Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A mai nap elütöttem egy...

A mai nap elütöttem egy kutyát mi bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 40-50el mentem aztán mikor olyan részre értem ahol a házak elött nagy bokrok voltak amint odaértem kiugrott a bokorból egy kutya elém. Annyira hirtelen volt hogy fékeztem felrerántottam a kormányt de mire megálltam már átmentem a kutyán. Álltam az út közepén a kocsiban ülve kb 2-3 percig sehol senki a kutya az úton feküdt még mozgott de furán aztán tovább mentem. 200 méter után fordultam le ott állt vki nagyon nézett de ennyi. Mikor hazaértem akkor láttam hogy a lökhárítóm sérült betört a rácsos résznél. Az érdekelne hogy lehet e valami bajom ebből? Úgy tudom elvileg semmi mert megálltam arra köteles nem vagyok hogy a kutya gazdáját keressem mert lehet hogy csak kóborkutya volt oda senki nem jött. Én magam a kutyáktól félek szal oda menni nem mentem oda. Ez mind délelött történt.

2017. febr. 25. 20:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
nagyon szeretem a kutyákat, de szerintem itt nem hibás s kérdező. kiugrott, nem az ő hibája, az senkinek nem jutott eszébe, hogy a kutya gazdáját hibáztassa? hisz ha be lett volna csukva rendesen, akkor nem történik ez meg. valószínű hiába vitte volna orvoshoz, ha átment rajta, nem sokat tudott volna tenni.
2017. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

Persze, pontozzatok le minden józan gondolkodású embert...

A kérdező későn vette észre a bajt, fékezett, és így sem kerülte el a bajt. Egyáltalán nem ő a hibás, hanem a kutya "gazdája". A kutya nem lehet egyedül, felügyelet nélkül (póráz nélkül) az utcán. Aki nem képes a kutyájára vigyázni, annak ne is legyen. A kérdező meg jóhogy megkérdezi, hogy van-e kára más (a gazda) hibájából...

Különben meg egy félholt kutyát, hogy hoznának vissza az örök vadászmezőkről?

2017. febr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17%
Annyit kell ilyenkor tenni, hogy kiszálsz, félre lököd a tetemet (ha pusztulóban van a már mindegy), és elmész az első szervízbe.
2017. febr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem, hogy ez a szerencsétlen kutya mit tehetett arról, hogy téged egyszer megharapott egy kutya. Mert azt állítod, hogy tulajdonképpen ezért nem mentél oda hozzá hogy segíts, nehogy megharapjon. Hát egy haldokló kutya pont nem fog megharapni, mikor már mozdulni sem tud.


A gazdája a hibás, már ha volt neki. Ha pedig kóbor kutya volt, akkor is éppúgy megérdemelte volna a segítséget és az orvosi ellátást.


Elég szomorú, hogy ilyen az emberek többsége, hogy "kit érdekel, nem az enyém", meg hogy "biztos csak egy kóbor kutya".

Ami nekem a legjobban fájt a történetben, hogy egy szerencsétlen, ártatlan állat kínok közt halt meg, te pedig azon aggódsz, hogy nem kerülsz-e bajba emiatt, illetve még az autódat is sajnálod. Egy élet veszett oda, könyörgöm!


Lehet, hogy csak én vagyok így ezzel, de én egy ilyen tett után tükörbe nézni nem bírnék, de az biztos hogy nem lenne gyomrom még egy ilyen kérdést is kiírni.


Ez konkrétan cserbenhagyásos gázolás. Gondolj bele, a séta közben eltévedt, 92 éves demenciás néni, vagy akár a részeg hajléktalan is kiléphet eléd a bokor mögül. Az akkor kinek a felelőssége lenne? Őket is csak néznéd ahogy "furcsán mozognak", miután már áthajtottál rajtuk? Ugye, hogy nem?

Az én véleményem szerint minden sérült megérdemelné az ellátást, ez a minimum. Akár ő a hibás, akár nem. Ez a kutya meg pont nem tehetett semmiről. Tehát nem ezt érdemelte volna. Nagyon nem tartom etikusnak ami történt. :(

2017. febr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem a te hibad,sajnos előfordul ilyesmi.És a gazdi sem biztos hibás.Viszont azt írod,hogy: "lehet e valami bajom ebből? Úgy tudom elvileg semmi mert megálltam."Nem azért kell megállni,h pihenj kicsit és közbe meggyőződj róla,h senki sem látott.Segíteni kellett volna,ha mást nem bemenni a legközelebbi házba és szólni,h mi törtét.
2017. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező legalább ennyit tehetett volna hogy lehúzza az útról és ha van mobilnete megkeresi a körzeti állatorvos számát hogy "hé doki, itt egy elütött kutya az úton, ki tudna jönni érte?" vagy valami állatvédő csapatot, itt még azt mondom tagadd le hogy te voltál legalább segytesz neki de az hogy megállsz és nézed majd elhajtasz NEM segítség, ugyanaz mintha kapásból elhajtottál volna.

Egyébként meg az nem indok hogy anno egy MÁSIK kutya megtámadott, vagy akkor ha valakit megver egy cigány az illető egyet kilapíthat cserbenhagyásos gázolással büntetlenül?

2017. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező! Csak cigánynál nem szabad megállni. Ott csak tudatod magadd, hogy volt egy nagyobb döccenő.
2017. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
60%
Akkor ne menj közel hozzá...De mindenképp hívj állatmentőket/állatorvost vagy egyáltalán segítséget!!Ha szabad kérdeznem:kb.hol van helyileg a kutya?
2017. márc. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
61%

Az állat gazdájának kellett volna gondoskodni arról, hogy ez ne történhessen meg.

Te viszont hibáztál, hogy nem tolattál vissza, legalább a kocsiból megnézhetted volna, hogy mi van vele. Ahogy írta valaki, be is csöngethettél volna valakihez, hogy ki a gazdája.

Nem hiszem, hogy ebben a helyzetben téged bármilyen felelősség is terhelt volna, ha így teszel.

Elvégre nem hajtottál gyorsan és biztosan körültekintően vezettél is.


Azzal aki autóba ül, történhet ilyen, még rosszabb is.

2017. márc. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!