Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyuékat a...

Hogy vegyem rá anyuékat a saját lóra, mikor lenne rá pénzünk?

Figyelt kérdés
minden álmom egy saját ló. lenne rá pénzünk 30.000 ft. a bértartás és nekünk (mert jóba vunk naon az edzőmmel) még a napi 1 óra edzés is benne van. a 30.000 az angol boxos bértartás szal naon megéri, a lónak saját karámja is van, de egyszerűen nem tom anyuékat rávenni már egy éve nyúzom őket ha nem több. hogy vegyem rá őket?? gondoskodnék a lóról meg midnent tudok milyen kockázattal jár(kb. mint egy gyerek felnevelése) de téll, milyen ötletetek van, hogy rá vegyem a szüleim??
2010. ápr. 11. 21:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

hogy "vegyem rá"? Ilyen felmerül egy gyerekben?


szerintem verd magad földhöz és vörös fejjel üvöltve bőgve fetrengj!

2010. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Előbb te is gondold végig h biztos akarod e az előbiekben felsorolt dolgok miatt.

Mi van ha olyan beteg lesz h nem bírjátok kifizetni a gyógyítását (vagy gyógyíthatatlan?)

Biztos lesz rá elég időd?

Nem fogod megunni?

stb

látom barátnőimen (huszonpár évesek), hogy az egyik az anyagiak miatt aggódik, mert nincs pénze a komolyabb műtétekre. most azért melózza agyon magát, h fenntarthassa a két lovát

és a tanulás? lehet h általános/gimi mellett még van elég időd, de egy keményebb egyetem mellett nem lesz...

lelkileg túl fogod élni ha végül valamiért mégis el kell adni?

Én is már 9 éves korom óta lóért könyörgök (20 vagyok)

mi mondjuk meg sem engedhetjük magunknak, de egyszer majdnem vettem magamnak saját pénzemből egy csikót. végül lebeszéltek róla (magyarul megtiltották) pedig olcsó bértartást-csak kaja is találtam neki. meg imádtam is a csikót.

Most láttam be h igazuk volt, nem lett vna időm rá. Most épp nem is szeretnék sajátot.

ja, meg másik bnőm, akinek szintén van sajátja, látom rajta h néha unja. unja h miatta nem mehet sehova (ők pár év bértartás után hazavitték)és nem is lovagolja rendszeresen.


De ha magadban reálisan végiggondoltad h bírnád, cáfold meg nekik azokat az érveket, amiket mi felhoztunk "ellened".

2010. ápr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem havi 30 a ló...az csak a bértartás.

Mondjuk megveszel egy sütés nélküli noname nyers kis hobbilovat, legyen mondjuk 160 ezer Ft. Majd ugye a bértartás havi 30, körmölés hat hetente mondjuk alkalmanként 3000 Ft, féreghajtó alkalmanként 3500 Ft, oltások min évente 10-15 ezer Ft, plusz ha vmi gáz van, akkor állatorvos kiszállási díj + gyógyszerek. Ja és persze chip, sütés stb. további költségek. És persze utána még ott van, hogy minden nap kinnvagy a lónál ugye, belovagolod, majd lovagolod, napi rendszeres elfoglaltság. Gondolom a szüleid sem azért szeretnének dolgozni, h a te hobbidat(lovadat) fenntartsák. Én is nagyonszerettem volna lovat mindig, de csak akkor vettem meg a lovam, amikor már önálló keresetem volt és fenn tudom tartani saját erőből és nem anyu meg apu pénzén. Így is párommal azon szoktunk viccelődni, hogy mi csakaz állatokra keresünk. Pl. hétvégén kinn volt a doki, sima szokásos oltás + féreghajtás, 23 ezer Ft-ot fizettem.

Szóval gondold át a dolgot.

2010. ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 lovam es nagyon sok munkával jár. Főleg ha csikót veszel, mert az egy dolog, hogy a bértartás 30.000 ft, de a csikót ki is kell képezni és assem kis pénz. Meg ugye ott van az évenkénti oltás /Tetanusz, Lóinfulenza, Herpeszvírus, Veszettség...stb./, féreghajtás, 2 havonta körmölés, meg patkolás. Akkor a felszereléseket megvenni. Nekem az alapfelszereléseket sikerült meg vennem 100.000 ft-ért. És ha mér versenyezni is akarsz vele az még + pénz mert akkor még egy csomó cuccot is kellesz venni+rajtengedély vizsga+nevezési díj. És az különben sem úgy van ám, mintha csak úgy lovardába járnál. Mert akkor egy héten legalább 4-szer kellenél kimenni hozzá, vagy mindennap. Mert a lovakat mindennap mozgatni kell és foglalkozni velük + a takarmányt is neked kell megvenned, mert gondolom, nem ingyen etetik a lovadat. Meg ha mondjuk beteg lesz akkor a kezeléseket is ki kell fizetni. Nekem egy 11 éves szürke Arab félvér heréltem van és egy 1 éves pej Magyar sportló kancám. Én nem bértartásban tartom őket hanem az edző jár hozzánk. És én versenyzek is az arab félvéremmel, és hát nem olcsó. De a sok költség ellenére jó lovat tartani mert lesz egy nagyon jó barátot.
2010. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
nem csikót akarok, meg nem is sütés nélkülit, hanem kb 10évest aminek már megvan mindene
2010. ápr. 23. 14:44
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Hidd el nagyon sok lovas álma egy saját ló! És ne várd el azt a szüleidtől, hogy rögtön igent mondanak a tartására! Sok pénzbe kerül a lótartás (meg a lovaglás is). Az jó dolog hogy tudod mivel jár, tudsz gondozni egy lovat stb.. de az anyagi háttereket is vedd figyelembe! mer ha bértartásba tartanád és pl. 35E forint egy hónapra a boxos tartás.. de nem 35E kell fizetni mer még hozzácsapódik majd egy csomó dolog! És arra is kell gondolnotok hogy lesz-e miből kifizetni ha baj történik?! az se 2forint.. és nem olyan mint egy motor (vagy bármi) hogy "ó, majd ha lesz rá pénzem, akkor hívom a szerelőt".

amúgy ha annyira álmod egy ló akkor próbáld meg a feles tartást :)

2010. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
De egy 10 éves papiropkkal rendelkező ló, nem 150-200.000 ft. Sőt...
2010. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
utólsó: igen ezt én is tudom :) am ismerek egy pacit akin vasárnap fogok ülni, és ő eladó, és ha már ültem rajta akkor azután rátudnám-e venni anyuékat hogy megvegyük?
2010. máj. 12. 22:31
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani, de szerintem nem!

Velem is volt h mennyire szerettem volna egy lovat végül eladták és most megint eladó. Akármennyire is szeretem nem veszik meg a szüleim 1. Már van lovam. 2. Nincs pénz rá. na mind1

Attól h ráülsz arra a lóra és lovagolsz rajta nem hiszem h megvennék a szüleid. Mert már akkor így is vettek volna ha akartak volna.

Attól h elad és lovagolsz rajta az nem jelent semmit.


Minden esetre szurkolok :)

2010. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!