Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 5 éves kislányom nagyon...

5 éves kislányom nagyon vágyik egy törpe hörcsögre! (? ) Jó ötletnek tartjátok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 13:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
A bolti kereskedésekkel nagyon vigyázz!!! Nem egyszer beltenyésztik őket, és betegesek lesznek emiatt! Jártam már így olyan (mondjuk én) hörivel, aki "tenyésztőtől" volt, kereskedésben.
2010. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

szia :)

én 12 éves vagyok,de már volt mind a 2 :D szerintem tengeri malac legyen xd

2010. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
5 ÉVESNEK??? NEM! Legfeljebb magadnak. a hörcsögöt nem tudja megfogni egy 5 éves.
2010. jún. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Többieknek:

Az, hogy a kislány szeretne egy állatot, nem azt jelenti, hogy ő fogja pucolni, vagy agyonfogdossa! Nekem mindig volt állatom, igen 5 évesen is és nem gyomroztam őket, főleg ha anyukámék felvilágosítottak, hogy óvatosan kell simogatni!

Egyébként szerintem is jobb a tengeri malac, már csak azért is, mert szerintem jobban élvezné a lányod, ha néha megsimizhetnétek a drágát. Szerintem megodlható az is, hogy csak felügyelet mellett vehesse ki. :)

Egy tengerimalac átlagosan 5-7 évet élhet.

A rövidebb életkor legtöbbször a nem megfelelő tartás, vagy felelőtlenség (pl. beltenyésztés) következménye. Tudományosan bizonyított az a tény is, hogy az egészen fiatal korban nemzett utódok élettartama a kifejlett példányok utódainak élettartamához viszonyítva általában rövidebb.

" A tengerimalacaink még mindig nagyon félénkek, ijedősek, pedig már két hete nálunk élnek. Mit tehetnénk, hogy szelídebbek legyenek?

Szóljunk hozzájuk gyakran, (ha lehet) naponta vegyük őket kézbe - az első hetekben akár több alkalommal is. Beszéljünk hozzájuk, hogy megismerjék hangunkat. Növényevők, ezért látásuk nem éles, inkább csak a mozgás észlelésére alkalmas, de hallásuk és szaglásuk kifinomult. Ha úgy közelítünk feléjük, hogy közben beszélünk hozzájuk, hangunkról felismernek. Ha jelenlétünket kellemes dolgokkal - etetés, jutalomfalatok stb. - társítják, biztonságban érzik magukat, és már nem félnek. Kerüljük a hirtelen mozdulatokat. Úgy vegyük őket kézbe, hogy előtte hanggal vagy valamilyen jeladással jelezzük közeledésünket. Ha mellünkön/ölünkben simogatjuk, szagunkról (is) felismernek, és megnyugszanak.

Mivel a vadonban, ragadozóktól tartva, örökös félelemben élnek, olykor egy ismeretlen zaj, hang már elég ahhoz, hogy megrémüljenek, megdermedjenek, vagy kétségbeesetten futni, menekülni próbáljanak. Egyik alkalommal a különben nyugodt, szelíd malacaim is majd összetörték magukat, amikor a konyhában, a padlón sétálva, nyugodtan eszegetve, egy tányérkoccanást hallottak (egy tányért a szekrénybe tettem). A szokatlan zajt hallva megrémültek. Fejvesztetten, egymás hegyén-hátán átugrálva próbáltak egy biztonságos helyet keresni, elbújni.

A szelídítés egy hosszabb folyamat, ha türelmesek vagyunk, többet foglalkozunk velük, félelmük lassan felenged, és előbb-utóbb megszokják környezetüket."

"még a külön ketrecben, de egymás mellett tartott tengerimalacok is jobban elvannak, mint az egyedül élők. Érezhetik egymás szagát, hallhatják egymás hangját, fontos, hogy saját fajtájukkal olfaktív és auditív kontaktusban maradjanak."

„Tengerimalacok ne legyenek egyedül - magányosan elhelyezve - egy ketrecben; vagy csak abban az esetben, ha ez szükséges” - olvasható S. Sutherland és M. Festing könyvében

Két nőstény:

Általában a legjobb társítás, ritkán utasítják vissza egymás társaságát, verekedés csak erősen domináns vagy agresszív egyéneknél fordulhat elő. A természetben a nőstények szoros közelségben élnek és a faj közös érdekében segítik egymást, így ők általában együttműködőek.


Remélem segítettem! Kérlek vedd fontolóra, hogy 2 kislányt vesztek! Ha egyet vennétek, akkor is a lányt tanácsolom, mivel ahhoz később még vehetsz egy barátot. A hímek kicsit nehezebben barátkoznak össze egymással.


(forrás: [link] )

2010. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Nagy de nagyon szépen köszönöm.))))

Már keressük az otthonát,de eszméletlen ára van a ketreceknek:(((

2010. jún. 26. 11:28
 16/30 anonim ***** válasza:
A malac jobb Aszódon lehet kapni mind a 3 fajtából 1000-1200 Ft-ért
2010. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

12 éves vagyok és szerintem vehetsz neki malacot.

De biztos hogy neked kell majd takarítani a ketrecét.

Nekem is volt egy fiú most nemrég halt meg.

Mindenképpen 2-t vegyetek.

2010. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Nézz szét a vaterán, meg a teszveszen a ketreceknek. Ott sokkal olcsóbban hozzájuk jutsz. Igaz, hogy használtak, de attól még biztosan jók:)
2010. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet:))
2010. jún. 26. 21:28
 20/30 anonim ***** válasza:

Hát én is tapasztalt malacos vagyok és ők tényleg aranyosak tudnak lenni,nagyon jópofa állatok,könnyen is szelidíthetők. Viszont mielőtt megveszed a malacot szerintem olvasgass azért utána,hogy mik az igényeik stb...

Gondolom azért pár dolgot tudsz róluk már. A tengerimalac jó ötlet is meg nem is azért! Ha egyedül akarod tartani,akkor magányos lesz nagyon,unatkozni fog,nekik sokkal jobb egy társsal(én a 2 nőstényt javasolnám!),annyira kibontakoznak,sokkal aranyosabbak,kedvesebbek és játékosabbak mint egyedül.Hidd el nagyobb örömötök lenne két játszó malackában,mint egyben!És még azt is azért szeretném elmondani,hogy a tengerimalac,habár nagyon barátságos meg ilyesmi,de a stresszt nem bírja!!!Belepusztulnak,tényleg.A napi szinten ért stressz( piszkálás,kiabálás,szorongatás,...)sok betegséget és sokszor halált vált ki náluk egy idő után,természetesen az mellett,hogy nem fog titeket szeretni és el fog bújkálni. Ezek alapján jobb lenne a hörcsög,mert ők egyedül is jól elvannak,bírják a stresszt...Viszont ők nem olyan kedvesek általában. EZért én leginkább egy törpenyulat ajánlanék! Szerintem ez lenne számotokra a legjobb választás! Aranyosak,kedvesek,szelídek,bohókásak,egyedül is tarthatók,ölbe vehetők...Nem akarom a véleményem rád eröltetni,de tapasztalatból beszélek,a tengerimalac tuti nem lenne jó nektek,hacsak nem vennél kettő lányt.hm?

2010. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!