Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tengeri malac vagy hörcsög...

Tengeri malac vagy hörcsög érné meg?

Figyelt kérdés

Minden álmom hogy legyen egy hozzájuk hasonló kisállatom , de nem tudom eldönteni hogy melyik lenne a jobb.Általában 3-4 ig iskolába vagyok szóval az se ártana hogy ne érezze magát az állat egyedül amíg távol vagyok.De ha esetleg van másik ehhez hasonló állat szívesen várom az ötleteket.(Egeret és patkányt nem szeretnék) Van egy kutyám is de ő nem bántá mert nem bent lakik.

Előre köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 9. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
A hangya!
2017. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az idődre való tekintettel, válassz hörcsögöt.

A tengeri malacot nem szabad egyedül tartani, társas lény, kapásból kettő kell belőle, s elkerülvén a felesleges szaporulatot, legtöbbször 2 nőstényt tartanak együtt. Mindemellett nagyon társasági lények, igénylik az ember közelségét, hogy kivegyük őket szaladgálni, szeretgetni rendszeresen.

Ezzel szemben a hörcsög magányos állat, egyedül kell tartani, s jól elboldogul így egymagában. Ez azért van mert territoriális állatok, még 2 nőstény is képes összeverekedni a területen, s ezzel komoly sérülést okozhatnak a másiknak...

A hörcsögök hajlamosak arra, hogy vadak legyenek eleinte, de ha gyakorta kiveszed, simogatod, szeretgeted, kézből adsz neki enni, meg fog szokni és szeretni téged.


Ha bármiféle tanácsra vágysz velük kapcsolatban, írj rám nyugodtan privátban, adhatok számos tanácsot, mindkét állat terén több éves tapasztalattal rendelkezem.

2017. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha két malaca van akkor nem gond az idő. A két állat szuperül elboldogul egymással, míg iskolában van a kérdező.


Degut esetleg? Belőle is kettő kell.


Mindkét állatfajnak nagy hely kell.

A malacoknak minimum 100 cm hosszú és 50 széles alapterület.

A deguknak is ilyesmi, de minél magasabb is.

2017. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Inkább egy igazi malac! Ha megéhezek mikor haza mész a suliból levágod! Vag vágat egy darabol belőle minden nap elfutkis az attól!
2017. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hörcsög. Főleg este aktív , fel sem tűnik neki, ha nappal odavagy.

Viszonylag könnyen és olcsón tartható, néhány megfelelő felszerelést kell beszerezni és egy jó tápot.

Utána nem sok gond van vele, cserélni sem nagyon kell a tárgyait, mert simán kibírja a hörcsög öltőt a legtöbb kerék, ház, játékok.

Tápból is elég kevés fogy, a legdrágábbat véve sem drága havi szinten az etetése.

Forgácsot is viszonylag ritkán kell teljesen cserélni, nem nagy összeg, nem akkora felelősség.


A tengerimalacok ezzel szemben társas állatok, legalább 2 kell. Nappal aktívak és hiányolnak, reggeltől délutánig elfogy az összes kajájuk és éhesek lesznek.

Rengeteget esznek, sűrűn kell takarítani az almot is alattuk. Több munkával és kiadással jár.


Ezek ellenére nekem a tengerimalac szimpatikusabb, kicsit okosabbnak gondolom, mint a hörcsögöt. És nekem jobban tetszik, hogy nappal fent vannak.

A hörcsögömet van, hogy napokig nem látom, csak pár másodperc erejéig. Amikor én kelek ő fekszik, amikor én fekszek, akkor ő kel.

2017. dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt hörcsögöm és tengerimalacom is.

Tengerimalacaim még kisebb koromban, hörcsögöm tavaly előtt.


A tengerimalac társas állat, tehát 2 kell belőle minimum, lehetőleg azonos nemű, lány-lány jól megvan egymás mellett. :)


A hörcsög este szöszmöszöl, de nem olyan zavaró. Őt egyedül kell tartani, az elején foglalkozni kell vele sokat, de igazán könnyű megszelidíteni, aztán elvan magának, ha nem is gyömöszkölöd annyira. (Nekem dzsungáriai törpehörcsögöm volt)


A tengerimalacról tudni kell, hogy nagyon aranyos állatok, viszont sokat visítanak. Ha nincs előttük fű/zöldség akkor egyből kezdik.


A hörcsög általában 2-3, a tengerimalac pedig 5-7 évig él.

2017. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tengerimalacos voltam, hörcsögös lettem, tengerimalacos vagyok újra. Nekem ők sokkal jobban bejönnek, mint a hörik. Interaktivabbak, jobban meg lehet őket fogni, stb.
2017. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább egy köcsög érné meg mert míg távol vagy a hörcsög egy köcsög
2017. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még mindig jöhetnek ahány ember annyi vélemény:) tudom hogy a tengerimalacokat párban kell tartani ez a szüleimtől függ hogy lehetne kettő vagy nem.Attól félek hogy a hörcsög túlságosan félne tőlem vagy ilyesmi.Egyik ismerősömnek is van egy és fél tőle a hörije.Amúgy is tengerimalac párti vagyok rájuk gondoltam először de minél többet olvasok róluk elbizonytalanodok:( Ha esetleg a megengednek a kettőt akkor mindenképp tengerimalacokat választok de ha nem akkor marad a hörcsög:) akinek van tapasztalata barmelyikkel kapcsolatba szívesen elolvasnám:)
2017. dec. 11. 18:49
 10/12 anonim válasza:

Szia!

Tengerimalac sokkal jobb,a hörcsög harapós míg a malac max figyelmeztetőleg "harap".

Az hogy társas lények azt nem igazán tudnám tapasztalatból megmondani, mivel az enyém már vagy 4 éve egyededüli tengerimalac, és nagyon szeret egyedül lenni. Úgyhogy tengerimalacot is lehet egyedül tartani, nem muszály min párban. Ha ott a család egy kicsit simogatja,foglalkozik vele,eteti jól meg van egyedül is. ;)

2018. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!