Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvos szeretnék lenni....

Állatorvos szeretnék lenni. Mivel jár?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és komoly elhatározásra jutottam. Amiota az eszemet tudom, az állatok meghatározták az életem. Az osztályban én vagyok az állatorvos, az állatvédő is...:D ha elakartak taposni egy csigát az ovistársaim, en hősiesen helytálltam, és megmentettem az életét. Most megyek gimnáziumba, ami természettudományos orientációjú, pedig mindig humán voltam... Lehet ez is egy jel, hogy erre kell mennem. Nem vettek fel azokba az iskolákba, ahova szerettem volna, mert elrontottam a felvételit. Mindig is 4.9 volt a bizonyitvanyom.

Hanyas átlagtól van állami támogatás majd egy egyetemre? Mert hallottam, hogy 1 félév akár 1 millió foeint is lehet...

Egyszer lemondtam az álmomról, met gyenge vagyok lelkileg. De ugy erzem h majd az ido multaval kepes leszek megerosodnj

Mit kene tudnom? Milyen nehez lesz? Valakinek esetleg tapasztalata?


14/L


2016. aug. 2. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen nehéz, nincsenek tapasztalataim, de ha 14 évesen ilyen céltudatosan és felelősségteljesen gondolkodsz, szerintem neked sikerülni fog legyűrni az akadályokat. Beszélj majd a tanáraiddal erről, biztosan segíteni fognak.
2016. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az állami támogatás nem az átlagodtól függ, hanem majd az érettségi eredményedtől és a 11. és 12. év végi jegyeidtől. Ha megvannak hozzá a képességeid és elszánt vagy akkor sikerülni fog.
2016. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én is 14 vagyok, és a leghőbb vágyam, hogy állatorvos legyek. Nagyon nagyon szeretnék az lenni. Lelkileg én is gyenge vagyok. De azt tudom, hogy soha nem mondj le az álmaidról. Ha ez szeretnél lenni, adj bele mindent! Never give up! Sok szerencsét a gimihez!
2016. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Egyébként nagyon nehéz lesz!
2016. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
KOszonom szepen nektek, es a valaszotokat is! Utolso elotti beszelgethetnenj, ha gondolod :) remelem en is higy sikerulnk fog! Minden vagyam ez.
2016. aug. 2. 15:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyelőre arra koncentrálj erősen, hogy nagyon jól tanulj. Érettségi tárgyakból plusz biológiából, kémiából és fizikából mindenképpen jó lenne, ha ötös lennél.
2016. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

jól tetted,hogy gimibe jelentkeztél és természettudományos osztályba. ez jó alap lesz.

emelt biológia és emelt kémia érettségit kell majd tenned. ezeknek jól kell sikerülni és a többi érettségi sem árt,hogyha ötös. + a hozott pontjaid,azaz a 11. és a 12. évvége is legyen jeles. (csak a főtantárgyak számítanak).

sok pont kell az állatorvosira,de ha tényleg ez érdekel és van motivációd,akkor teljesíthető,hogy felvegyenek. figyelj oda a kémiára és a bioszra szeptembertől,hogy jó alapjaid legyenek. 11. és 12.-ben meg tedd oda magad még jobban ennél a két tárgynál.

2016. aug. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előre szólok hogy sok lelki traumát fogsz átélni mire megedződsz és lehet hogy 2 műtét között a mosdóban fogsz bőgni de ez vele jár, ha tényleg segíteni akarsz az állatokon ennek ellenére is tovább fogod csinálni.
2016. aug. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én most leszek végzős az Állatorvosin, és meg kell mondjam, nagyon aranyos vagy! Ha ez a kitartás és lelkesedés megmarad gimi végéig, sima ügy lesz legyőzni az akadályokat! Koncentrálj elsősorban arra, hogy ne csak tudd, de szeresd is a biológiát, kémiát! Ha ezekből a topon vagy, és még szereted is, nincs akadály! Én az elmúlt 4 évben megtanultam, hogy ha van lelkesedés, van siker is. Amúgy a felvételi eredményeidtől függ, hogy államilag támogatott képzésbe kerülsz-e be. Ha jól mennek az érettségik, akkor elég pontod lesz, és bekerülsz az ingyenes képzésre. Az, meg, hogy lelkileg gyenge vagy..Majd megerősödsz. Innen már a lelkileg gyenge emberek nem hullanak ki, csak ha nem tanulnak, és mindenből megbuknak. De a vér látványát, a boncolást, az elmúlást megtanulod helyén kezelni és tisztelni.
2016. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy hasznos beszélgetésmenet volt számomra!

Szintén 14 éves leendő állatorvos vagyok!

2016. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!