Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés leesni egy lóról?

Milyen érzés leesni egy lóról?

Figyelt kérdés
Én még sosem estem, és érdekelne, hogy milyen érzés... :)
2010. ápr. 30. 13:27
1 2
 11/17 anonim válasza:
hát nem jó érzés az biztos... nekem volt h kb. hetente leestem mert féltem az ugrástól de nem akartam feladni de mindig rosszul helyezkedtem és lerepültem ... szerencsére nekem nagyon jófej lovam van szóval amikor a nyakán voltam még akkor is egyensúlyozott h vissza tudjak ülni de nem sikerült... már 6 éve lovaglok összesen max. 20szor eshettem le de voltam már több száz órán :) a leesésnél annyi a lényeg szerintem h minnél kisebbre hzd össze magad védd a fejedet és bukfenc pózba legyél kb... általába így estem eddig a max. 1 agyrázkódás volt de az is azért mert 2x estem egymás után és ugrás közbe 1 méternél... :) ha jól esel akkor minden rendbe utána max egy pár napig fáj :)
2010. máj. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát 2,5éve lovagolok az alatt volt 5 esésem (szerencsére egyik sem volt komoly) a valamelyiken alig bírtam felállni a nevetéstől, valamelyiken több napig fájt a kezem, hátam stb.. de mindig visszaültem :)
2010. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Nem valami jó érzés, főleg hogyha olyan szerencsés vagy hogy a gerincedre esel.
2010. máj. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
Értem mire gondolsz, én is így voltam vele, míg le nem estem. Először láttam a nyerget oldalról és tudatosult bennem, hogy akkor most leesek és be is csapódtam. Kb. három percig nem kaptam rendesen levegőt, az elég kétségbeejtő érzés, addig nem is érzed, hogy mi fáj. Másnap reggel az szar. Még most is nehezen mozgok, de alig várom, hogy mehessek újra lovagolni:)
2010. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia én eddig 2-szer estem ne akarrd kiprobálni! á csak vicceltem ne félj tole az a lényeg hogy a végsokig fenn maradj ne ugorj le! pl:eg 192cm eros lo 5-ot bakolt velem (ugy hogy a levegobe felrepultem) mire ledobott
2010. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szia!

Én ma estem le először.

Eddig mindig féltem, hogy vajon milyen leesni.

Nos, nekem úgy történt, hogya ló, akin már 3 éve lovagolok, minden probléma nélkül, és teljesen jó kapcsolat van köztünk, ma voltam vele osztályt lovagolni 4-5körül, és ugye már sötét volt, de volt valamennyi fény, van ott egy lámpa, az világított. A ló megijedt az árnyékától, beugrott vágtába, meg akartam állítani, hátradöltem, és megfeszítettem a testem, húztam a szárat, de nem engedelmeskedett, és bakolt egy nagyot, én meg scak úgy repültem, mint egy rongybaba. Annyira hirtelen történt, hogy amikor leértem a földre, azt sem tudtam, hol vagyok, mi történt, nem fájt akor semmim. Aztán oktatóm jött, hogy hogy vagyok, mondom jól, mire megpróbálok felállni, ami nehezen ment, az oldalam nagyon fájt,és egy gyengébb agyrázkódást kaptam, fejemet nagyon beütöttem. A ló kivágtázott a pályáról, utána egy másik ló, az is ledobta a lovasát, de az a lovas csak úgy leesett, a másik ló, oktatóm elmondása szerint nem is bakolt, egyszerűen csak megfordult, és egy harmadik ló lovassal együtt ment ki a pályáról, szóvall 5 lóból 2 db. maradt bent...Utána vissza kellett üljek, nehogy nagyon megrázó legyen az élmény,de sétálásnál többet nem mertem vele csinálni...

Nem volt jó, főleg a fejem fájt legjobban, de ha jól esel, akkor csak egy hirtelen érzés lesz, akkor nem érzel fájdalmat, csak utána.


Én is vártam már, hogy essek lóról, de aztán, mikor elfeledkeztem róla, akkor estem le, eszembe sem volt ma, hogy leeshetek, tehát, valószínűleg veled is megfog majd történni, ne félj tőle, de ne is várd.

2010. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Rakszegi Napsugár válasza:
Attól függ hogy esel.Én pár napja leestem egy lórol úgy hohy mögöttem ült egy 7 éves gyerek is. Mindketten fenékre érkeztünk azóta is élég kibíni a tanórákat ülve. Van olyan is ha lábra esel az egy szerencsés esés. Meg attól függ gogy ügetés,lépés ,vagy vágta köszben esel ez is befolyásolja.
2017. márc. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!