Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám csillapítani a...

Mvlsz05 kérdése:

Hogyan tudnám csillapítani a félelmemet a pókok, és egyéb bokarak, rovarok iránt?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a bogaraktól, rovaroktól, minden ilyesmitől, de a legjobban a pókoktól. Hogyan tudnám elűzni egs kicsit is a félelmem ezek iránt?

2018. ápr. 6. 21:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Főleg a tarantuláktól, és az efféle mérgező pókoktól irtózom. Tudom, nincs Magyarországon, de nem bírom semmilyen formában nézni őket(akár rajzolt(ha eléggé élethű),akár mű/gumi állapotban)
2018. ápr. 6. 21:23
 2/3 anonim ***** válasza:

Tanulással. Általában azoktól az állatoktól félünk, amelyeket nem ismerünk. A tarantullák és a madárpókok pont olyan fajták, amik nem halálosak az emberre, nem véletlen tarthat bárki otthon, persze vannak erősebb mérgű fajok, de sokkal jobban kell tartani az özvegyféléktől, tölcsérhálós pókoktól vagy a vándorpókoktól de akár a magyar mérges dajkapók csípése is sokkal kellemetlenebb reakciókkal jár. Ezen kívül egy pók sem gonosz, eszük ágában sincs megharapni az embert, és ha te nem okozol nekik fájdalmat, nem is fognak megharapni. Tanulj róluk, ismerd meg őket, és rájössz, hogy semmit sem kell tenned, csak tisztelned őket, nem kell félni vagy megölni őket, nagyon hasznos állatok, és senkinek sem akarnak rosszat, a horror műfajnak köszönhetően van ennyi araknofobiás ember sajnos, teljesen ok nélkül, nagyobb esély van arra, hogy valakibe belecsap a villám, mint hogy belehaljon egy pókmarásba.

(Amúgy olyan, hogy mérgező pók csak akkor van, ha megeszed és belehalsz, vagy rosszulleszel, azok amiknek a marása mérgező azt mérgespókoknak hívjuk, vagy mérgeskígyónak stb. Mérgező élőlény pl a legtöbb varangyféle)

2018. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anno nagyon féltem én is. Aztán elkezdtem őket sajnálni, és már csak azért féltem, nehogy kárt tegyek bennük.

Itt a tavasz, ismét pohár és papír közé fogva fogom pakolgatni őket kifelé. Sokszor még jó érzésem is lesz tőle, és már egyáltalán nem félek tőlük. :)

2018. ápr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!