Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha egy macskát, kutyát megölne...

Ha egy macskát, kutyát megölnek, és állatkínzás, akkor egy disznó levágása a torka elvágása az miért nem az? Szerintem minden állatnak joga van az élethez!

Figyelt kérdés
2018. ápr. 29. 08:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%
Aki hobbiállatként tartja a nyulat az nem vágja le, aki haszonállatként az igen. Valahol pedig a kutya-macskát is megeszik. Mindenkinek a magánügye a saját morális ingerküszöb felállítása szerintem. Én sem próbálok meg senkit meggyőzni hogy egyen húst, de engem se próbáljanak a vegánra.
2018. ápr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
90%
# 7 Te most Indiával példálózol? :D :D :D
2018. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
84%

Azért ezek a sötétzöld állatvédők akik itt nagyban példálóznak hogy nem "csak" kutya és macska menők, na nálatok megnézném hogy a sertéseket meg vágómarhákat száz számra mentitek és óvjátok a szobátokban, etetitek mázsaszám a takarmányt velük évtizedeken keresztül mire kimúlnak. Kicsit gondolkozzatok már hogy miről beszéltek. Én igenis állatvédőnek tartom magam, a kutyáim nagy része mentett, a macskáim közül mindegyik, de van a mai napig nálam lévő törött lábú városi galamb akit fiókaként a városban találtam a fészekből kiesve, nem egy kismadarat neveltem már fel sőt, ismerősöktől fogadtam örökbe tengerimalacot is mert rosszul tartották és nálam jobb életet tudtam nekik biztosítani. Mégis tartok haszonállatot, baromfit és nyulat(!) is, egész életükben normális körülmények között, kapirgálnak a kertben, tojást tojnak, a nyuszikat rendszeresen kiengedem megfuttatni, igaz ahogy nőnek egy érzelmi elhatárolódást alakítok ki, mert persze, sajnálom őket de a család szereti a nyúlhúst. Az életük kioltására pedig a leghumánusabb és leggyorsabb módszert választjuk mindig.


Aki meg a vegánsággal jön az foglalkozzon a saját dolgával és a saját vegánságával, mert ettől utálom ezt az egész témát, a vegánok és vegák azon részétől akik másokra akarják ráerőltetni ezt az életmódot. Legyetek vegák, vegánok, nem érdekel, de másokat ne ítéljetek el amiért húst esznek, mert az emberi szervezetnek igenis szüksége van a húsra, arról nem is beszélve hogy had döntsem már el hogy mit eszek.

2018. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim válasza:
36%
Én is így vagyok ezzel. Mint azbembernek, úgy minden állatnak joga van élni! Vannak emberek akik azon szórakoznak, hogy egy állatot kínoznak. Nem tudják, hogy az állatok is éreznek ugyanúgy fájdalamt. Szerintem úgy lenne fair, hogy az az ember aki megöl egy állatot szándékosan, pl. egy késsel akkor azt az embert is késeljék le és kész. Ja és persze senki nem áldozná fel magát ember egy pl. kutyáért... 😢
2018. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
56%

Kutyát és macskát azért nem eszünk, mert kevesebb a tápanyagtartalmuk. A nyúlnak és a disznónak magasabb.

A tengerimalacot is meghetnénk, de ezen a kontinensen ennek nem volt hagyománya, de azokat is arra tartották az indiánok.

2018. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
85%

Haszonállat és hobbiállat között van különbség. Ennyi az egész.

A haszonállat halála legyen humánus és fájdalommentes, a tartási körülményei pedig legyenek hozzá méltóak. A nagyüzemi vágóállatok tényleg rettenetes helyen élnek, sosem látnak napot, nem éreznek füvet a lábuk alatt. Ezért veszek csak és kizárólag háztáji húst, legyen az bármi.

Máshol a kutyát eszik meg, megint máshol a macskát, egyes országokban a rovarevés a módi. Peruban a tengeri malac a családi asztalon a főfogás. Ez van. Az ember pont amiatt lett ennyire sikeres (és káros), mert akárhol képes megélni és bármit megeszik, hiszen mindenevő.

Indiát pedig inkább hagyjuk; az úgy istenített Szent Tehén a belváros mocskában turkál és csontsoványra fogyva leli az éhhalál az úttest közepén...

2018. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
69%

Minden állatnak joga van az élethez ?Jogrendszer sose volt a természetben csak szólok :D Akkor haragudj az összes ragadozó állatra is .Mi mindenevők vagyunk tehát ugyanúgy nem kell lázadozni az ellen ha mi is megöljük evés célból az állatokat.


Ragadozó állatot szinte sehol nem esznek fő táplálékként mert egyszerűen nem túl jó a húsa. A növényevőké sokkal jobb.Meg ugye egyszerűbb etetni is őket. Mondjuk ez is egy érv a vegaság mellett,ha jön a kannibál akkor jobban fog ízleni neki a vega ember :D


Az ember valami célból okból háziasított állatokat és alakította át őket. Na most kitalálni azt hogy sok ezer éve étkezési célra háziasított és kitenyésztett állatokat ne együk meg hanem babusgassuk ,az a hülyeség csúcsa.


Persze mindig vannak harcos állatvédő vegák de rajtuk a világ csak legyint vagy röhög és ez frusztrálja őket.


Valójában helyi hagyomány része ha valamelyik országban mégis megeszik a kutyát macskát,mert ott az étikutya-macska az ezért van tartva . Mi meg megesszük a disznót ami más kultúrkörben teljesen tiltott. Közben meg egyesek malacot tartanak kutyaként. Szóval teljesen szokás hagyomány és elterjedés függő a dolog.

2018. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
18%

- Ejnye-bejnye, hogy merészelitek jogtalannak nevezni, hogy emberhusit eszünk, röf-röf...? Aptyuk, hozza mán' az emberhusikát, oaszt'lakmároddzunk ejjót belüle, röf-röf! :)


- Jóóvan, jóóóvan mán', Missz Röfim, cicukám, hozom mán' az embőőőrhusikácskát! HUMÁNUSAN VÁGTUK LE, egy szót se cóóóhatnak, nyah, ijnnye, röf-röf! Gyere, cicám, egyé' te is emberhusikácskát! :) Bodrikám, te is! :) Hmmm... milyen ízlésesen tettük bele a citromszeletet Herr Schwartz szájacskájába, hmmm! :) Ízléses! :)


;-)

2018. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
60%
Éld ki magad 50%-os,csak ne feledd hogy te is azért vagy életben mert az őseid megették a húst . Én értékelem vagyis inkább ignorálom mindenki étkezési bolondériáját amíg nem kezdi el erőszakosan terjeszteni és mindenkit lehülyézni aki nem az ő hóbortjai szerint él.
2018. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim válasza:
71%
sose értettem, hogy lehetnek ilyen kisarkított, szélsőséges, szűk látókörű emberek mint a 18-as.
2018. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!