Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha to csinálnátok egy dinós...

Ha to csinálnátok egy dinós filmet miről szólna?

Figyelt kérdés

2018. júl. 10. 21:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy velem van-e a gond, de én már egy ilyen jellegű filmnek több részét is kitaláltam :'D

~

1. rész: A főszereplő Richard, aki 30+ éves, paleontológus. Egy olyan elhagyatott épületet kutat át, ami majd lebontásra kerül. Az épület egyik raktárában talál egy furcsa szerkezetet, ami kb. akkora, mint egy táblagép, és sok-sok gomb van rajta. Felveszi és kimegy az épületből. A város egyik üresebb részlegébe megy, ahol senki sem látja, majd megnyomja az egyik gombot. Ekkor egy portál jelenik meg előtte. A portálból kijön egy Allosaurus, amely kíváncsiságában el is kezdi felkutatni a várost. Richard nagyon kétségbeesik, majd haza menekül. A TV-ben azt látja a híradóban, hogy valaki levideózta az Allosaurust. Másnap reggel arra lesz figyelmes, hogy valamiféle csapat becsönget hozzá. Ők is paleontológusok. Megkérik Richardot, hogy ő is jöjjön velük egy szigetre, ahol állítólag szintén ,,észleltek" igazi dinoszauruszokat. Utána akarnak járni a dolognak, hogy pontosabban mi is áll a háttérben. Richard beleegyezik, és nemsokára el is indulnak a szigetre helikopterekkel. Ahogy megérkeznek, elkezdik felkutatni a terepet. Egyelőre nem látnak mást, csak buja növényzetet. Később mintha Sauropodák hangjait hallanák. A hang irányába mennek. Majd egy völgy tárul eléjük, tele őslényekkel, egy egész ökoszisztéma alakult ki a szigeten. Kiderült, hogy az itteni őslény észlelések igazak, és hogy ezeket az állatokat is egy olyan időgéppel hozták ide. Richard még titkolja, hogy neki is van ilyen időgépe. Ezután elindulnak bebarangolni a szigetet. Az élményt közben különféle őslények próbálják tönkretenni, például egy Ceratosaurus, amelyet később egy Carnotaurus legyőz, akad egy Acrocanthosaurus, valamint egy Torvosaurus is, amely a legtöbbször próbálta őket felfalni. Szerencsére egyikük sem hal meg, azonban sérülések bőven akadnak. Mikor semmi sem fenyegeti őket, Richard elárulja nekik, hogy neki is van egy időgépe, és véletlenül ő engedte a városba azt az Allosaurust. Ekkor feldühödnek, ott hagyják Richardot, és tovább mennek a szigeten. Richard utánuk fut. Egy üres síksághoz érnek, ahol a Carnotaurus ismét megjelenik és észreveszi őket. Richard hősiesen a csapat elé lép, és párbajra hívja a Carnotaurust. Ismer egy trükköt, amivel ezt a ragadozót ki lehet cselezni. Elkezd felé sétálni. Hirtelen a Carnotaurus megindul. Ekkor Richard elkezd menekülni, majd amikor a ragadozó már csak pár méterre van tőle, hirtelen bevesz egy éles kanyart. A Carnotaurus ahhoz van hozzászokva, hogy nagy sebességgel, egyenesen úton ront rá áldozatára, így az éles kanyar miatt elveszíti egyensúlyát, és 3 tonnás testével a földre esik. A paleontológusok ezzel egérutat nyernek. El is indulnak vissza a helikopterekhez, viszont a Torvosaurus is újra felbukkan. A hatalmas ragadozó sarokba szorítja őket, és már el is kezd feléjük futni. Majd hirtelen ráront egy még nagyobb ragadozó, egy Giganotosaurus. Elkapja a Torvosaurus nyakát, viszont később kiszabadul. Ezután nagyon szorossá válik a harc, de végül a Giganotosaurus le is győzi ellenfelét. A csapat ismét kereket old. Sikerül is a helikopterekhez érni, és elhagyják a szigetet, visszarepülnek a városba. Ott a híradónak el is mesélik a történteket, majd azt a döntést hozzák meg, hogy többé tilos a veszélyes szigetre utazni.

Elindulnak megkeresni a kóborló Allosaurust is. Megtalálják, Richard kinyitja a portált amiből kijött a jurakori ragadozó, és beleterelik.

A város egy tengerparton fekszik. A parttól nem messze van egy viszonylag kis sziget. Richard úgy dönt, hogy megveszi ezt a szigetet, és ott el is kezdi építeni állatkertjét, amibe majd az időgép segítségével ősállatokat hoz.


-Tudom, az az őslényes ökoszisztémás, szinte elfeledett sziget kicsit Jurassic Park 3 :'D

-A többi résznél még nem találtam ki ilyen jól a sztorit.

~

2. rész: Az ősállat-kert meg is épült. Rengeteg látogató érkezik ide naponta. Az állatkert fajokban is nagyon gazdag, és nem csak dinoszauruszokat, hanem egyéb őslényeket, pl. halakat és emlősöket is tartalmaz, így hatalmas élményt nyújt mindenkinek.

A városban a lakók rezonálást éreznek, mintha egy enyhe földrengés lenne jelen. Viszont ez valami más. Nem természeti katasztrófáról, hanem egy hatalmas méretű élőlényről van szó. Nem egy T. rexről, ez még annál is sokkalta masszívabb. Lépegetése mintha kisebb földrengést idézne elő, ha súlyos farkát a földön húzva cipeli, az úton felszakad az aszfalt. A lénnyel van egy ember is, és úgy tűnik, hogy a hírhedt állatkert felé közelednek, viszont az egy szigeten van. Van egy, a szigethez vezető híd is, de az túl gyenge, hogy elbírjon egy ekkora élőlényt. Az ember a hídon megy át, az óriási fenevad viszont inkább a tengert választja. A tengeren éppen van egy horgászhajó is, ami a bestia útjába akad. A hajót úgy meglöki, hogy kishíján felborul, és pár ember a vízbe is esik. Mikor a szigethez ér, hatalmas testével kivánszorog a partra. Újra találkozik az emberrel, aki vele jött, és együtt bemennek az állatkertbe. Az ember jegyet sem fizet, csak megy előre. A jegyszedő rászól, viszont amint meglátja a vele együtt érkezett fenevadat is, eláll a szava. Az ég kezd beborulni. A látogatók elmenekülnek az egyelőre ismeretlen élőlény láttán. Richard és fia, Adam is észreveszik őket. Még ők sem hisznek a szemüknek. Az embert viszont felismerik, ő Oscar. Oscar egy becsületlen, igazságtalan és ostoba ember. Richard emlékszik még rá. Egykor el akarta vinni az állatkertből a két nőstény Megantereont - amik kardfogú macskafélék -, hiszen ért a nagymacskákhoz, és otthon van is egy kis gyűjteménye. Gondolta, hogy majd remek gazdájuk lehetne a két ősmacskának. Richard ebbe természetesen nem egyezett bele. Úgy tűnik, hogy Oscarnak ez a bosszúja.

Richard megszemléli a hatalmas lényt. Ez egy ragadozó dinoszaurusz, viszont nem szokványos. Egyik Theropoda sem rendelkezik ilyen kinézettel, és ilyen mérettel. Oscar elmondásai szerint a dinoszaurusz 24 méter hosszú, több mint 10 méter magas és körülbelül 36 tonnás. Vastag, szinte golyóálló pikkelyekkel borított bőre sötét, koponyája felülről V-alakú, fején a Ceratosaurushoz hasonlóan három nagy szarvat visel, egyet az orrlyukai felett, és összesen kettőt a szemei felett. Hosszú, izmos karjain 3-3 ujj található, rajtuk hatalmas, éles karmokkal. Lábaik vastagok és hihetetlenül erőteljesek. Farka súlyos, és aránylag hosszú. Már-már úgy néz ki, mint Godzilla, csak ,,vízszintesebb" tartással. Ez bizony egy hibrid dinoszaurusz, amit Oscar hozott létre. Kiderül, hogy Oscarnak is van időgépe, és sikerült különféle őslények DNS-ét összegyűjtenie, hogy megalkothassa ezt a hatalmas behemótot. Célja, hogy bosszúból elpusztítsa vele az állatkertet.


-Tudom, ez a hibrid dolog meg kicsit Jurassic World koppintás :'D

~

3. rész: Szintén az állatkert elpusztítása a lényeg, viszont itt már orvvadászokról van szó.

~

4. rész: Oscar visszatér, ismét el akarja pusztítani az állatkertet, viszont hogy most már ne gátolja meg ebben semmi és senki, kinyit egy portált, amibe belelöki Richardot és fiát, Adam-et, de velük együtt pár állatkert-látogató is megy. Mielőtt még Oscar bezárná a portált, az állatkert Tyrannosaurusának, Tysonnak is sikerül bemennie a portálba. Rájönnek, hogy Oscar Hell Creek-be száműzte őket, ahol a T. rexek éltek. Találnak is egy hatalmas, melanisztikus (teljesen fekete) hím Tyrannosaurust, amelyről később kiderül, hogy Tyson apja. Elnevezik Thor-nak. A két hatalmas ragadozó segít az embereknek túlélni az ottani körülményeket.

~

Igen, még csak az első részt sikerült kitalálnom rendesen :D Hogy tetszett? :)

2018. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik kedvenc állatom a Postosuchus:

[link]

Bár ez épp nem dinoszaurusz, de abban a korban élt. A már unalmassá váló raptorok helyett ilyen is gyilkolhatná sorra az expedíció tagjait. Egyébként koncentrálnák arra, hogy sok új, a laikusok számára ismeretlen állatot mutassak be. A raptorokat se sokan ismerték a film előtt a szakembereken kívül.

2018. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#11 wow😮 ez állat, neked aztán van képzelőerőd

Szívesen meg néznék ilyen filmeket

2018. júl. 11. 16:39
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen :D Sokat unatkozom, és imádom az őslényeket :DD
2018. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy már kitaláltam mégegy ilyen filmet, ami sokkal ijesztőbb a többinél. Még csak egy jelenetet agyaltam ki, ahol több ember elbújik egy sötét szobában különböző helyeken (pl. szekrény, ágy), egy Utahraptor viszont megtalálja az egyiket és brutálisan megöli.
2018. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

#11

Nagyon durván jártas vagy a dolgokban... :D

2018. júl. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
#16 Tudom :'D
2018. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is már sokat gondolkodtam rajta.

A történet kb. 66 millió évvel ezelőtt játszódna egy értelmes dinoszauruszok alkotta törzsben. Egy általam kitalált dinoszaurusz faj, ami valamelyik thereopoda rokona, a főemlősökhöz hasonló mellső végtagokkal, a szájszervük is csőszerű képződmény lenne, benne a madarokhoz hasonló hangképző szervvel és a nyelvük egyfajta csivitelés lenne. Egyelőre nem találtam ki nekik semmi nevet, ezért szimplán madárembereknek hívom őket csak.

A hímek/férfiak díszes tolltakarót viselnek (kék, zöld, piros), a tojók/nők pedig barna, fehér, fekete pettyes tolltakarót. A nemi szerepek egy kicsit fel is vannak cserélve benne.

Több törzs is létezik, de a központi törzsem az valahol Eurázsia egy erdejében él.

Két fő házaisított állatuk van (eddig, amit kitaláltam, de ez változhat), mindkettő hátas, amit utazások, háborúk és felderítés folyamán használnak. A földi hátasuk egy therizinosaurusból (vagy annak rokonából) kitenyésztett nagyobb állat, ami elcipeli a lovasát a hátán és harcban tudja használni a karmait, de megvédi a települést a nagy ragadozóktól is.

A repülő hátasuk pedig egy szintén általam kitalált dinoszaurusz, ami kb. a yi qi, vagy annak egy rokonának krétakori nagyobbacska leszármazotja, amivel az eget szelik és felderítésre használják főleg. (még ezeket sem neveztem el)

A fejlettségi szintjük olyan ókori/középkori szint keveréke. Nem mind ismerik a fém megmunkálásának tudományát, a vallási rendszerük meg olyan sámánizmus féle.

A központban egy család állna, illetve három testvér. Az idősebb lány, aki repülő hatást akar, de a földi hátasra, harcosnak választják ki. A fiatalabb lány, aki felderítő lesz, repülő hátassal. És a legfiatalbb, egy kisfiú, akinek van egy deltatheridiumhoz hasonló menyétszerű ősemlőse.

A történet pedig arról szólna, hogy hódítók érkeznek a világ nyugati sarkáról, akik technológiailag jóval fejlettebbek (már ismerik a fém megmunkálásának tudományat, óriási épületeket emelnek, ostromgépeket építenek, ismerik a hajózást) és ki akarják terjeszteni a birodalmukat.

És persze szerepet kapna benne a jóslat az égből lehulló kőről, ami el fogja pusztítani az egész világukat. A három testvérnek pedig el kell döntenie, hogy megéri-e harcolni a prófécia szerint halálra ítélt világért.


Ja amúgy ezt inkább regényként írnám meg, scifi/fantasy ötvözeteként. Filmben az emberi szereplők hiánya miatt nehezen tudnám elképzelni.

2018. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja elírtam pár dolgot, *theropoda, **csőr (nem cső) xD
2018. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
#18 valóban ez könyvben jobb lenne, de tök jóötlet
2018. júl. 13. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!