Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért lehet félni ennyire a...

Miért lehet félni ennyire a pókoktól? Hogyan szűntethető meg ez? Orvosi segítség nélkül, mert ilyenről is hallottam már.

Figyelt kérdés
Akármilyen pókkal "találkozom", ha kicsi ha nagy, egyszerűen hozzájuk sem merek nyúlni, egy egyszerű kaszáspókot sem merek lecsapni, max pórszívóval felszippantani, de még a multkor a párnámon egy egészen kicsike pókot is fél óráig öltem a párnával. Hogyan lehetne megszűntetni, vagy csillapítani ezt az undort?
2010. máj. 8. 00:11
1 2
 11/11 anonim válasza:

Hat sajnos a fobia ilyen... Nekem is van, probaltam tobbszor szembenezni vele, van, mikor azt hiszem sikerul, mert meg tudom allni, hogy ne rohanjak el egybol, de aztan tortenik vmi, mint pl. hogy nyaron a tomegszallasukka valik a szobam, es fuccs az egesznek.

Megolni en sem merem oket, undorito, mikor erzem, hogy recseg, vagy serceg az osszetort laba, potroha...A porszivo egy megoldas, vagy messzirol radobni vmi irto nehezet...

Elvileg orvos nelkul is sikerul eredmenyt elerni, de azt olvastam, hallottam, hogy mindenkepp fokozatosan kell hozzaszoktatni magunkat.

Eloszor olvasni roluk, megismerkedni veluk, aztan kepeket nezni roluk, majd eloben is naprol napra kis lepesekben kozeliteni meg oket. De vannak vmi virtualis technikak is, habar gondolom ezek igenybevetelehez feltehetoen orvos szuksegeltetik...

2010. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!