Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért támadnak ezért a szüleim...

Miért támadnak ezért a szüleim, barátaim, rokonaim, ismerőseim? Mindenki azzal jön hogy csak ÉRTELMETLENÜL pazarlom a pénzt.

Figyelt kérdés

Az a helyzett hogy: ha meglátok egy hirdetést ,,megunt " kisállatokról ( vagy ha nagyon kicsi helyen vannak tarva stb) , megveszem öket ( a zsebpénzemből , szóval nem kérek plusz pénzt a szüleimtől) es utána elajándékozom öket ( kizárólag olyan helyre ahol megfelelő életet tudnak nekik biztosítani es jó minőségű táppal etettik öket és persze tartsuk a kapcsolatot ! :) .

Ez ténleg nagyon ciki ? Miért avatkozik bele mindenki? :(


2018. márc. 21. 18:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy csak attól tartanak, hogy ez valamiféle mániává növi ki magát, egyoldalú, szinte kényszeres tevékenységgé, amit csak egy belső érzelem hajt, aminek racionális célja nem emberközpontú.
2018. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Hát nsm tudom, csak azért csinálom mert sajnálom és tisztelem öket :/

Ezért lettem vegetáriánus lassan 3 éve és most kezdek bele a Vegánságba.

Ezt a szüleim megértik és tiszteletben tartják ... bár a rokonok nem nagyon 😅🤔

2018. márc. 21. 19:52
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Ugye ez valami csajozós módszer?
2018. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Lány vagyok :)
2018. márc. 21. 20:27
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
szeretnéd egy átlag férfi jelzem férfi nem valami kis városi ecsetfejű homi válaszát is hallani?
2018. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek szívesen fogadom a válaszát / véleményét :)
2018. márc. 21. 20:33
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Ne ez legyen a fő életcélod ,szeresd a kutyádat mert azok általában fenntartás nélkül rajonganak a gazdáért de ne legyél fanatikus .Foglalkozz inkább a barátokkal meg más emberekkel azokon is lehet segíteni .
2018. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
94%

Amit te csinálsz, az valahol az állatmentés egyik kezdő fajtája. Aki ezért elitél, azzal ne foglalkozz. Én ugyan ezt csináltam, csak fajra specializálódva, én vadászgörényeket menettem olyan helyről, ahol rosszul voltak tartva/túlszapordotak és elaltatásra vártak. gondoztam őket, kikezeltem a betegségük, leszoktattam őket a rossz szokásaikról majd gazdihoz juttatam. Nincs semmiféle állattartó/gondozói végzettségem, egy nagyobb online közösség segítségével csináltuk eggyütt, és osztottuk szét a “munkát” régiónként egymás közt. Ezt ajánlom neked is. És egy jó állatorvost. Nekem amint megtudta a dokim, hogy mentett állatokkal foglalkozom onnantól kezdve csak anyagárat kért el értük. Gyakorlatilag az ivartalnítást is majdnem ingyen csinálta, csak az alató és varratköltséget kérte el, amivel rengeteg pénzt megspóroltam. Szintén sikerült egy hentessel is jó kapcsolatot kialakítani később, aki a szavtosságilag lejárt (tehát emberi forgalomba nem hozható) de még nem romlott hús egy részét ingyen nekemadta, a többi meg ment állateledel gyártó cégeknek. Így a havi akár 30-40e ftos költséget amit a csak nálam kis ideig nyaraló görikre költöttem leszűkítettem a felére. Plusz mentett állatoknál az orvosi költségeket elkérheted attól, akinek adod, csak számlával bizonyítsd, hogy nem becsapni akarod őket, hanem valóban te végeztetted el azt a beavatkozást és ennyibe került. Mentett állatokért ezen felül nem szoktunk pénzt kérni, így igen, mindig minuszba jövünk ki, de ez nem a pénzszerzésről hanem az állatszeretről szól. Akinek pénzre fájna a foga nem kelne fel éjszaka is 2-3 óránként, hogy megetessen egy állatbabát akinek elpusztult az anyja, úgy hogy reggel kelnie kell és megy majd dolgozni, és nem fordítana annyi szeretet és energiát hogy ezek a szegény gyakran meggyötört állatok visszaszerrezék az emebrek iránt érzett bizalmukat és szeretetüket.

Ezt sokan nem értik meg, és nonszensznek találják, hogy 10ezreket költesz más állatára, amikor ezeknek az embereknek a nagy része a saját állatát sem eteto/gondozza úgy ahogy szüksége lenne rá, de az már az ő dolguk és bajuk. Ne foglalkozz azzal, ha valaki ezt nem érti meg, és hülyének néz.

2018. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Bírom az ilyen "embereken is lehet segíteni" embereket. Segíts rajtuk, mi tart vissza? Majd más annak segít, akinek akar. Ha a kérdező milliókat költ a hörcsögök megmentésére, akkor sincs hozzá senkinek semmi köze.


Kérdező! Szerintem jó ember vagy, ne hagyd abba! :)

2018. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 timarim01 válasza:
Ne hallgass azokra, akik a pénzzel jönnek, hogy hova költöd. Az az ő hiány gondolkodásuk. Ahogy látom, nagyon jól bánsz a pénzzel, kapsz is és adsz is. Ez a FANTASZTIKUS áramlás. Tartsd meg ezt a kisugárzást és ne engedd, hogy mások limitált gondolkodása elvegye azt, ami téged szárnyalásra sarkall!
2018. márc. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!