Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha egy macskát, kutyát megölne...

Ha egy macskát, kutyát megölnek, és állatkínzás, akkor egy disznó levágása a torka elvágása az miért nem az? Szerintem minden állatnak joga van az élethez!

Figyelt kérdés
2018. ápr. 29. 08:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
2%

11. §31 (1) Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad.


Az ember növényi étrenden tökéletesen elvan, tehát az állatok kínzása büntetendő még a magyar törvények szerint is. A keresztény vallásban a tízparancsolat is kimondja, hogy ne ölj.


Tehát aki állati táplálékot fogyaszt (tej, hús, tojás), az nemcsak a kereszténységgel megy szembe, hanem a magyar törvényekkel is. Hulladék képmutató féreg az ilyen ember, pedig sokan vannak

2018. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Hah feldobtad a napomat utolsó, nagyon jót röhögtem! :D Kiragadtad a jogszabály egy részletét, de a többit figyelem nélkül hagytad, taps! Az ilyen elvetemült sötétvegán vallásb*zi erőszakos emberek miatt mint te van rossz híre a vegánságnak meg a vallásosságnak. Csak az a jó amit ti annak hisztek. Éljetek zöldségen és imádkozzatok a templomban, mert ti vagytok a legnagyobb képmutatók. Ja, és még valami, foglalkozzatok a saját életetekkel és ne erőltessétek rá másokra a nézeteiteket, ahogy én se erőltetem rátok hogy húst egyetek és hogy nem vagyok istenhívő, mert ha valami, hát az egyház képmutató még, mégse bántok vagy szólok be senkinek aki templomba jár.
2018. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
0%
utolsó: tőlem mindenki nyugodtan kínozhat állatokat, szíve-joga. Egyesével tépkedheti ki a körmeit a "szerinte" retkes vágósertésnek a vágóhídon, tegye. Számoljon el a saját lelkiismeretével lefekvés előtt, hogy az állatkínzó ipart támogatja-e. De akkor ne is legyen képmutató, egyen kutyát, macskát nyulat békát lovat is. Aztán majd a húsfogyasztástól kialakult népbetegségek kúrálását is a dolgozó sorosbérenc vegánok fizetik ki.
2018. máj. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
61%
Nem kínzok állatokat, soha nem is tettem. De az ember nem növényevő, hanen mindenevő, ez van. Ha nem tetszik te lehetsz vegán, de nem feltétlen azt jelenti hogy te csinálod jól. És ne aggódj, nem leszünk betegek azért mert húst eszünk, mert már kihaltunk volna akkor az évezredek alatt.
2018. máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
76%

A lényeg nem azon van hogy mit, hanem HOGYAN.

A kutyám beteg és elviszem az állatorvoshoz aki elaltatja az nem állatkínzás, ellenben ha halálra éheztetek egy sertést vagy egy marhát tompa tárggyal agyonverek úgy hogy még órákig szenved, az viszont állatkínzás (bár sajnos ebben az országban egyik fajtáját se büntetik történjen bármivel).

Áh, látom megjöttek a nyulasok a "kinek rosszabb" olimpiára. Most akkor ugorjak be én is sírni hogy én meg patkányt tartok a csúnya gonosz emberek meg írtják őket halomra, laborokban az elsőszámú állatkísérlet alanyok és a hüllősök is száz számra dobják őket a kígyónak. Hát mi ez már... ja, igen, az élet rendje, oké, nem esik jól de attól hogy pampogok nem lesz más, örülök annak hogy az enyéim nem jutottak ilyen sorsra és kész, a National Geographicon se siratom meg a gazellát.

2018. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%

"azért vagy életben mert az őseid megették a húst . Én értékelem vagyis inkább ignorálom mindenki étkezési bolondériáját amíg nem kezdi el erőszakosan terjeszteni és mindenkit lehülyézni aki nem az ő hóbortjai szerint él."


NEM ÉRVELTÉL, CSAK FRÖCSÖGSZ. :) Isten ments az ilyen szélsőségesektől, mint a húsevő többség.


A többségnek általában igaza van? Valóban? Mennyi sok birka. :D


(Na, remélem nem futok bele ismét húsevő fanatikusokba, akik térítenek... Nem mellesleg érvelés nélkül teszik...)

2018. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%

"Azért van valaki életben, mert az ősei megették a húst."

HÁHÁHÁ, ekkora bolondságot még sose hallottam. :))

A vegetáriánus olimpikonok is (ezrével vannak ilyenek, linkeltem is), és gyermekeik is makk egészségesek.


(Nyilván leszámítva, ha baleset éri, pl sportbaleset, de gyorsabban is regenerálódnak, AZONOS KÖRÜLMÉNYEK között, mint a húsevők.)

2018. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
81%
És azok millióit miért nem hozod fel akik húsevők és makk egészségesek? :D Figyelj, inkább te vagy a fanatikus csak olyan elfogultan bolondulsz már a hülyeségedben hogy csak ezt látod magad előtt és csak te vagy a jó. Foglalkozz a saját dolgoddal, ne erőltesd a vegánságot és hagyd békén azt aki máshogy gondolja. Én se úgy mutatkozok be új körökben hogy hello xy vagyok és húsevő. Pont letojják a normális emberek hogy ki vegán meg ki húsevő, mert ez mindenki saját dolga. Ugyanolyan mint aki hetero- vagy homoszexuális. Ez a saját dolga. A homoszexuálisok se jönnek ide hogy csak az ő beállítottságuk a jó mert ez az új egészséges életmód...:D Mert körülbelül most szerintem ilyen arányokról beszélünk ebben a kérdésben is.
2018. máj. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

Körül lehet nézni az orvosi rendelőkben. Tele van húsevő betegekkel.

Vegi csak akkor beteg, ha az amúgy sokkal nagyobb teherbírása alatt túlterhelik, fizikailag (pl baleset), és/vagy pszichésen.


A vegik pszichésen sokkal többet bírnak el, mint a húsevők, de nyilván a vegiknek is vannak határai.


(És ne feledjük, azonos körülmények között élőket kell összehasonlítani vegik és húsevők közül ahhoz, hogy reális összehasonlítást eszközölhessünk.)


Mi, vegik is szétlapíthatók vagyunk úthengerrel, tudtad? :)


Ellenben rengeteg vegi kemény fizikai munkát végez, és ezrével léteznek sikeres olimpikonok a világban, akik vegik.


Az orvosi rendelők meg tehát tele vannak beteg húsevőkkel, a többségük ráadásul kisebb behatástól lett beteg.

Ez önmagáért beszél.

2018. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
62%

"Vegi csak akkor beteg, ha az amúgy sokkal nagyobb teherbírása alatt túlterhelik, fizikailag (pl baleset), és/vagy pszichésen."


Ezt elmondanád a rákbeteg "vegi" nénikémnek is? Biztos elfelejtette, hogy ő nem lehet beteg...

Vegi...VEGI! Pfff, írd már le normálisan!

2018. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!