Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nekem milyen háziállatot...

Nekem milyen háziállatot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok,és szeretnék egy állatot de nem tudom milyet. Nagyjából olyan kéne,ami jó barát,lehet vele játszani,de kutya nem jó mert nem tudnám sétáltatni. Meg be lehet tanítani pl. Gyere ide. Meg ami örül amikor meglát és szivesen játszik velem. Létezik egyáltalán ilyen állat?

2016. aug. 9. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Macska, vadászgörény. Utóbbiakat érdemes azért kivinni, nem kell napi rendszerességgel, de szeretnek kint lenni.

De fő kerdések:

Mennyi pénzed van rá?

Mennyi időd van rá?

2016. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyuszit ajánlok talán.Jó ő nem annyura tanítható de nekem nyuszkóim vannak és imádom őket.Lehet velük játszani(labdát gurítok nekik és böködik az orrukkal).Jó barátok, ha megjövök és meglátnak mindjárt odafutnak hozzám.Foglalkozni kell velük, meg nagy a mozgásigényük.Tanítani is lehet őket trükkökre pl: akadályátugrás.Éna nyuszikat ajánlom.
2016. aug. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a cicákat mondanám. Nagyon jó barát(a milyénk amikor halja a kocsi motorját már felugrik a keritésre és ott vár), lehet vele játszani(ha nem akarsz költeni rá sok pénzt fogol egy madzagot rákötsz egy akármilyen tárgyat és huzogatod) és betanitani is lehet(én kicsi koruktól mondom neki, hogy cicc és mindig odajönnek). Nem is muszály minden egyes percben foglalkozz vele(olykor elég ha pl leülsz olvasni és az öledbe teszed), mert nem olyan igényes állat, ha bent akarod tartani csak rakatsz egy macskaajtót és ő majd kimegy ha akar, de ha nincs macskaajtó sincs gond mert az alomra is könnyen rászoknak.
2016. aug. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is imádom a nyuszikat, de ilyen feltételekkel pont nem ajánlanám. Pont nem arról híresek, hogy emberbarátok, taníthatók, játszani lehet velük.. vannak köztük ilyenek, igen, de nem ez a jellemző. Plusz nem egyszerűek, 2 kell belőlük, min. 3 m2 és napi 6-8 óra kiengedés stb.stb.

Inkább macskát vegyél akkor vagy görényt, ahogy az első is írja. Egyik sem olyan játékos, mint egy kutya, de még talán ők a legmegfelelőbbek számodra.

Persze ha meg tudod teremteni nekik a szükséges feltételeket.

2016. aug. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

25-30 nál feljebb szánnák rá.

Görény azt nem hiszem,mert szomszédba tyúkok vannak és félek hogy a görény megöli őket. Macska az túl "egyszerű":) van más ötlet?

2016. aug. 9. 22:53
 6/12 anonim ***** válasza:

A görényt nem engedheted szabadon, mert nem jön vissza, ő nem kutya/macska, lakásban kell tartani, és érdemes ketrecbe zárni, ha nem vagy otthon. Ilyen feltételek mellett h szökne át a szomszédba?

Amúgy nem nagyon van. Vannak aranyos, különlegesebb állatok(pl süni) de olyan ami gazdiközpontú és tanítható, a macska görény repertoárnál kb kimerül

2016. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A Hörcsög vagy a Tengerimalac jó állatok? Megfelelnek a feltételeknek?
2016. aug. 9. 23:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra jók, hogy cukik. De eléggé buták. Viszont h felkerültek a rágcsálók egyet valóban kifelejtettem a repertoárból. Patkányok!

Okosak, taníthatók, szeretik a gazdit, lehet velük játszani. Hörcsögök tengeri malacok is iszonyú cukik tudnak lenni, de ne várj tőlük magas intelligenciát

2016. aug. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor patkány lesz:). Felteszek egy másik kérdést patkányokkal kapcsolatban:)
2016. aug. 9. 23:31
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja,és köszi a válaszokat:)
2016. aug. 9. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!