Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha to csinálnátok egy dinós...

Ha to csinálnátok egy dinós filmet miről szólna?

Figyelt kérdés

2018. júl. 10. 21:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha tehetném, filmre vinném Bob Bakker Raptor Red című regényét, ami a dinoszauruszok szemszögéből mutatja be a világukat. Persze a tudományos színvonalát korszerűsíteném, mert régi a könyv, ezért pár dolog kissé elavult benne.


Vagy ha már regényadaptációk, számos Dinotopia könyv is van, ezekből lehetne akár film vagy sorozat, amik pontosabban követik a könyveket, mint a 2002-es filmsorozat. És én személy szerint szívesen látnék egy olyan Jurassic Park adaptációt is, ami hűbb az eredeti könyvhöz, de az már jócskán minimum 16-os karikás lenne.

2018. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, olyan értelemben, hogy szívesen látnék több olyan, lehetőleg jól kivitelezett filmet, amely a dinoszauruszok szemszögéből mutatja meg az akkori világot. Ilyen szempontból nagy kedvencem például a legelső 'Őslények országa', vagy a 2000-res, Disney-féle 'Dínó' - véleményem szerint, ha e két film erényeit egybegyúrnánk és a meseszerű elemek minimálisra redukálásával valamelyest darkosabbra-tudományosabbra vennék a figurát, megkapnánk a tökéletes dinoszauruszos filmet. Szörnyfilmekből (értsd, emberek menekülnek 90+ percen keresztül a csúnya, gonosz ragadozó dínók elől) Dunát lehetne rekeszteni - ejthetné már Hollywood ezt a témát - , ellenben JÓ dinoszaurusz karakterből vajmi kevés akad. E tekintetben, mind 'A nagy dinóvándorlás', mind pedig a 'Dinotasia' jó irányban indult el, a végeredmény viszont túlságosan felemás, illetve groteszk lett. Szívesen megnéznék egy technikai és forgatókönyves szempontból egyaránt igényesen, valamint korszerűen kivitelezett dinoszauruszos dokudrámát, bár elismerem, a meseszerűség és a tudományosság között igen nehéz megtalálni az arany középutat, pláne úgy, hogy a végeredmény minél szélesebb réteg számára fogyasztható legyen.
2018. júl. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kár, hogy mennyi olyan dinoszauruszos film készült, amit a producerek végül teljesen átalakítottak az eredeti elképzelésekhez képest. Az Őslények országa, a Disney-s Dinó és a Dinoszauruszok, a Föld urai is mind "némafilmnek" indult, azaz az állatok nem beszéltek volna, hanem a látvány és a zene mesélte volna el a történetet. De mindegyikhez utólag hozzáadták a beszélő állatokat, hogy eladhatóbbak legyenek. A Dinoszauruszok, a Föld urai lett a legrosszabb e szempontból.


A Dinó például eredetileg egy durva, de ambiciózus film lett volna. Phil Tippet Prehistoric Beast című rövidfilmjét ( https://www.youtube.com/watch?v=hlaXIRTjNfo) akarták a nagy képernyőre vinni, de a Disney végül lebutította és a legtöbb erőszakos részt kiírta. Szerintem érdekes lenne, ha valaki ismét nekifutna. A Laika nevű stop-motion animációs cég például jó választás lenne, mert ők nem a profitra hajtanak, hanem a művésziességre. A stúdió vezetője piszok gazdag, ezért azokat a filmeket is támogatja, amiktől nem várnak nagy bevételt. Ha ők bevállalnának egy olyan filmet, ami közelebb áll a fent említett filmek eredeti elképzeléséhez, azt szívesen megnézném.

2018. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
#23 egyetértek. A Föld uraiban a CGI tökéletes, kár hogy el lett rontva a beszéddel. Úgy még hülyébben néz ki, hogy beszéd közben nem mozog a karakterek szája.
2018. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
#3 az mégjobb lenne ha nem hal meg az apuka hanem a fiú összerakja az időgépet és a végén nem tudom eldönteni hogy ő is hazamegy a lánnyal és pár év múlva egy múzeumban ki van állítva egy barlangrajz amit ők ketten csináltak vagy ott marad és ugyanez csak az apuka látja meg a rajzot.
2018. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

#25-ös vagyok sőt, nem, a srác ott marad a szerelmével ,apuka hazamegy és pár év múlva meglátja a barlangrajzot amin valami nagy törzsfőnök van és felismeri benne a fiát.

Nem, nem sírnék, dehogy.

2018. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja és én meg kiegészíteném azt az újabb, horrorisztikusabb filmet a filmsorozatom ötödik részeként, már kiagyaltam a cselekményt :D Az a lényege, hogy Oscar megint visszatér, és az időgépével a Föld minden pontján helyez le időportálokat, ebből az következik, hogy a nagy ragadozók által az emberiség kihal, és újra az őslények uralják a bolygót. Azonban később Oscar-t is felfalja egy Allosaurus (aki másnak vermet ás, maga esik bele). Richard és fia, Adam továbbra is életbenmaradnak, valamint előkerül Lucy, aki Richard felesége és évekkel ezelőtt rejtélyes módon eltűnt. Richard állatkertjének valamennyi életbenmaradott tagjának segítségével ők hárman túlélik a körülményeket.

Egyébként nemrég elkezdtem egy blogot, és elhatároztam, hogy majd oda írom le ezeket a történeteimet, részletesebben (ezek mellett kicsit a két főszereplőt is átalakítottam, Richard nem 30, hanem 33 éves, Adam pedig nem 10, hanem 12) :D Aki gondolja, megnézheti: [link]

2018. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%

A címe az lenne hogy ... Röviden összegoglalom.: ,,A t-rex visszatér"

FŐSzereplői(kitalált nevek): Sarah Hardingson, Elen Justin ,Norá Edingzon , Vanessa , Huán , Alex, Tom,Szandra,Ms. Angela Mr. Kail,t-rex

Röviden a lényeg; egy kis kiránduláson (Sarah,Elen,Norá,Vanessa,Huán,Alex,Tom,Szandra) találkoznak 2 emberrel(Angela,Kail) felajánlák nekik időgépüket az évszám a krétakor 5 nap után visszamentek a rendes időbe ,de amikor Sarah (14 éves lány) az időgépet nézegette és benyomta a krétakort aztán egy T-rex kezdte kergetni Sarah visszatudott menni de a t-rex beugrot utána az időgépbe és pikk pakk ő is a jelenben lett az egész várost romba döntötte,

Film vége: Eduárd,Migel,Aurora,Nella Norá(egy gyönyörű cicababa ) samponját használták fel: Eduárd ide csalogatta a z rexet Migel ,Auróra ,Nella lefogták 1 másodpercig és Eduárd hamar a samponra húst rakott és a t-rex oda ment az időgéphez Eduárd lefújta a samponnal amitől a t-rex a földhöz ragatt beütötte az évszámot és pikk pakk a t-rex vissz a krétakorba mindenki a 4hőst ünnepelte .

Lehe második részt is kitalálok és megírom őket regénybe:-)

2018. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!