Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy kutya/macska...

Szeretnék egy kutya/macska éttermet. Miféle engedély kell hozzá?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen barf-technikát alkalmazó éttermet nyitni kutyák vagy esetleg macskák számára.Milyen végzettség kell?Vagy kell az egyáltalán?És miilyen engedélyek?

2019. febr. 8. 16:35
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Az állatmenhely a lehető legrosszabb ötlet!Az csak lehúzza az embert anyagilag!Persze tudom hogy sok a kóbor kutya akiket sajnálok is és szoktam is adományozni a menhelynek gyakrak.De azért nem akarok leszegényedni!
2019. febr. 9. 09:18
 32/39 anonim ***** válasza:
18%

Nem olvastam végig minden választ, csak néhányat.

Kérdező, én már előre tudtam hogy itt jobb lett volna nem kérdezned, mert csöpög a rosszindulat és hozzá nem értés.

Nekem kutyám van, én is BARF-ozok.Hosszú életűek, egészségesek, szépek.Csak sajnálni tudom azokat a kutyákat, akiknek odaborítják a tápot és kész.

Egy kutyának az evés élmény is kell hogy legyen, márpedig a száraz táp rágás nem egy élmény.Persze a lusta gazdi ezt csinálja,és ő imádja állítólag a legjobban a kutyáját.Neki kéne száraztápon élnie.Bezzeg ő eszi a változatos finom kajákat.

Szóvak kérdező, neked van igazad!!!

Jó ötlet a kisállat étterem, kutya étterem, ha ehhez jó helyen laksz.Fel kellene mérned, mennyi kutya van a közelben, hogy etetik őket, stb.Nem tudom hogy bejönne-e.Akár jól is mehetne.Például lehetne elvitelre is csinálni kutya-macskakajákat.Hogy nem ott eszi meg, hanem gazdi jön, visz 2-3 napi adagot.

Lehetne kombinálni kutyajátszótérrel, lehetne kutyakozmetika is, és akár kutyapanzió is.

Külföldön láttam már ilyet.Akkor több lábon állna a dolog.

Végzettséget nem tudok,engedélyeket sem.Önkormányzat, Kormányhivatal-lehet érdeklődni.

Én 1 éve nyitottam kisállatboltot, előtte itt kérdeztem dolgokat.Hát ne tudd meg hogy leteremtettek az irigy, okoskodó válaszolók.Már látták előre, feleslegesen nyitom meg, úgyse fog menni.Már egyesek addig jutottak, hogy az értelmi képességeimet vették célba.

Nem törődtem senkivel, megcsináltam és nem bántam meg!

Te se törődj vele ki mit ír, ha van lehetőséged, valósítsd meg az álmodat.

2019. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a nagyon bíztató választ!
2019. febr. 9. 12:08
 34/39 anonim ***** válasza:
69%
Egy etterem megnyitasa es fenntartasa is total lehuzza az embert anyagilag, plane hogy tutira nem fog mukodni az etterem. A valaszokbol itelve itt kitudja hany valaszbol kb 2-3 ertett veled eggyet es a tobbiek ellene vannak, ezen szamok alapjan nem vagnek bele egy etterembe, senki nem fog bemenni maximum az elejen kivancsisagbol. Csoro ez a vilag es nem mindenkinek van allata, nem mindenki veszi neki az igenyes kajat, es sok embert nem erdekelne az ettermed plane hogy meg oda is kell utazni az allattal egyutt. Azert gondolkodj meg el rajta.
2019. febr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
67%

A 32-es hülyeségeit szeretném megcáfolni.


1. "Egy kutyának az evés élmény is kell hogy legyen, márpedig a száraz táp rágás nem egy élmény."


Látnod kéne a kutyámat. Amikor meglátja hogy készítem a tápját, elkezd csöpögni a nyála a padlóra. Mikor megkapja, teljesen extázisba kerül, ráveti magát és nem győzi habzsolni. Mikor végzett, még 3-szor körbenyalja a tálat, hátha maradt még belőle.


2. "Persze a lusta gazdi ezt csinálja,és ő imádja állítólag a legjobban a kutyáját."


A táp etetés nem lustaság, inkább felelős gondolkodás. Inkább arra gondolj, hogy valaki moslékkal eteti a kutyáját vagy éhezteti. A táp megfelelő étel egy kutyának, és aki erre költ, az már azt mutatja, hogy az illető szereti a kutyáját.


3. "Neki kéne száraztápon élnie. Bezzeg ő eszi a változatos finom kajákat."


Az állatok ösztönből esznek, nem a gasztronómiai élményeket keresik, mint mi. Vagy szerinted milyen sajátos ízlésre vall az, amikor egyes kutyák mindent felesznek az utcáról, beleértve más kutyák/macskák végtermékét is? Biztos abban is a finom ízeket keresik, nem?


4. "Csak sajnálni tudom azokat a kutyákat, akiknek odaborítják a tápot és kész."


Márpedig én odaborítom neki. És tudod nyugodtan alszok el az este, mert tudom hogy azt kapja, ami a legjobb neki. De még ha nem is az lenne, arra is gondolj hogy nem mindenki engedheti meg magának hogy barfozzon, és sok kutyának sem válik be ez az étrend. Ezeknek a kutyáknak akkor mit javasolsz, inkább altassák le őket, mert száraztáppal etetni kínzás lenne?

2019. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

A cégek az első pár évben csak veszteséget termelnek.Van amelyik nem indul be és sose lesz nyereséges. Csak mondom. Lenni kell 5-10milla tartaléknak a kasszában hogy ne csődöljön be. Eddig az anyagi része.


Az én kutyám pl. nem eszik zöldséget. Semmilyet. Bárhogy is adod neki. Kolbásszal is körbetekerheted. Nem eszi meg. Kíváncsi lennék ezzel mit tudsz kezdeni. A macskáim között van amelyik:- nem eszi meg a marhahúst,semmilyen formában és nem hajlandó tányérból enni

-csak egyfajta csirkés tápot eszik meg,és semmi mást,hiába teszed elé az 5 csillagos vegyes ételt,leszarja és felháborodva néz hogy ő ezt nem eszi meg.

-Illetve mindegyik kiköpdösi a főtt,párolt,baconbe tekert tökömtudja hány féleképp próbáltam már adni zöldségek 90%át,egy egy falatot esznek meg véletlenül.

Kíváncsi lennék velük mit csinálsz. Ja és a kutyám IMÁDJA a macskákat. Tehát ha meglát egyet odarohan,ráfekszik és addig nyalja meg bogarássza amíg a macska ki nem szabadul.

2019. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Utolsó:És ilyeneket kérdeznék meg a vásárlóktól!Hogy van e amit nem eszik meg vagy allergiás rá!
2019. febr. 9. 15:35
 38/39 anonim ***** válasza:
61%

Nem veszed az adást...


Ha ennyire akarod, csináld meg. Aki épp eszű, úgyse fogja odavinni a kutyát

2019. febr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy brilliáns ötlet:

[link]


A Netpincér weboldalán lehetőség van menhelyek számára adományozni. Bár az "ételek" vicces nevet kaptak (pl. "Budnás és Kormi kedvencei, magyarosan") nem ételt adományoznak, hanem az általad kiválasztott összeget, levonások nélkül.

2019. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!