Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Denevérek megtámadnak ez...

Denevérek megtámadnak ez normális? Bővebben

Figyelt kérdés

Az előbb cigiztem, kihajoltam az ablakon, hogy ne legyen büdös a házban, erre 2 denevér közvetlen az orrom előtt repül el, aztán az öngyújtóval meg akartam ijeszteni őket, hátha elhúznak innen, de majdnem nekem repültek...

Nem félnek tőlem, talán veszettek? Itt repkednek mint az őrült, ha kihajolok az ablakon, de egyébként meg nem. Kezdenek idegesíteni.



2016. máj. 31. 02:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Nem is sok meló, lehet venni már méretre vágott, tapadócsíkos hálót, csak beragasztod az ablakkeretbe és kész, ha meg elköltözöl, le lehet szedni.

Hányadikon laksz egyébként?

És igen, legjobb, ha lemész, földszinten nem támad meg semmi, a szoba meg bogár és füstmentes marad. :D

2016. máj. 31. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

3. emelet.

Úgy lesz, ez a legjobb megoldás, majd visszajelzek ha van valami fejlemény. :)

2016. máj. 31. 04:11
 23/30 anonim ***** válasza:

Szerintem a háló az egyik legrosszabb megoldás.


Az embertől nem félnek, nincs miért, csak azok az állatok félnek, amiket évezredeken keresztül irtottunk, és megszokták, a denevér meg még csak fel se fogja, mi felé száll, mivel visszhangok alapján tájékozódik.


Amúgy a válasz egyszerű.

Nem tudom, van e autód, és jársz e vele országúton, (tehát gyorsan)

Emlékezz vissza egy hónappal ezelőtti szélvédőre, meg hogy most mi a helyzet.

Ezelőtt csak a port mostad a szélvédőről, most meg 100 km-enként le kell róla vakarni a rovarokat, mert olyan brutál mennyiség van rajta, hogy nem lehet kilátni.


Ha meg van préda, van ragadozó is.

Ha 1000-szer annyi zsákmányállat van, 1000-szer annyi a ragadozó is, ezért ilyen aktívan a denevérek.


Na most amit viszont megszoktak a denevérek az emberrel kapcsolatban, az a mesterséges világítás, és annak előnyei.

Nézz meg egy csendes helyen egy utcai lámpát.

Csak a villámgyors árnyakat, és manővereket fogod látni, ahogy a denevérek vadásznak.


Nem a fényre indulnak be, csak megtanulták, hogy a rovarok a fényre mennek... szóval ahol a fény, ott a kaja.


A repülési tudományuk kb minden madáron túltesz, hihetetlen mit tudnak, mikor azt hiszed biztos neked mennek, ők még simán ki tudnak kerülni.


A radarral viszont van egy probléma.

Túl ritka hálón átmegy a hang. Nem verődik vissza elég jól, így nem "látják".

Annyira működik ez a dolog, hogy konkrétan van ilyen módszer, hogy így fognak denevéreket.

Hálóval. Igaz, dupla hálóval, mert az első réteget általában még ki tudják kerülni.


Szóval ha hálóval akarsz védekezni, de hálón belül ugyanúgy fény lesz, arra a fényre ugyanúgy menni fognak, és lehet, hogy a belecsapódnak a hálóba.

2016. máj. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"2 perce itt egy elég nagy erdő.. :D

De a panelhézag biztos kényelmesebb nekik.."


Az erdőben sötét van, a panelok közt meg világos, ott koncentrálódnak a rovarok, ezért ott vannak a denevérek is.

Amúgy meg igen, a panelok rései egész jó körülményeket biztosítanak. :)

2016. máj. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

...ja, és ha belegondolsz, globálisan nézve erről is az ember tehet.


Mint ahogy a 70%-os írta, azokon a helyeken épültek a házak, ahol évezredek óta otthon voltak a denevérek,

az is igaz, hogy az ember okozta fény szennyezés sok állat életét megkeseríti.


Milliárdnyi madarat, teknőst, egyéb hüllőket, rákokat bolondít meg a mesterséges fény, van, amelyiket konkrétan a kihalás szélére taszítva.


Szóval (amellett, hogy neked, mint az egyénnek a problémáját megértem)

globálisan nézve azért az elég szürreális, hogy az ember a mesterséges fénnyel fajok százainak keseríti meg az életét, amit magasról vastag sugárban szar le, de ha egy 5 dekás állat emiatt betolakszik az intim szférájába (pedig csak pont az ember által gyűlölt rovarokra vadászik) az már nem tetszik, azt már nem képes valaki tolerálni, mert milyen dolog már ez...


Nem kötekedésből írtam ezt, csak egy másik nézőpont.

2016. máj. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nálunk is van denevér, de sosem zavart, berepült a szobába, ott el is tűnt a szemem elől, úgy voltam vele, hogy majd előkerül.. 2 nap múlva kutyám próbálta kiszedni a kád alól, a denevér meg fülsüketítő vijjogó hangot adott ki, aminek köszönhetően berepült még 6 denevér... Igen... Ki kellett hívnom a katasztrófavédelmet :D azóta gyakori vendégek nálam a denevérek, tudom kontrollálni, szeretik a gyümölcsöket, rakok ki dinnyét/almát, ha berepulnek, tudják hova menjenek :)

Panellakó vagyok

2016. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Dehogy akar megtámadni :)) sokan még mindig ebben a buta hitben élnek, hogy megtámad, megharap stb.

A denevér rovarevő, kiválóan tájékozódik és még véletlenül sem fog neked repülni.

Mivel cigizel, gondolom a kevéske fényre és hőre mennek a rovarok, a denevérek meg a rovarok után.

Ha zavar, hogy bemennek az ablakon, tegyél fel szúnyoghálót.

2016. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

1. Nem ők mennek a ti házaitokhoz, valószínű, hogy régebben laknak ott, csak ugye ma már mindent beèpítenek, így csökken az életterük.

2. Nyilván nem fog kárt tenni benned, pontosan tudja, hogy merre repül.

3. Örülj neki, hogy megzabálja a bogarakat!


Miért lennének veszettek? Gondolom sajnos kénytelenek voltak megszokni az ember közelségét, hidd el nekik is jobb lenne nélkületek egy nyugis helyen, csak olyan már nem nagyon van.

Nálunk nagyon sok van a kertben, max a cserebogarakra jelentenek veszélyt.

És most veregesd meg a vállad, hogy voltál olyan facagyerek és akkora "férfi", hogy agyon tudtál ütni egy pár dekás állatot. Nagyon remélem, hogy létezik a karma és akkor te nagyon megszívod. :D

2016. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Nyugi, nekem mindegy, hogy hány dekás, ha engedély nélkül betör a területemre :D

Sajnos én nem vagyok az a liberális fajta, nálam egyenlőség van, ha érted mire gondolok.

Az én házamba már pedig senki nem jön be

Boccs hogy ilyen késő válaszoltam, csak közbe aktuális lett, mert megint bejött egy denevér, pedig be volt húzva a függöny...

2016. szept. 11. 01:31
 30/30 A kérdező kommentje:

Hétfőn feljelentést teszek a közös képviselőnk ellen, illetve 2 lakó ellen, mivel nem írták alá a papírt, ami ahhoz kell, hogy leszigeteljék a házat.

Mivel a ház jelen állapotában lakhatatlan.

Pedig azt hittem ez egy egyszer eset, de megkeserítik az ember életét.

2016. szept. 11. 01:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!