31. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!