Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkert nyitása jó ötlet?

Állatkert nyitása jó ötlet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az állatokat ezét gondolkodom ilyenekben!Itthon is mindig voltak állataonk de most előre gondolkodtam és szerintem jó ötlet!Szerintetek?Lehetne pl:egerben most amugy is tervezték felsőtárkányra már mindenki izgult hogy mikor nyit ki már az engedélyek is megvoltak meg egy pár állat is és végül valami miatt semmi nem lett!Már egy éve nyitva kellene lennie de semmi!Szerintetek nem vághatnék bele?Az anyagi állapotomról nem szeretnék beszélni így mindenkinek de szerintem összejöhetne egy kisebb méretű park!Mint pl:Veszprémi,Gyöngyösi,Magán,Miskolci

2019. febr. 10. 17:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%

Oké, tételezzük fel, hogy te vagy Pénztáros Lőrinc fia.

Ha volna is rá lóvéd, akkor is SOHA nem hozná vissza az árát. SOHA.


Amiben TALÁN, mondom TALÁN lenne pénz, az az egzotikus vágóállatok tenyésztése és feldolgozása. Pl.: zebra, kaffer bivaly, antilopfélék. TALÁN!!!

2019. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
Én melózok neked megfelelő pénzért cserébe. Úgyis utálom már azt, amit jelenleg csinálok.
2019. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

Sokféle engedély kell hozzá és rengeteg pénz, pénz, pénz.

Az ötlet nagyon jó és biztosan lenne is rá igény, de az ingatlantól kezdve az állatokon át az állatorvosig, nagyon költséges buli.

Én biztosan támogatnám. Keszthelyen is van egy kicsi kis állatfarm Keszthely és Hévíz között, mindig vannak látogatók.

Sok sikert hozzá, végre egy jó vállalkozás.

2019. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
És oda honnan a jó egből szedig a tigriseket,oroszlánokat,zsiráfokat és elefántokat?És egyáltalán az összes állatot?Megveszem tenyésztőtől és kész vagy meg van szabva hogy honnan?Találtam ilyen feltételeket és ott ilyeneket nem írtak!
2019. febr. 10. 18:10
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Milliárdokkal, nem milliókkal, MILLIÁRDOKKAL talán!

Ami esetleg pénzt hozna az a ritka egzotikus állatfélék fajtamegőrzési programja és tenyésztése, de ehhez olyan magas szintre kéne jutnod, hogy megbízzanak benned és a kezedbe kerülhessen ilyen állatok, amiket egy ilyen "mi lenne ha lenne egy állatkertem" esetben kétlek.


A helyedben inkább egy ilyen farmszerű lovarda irányába indulnék el, ott lehet tartani néhány különlegesebb látvány-állatot is, például strucc, emu, zebra, bivalyfélék stb, de biztos forrás lehetne a lovarda és lovagoltatás, bértartás.

2019. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A lovarda is eszembe jutott de azzal meg az a baj hogy nem lótenyésztőnek tanultam!Már akkor is szemeztem a pannon egyetem lovas zsakával de végül nem azt választottam ezért ez nem jöhet össze!
2019. febr. 10. 18:15
 7/24 anonim ***** válasza:
78%

Kihalóban van, mint a cirkuszok!

Ásd bele magad kicsit a témába! Egyre komolyabb ellenállásba ütköznek ezek a dolgok, csak a delfináriumokat érő kritikákat olvasd el, amik odáig vezettek, hogy egyre másra bezárni kényszerülnek a bojkott miatt.

Ugyanez vár a hagyományos állatkertekre hosszútávon.

Hogy Magyarországon ez mikor érik be, nem lehet tudni, de ahogy gyorsul a kommunikáció, egyre gyorsabb a globális fejlődés ilyen téren.


Más lett a világ, mint 20-40 évvel ezelőtt volt.

Csak nézz meg egy korabeli Attenborough filmet, milyen volt az emberiség viszonya a természettel akkor, és milyen most.


Mikor kiépültek ezek a hagyományos állatkertek, 3,5 milliárd ember élt a Földön.

Most 8,5 milliárd. Ez 140%-os növekedés.

Teljesen más megítélés alá esik már egy állatkert, és más dimenzióban gondolkoznak erről az emberek. Sokan úgy vannak vele, hogy békén kéne már hagyni ezt a maradék túlélőt, ami még maradt rajtunk kívül a bolygón.


Az alapvető szemléletbeli különbség:

Régebben annyi volt az elvárt minimum, hogy túl rövid időn belül ne dilizzen be egy állat bezárva. ...ugye pontosan ismerjük a rácsok előtt fel-le járkáló, fejüket lóbáló emlősöket--


Most, amiket megnézel, hosszú távon fenntartható, modern állatkertek, (ilyen egy sincs az országban) tanulmányozzák az állat természetes élőhelyét, és ennek alapján a maximumot próbálják nyújtani, hogy a természethez hasonlóan, teljes életet tudjon adni.


Erre pont a delfináriumok, és ocenáriumok világítottak rá, mikor megpróbáltak fehércápát tartani.

Ami elég primitív ahhoz, hogy az emlősökkel ellentétben ne tudja feldolgozni a bezártságot, és a stressztől leálljon az immunrendszere.

Egy fehércápa unaloműzésből átússza a bolygót. Ha ezt nem biztosítod neki fogságba(nyilván nem tudod) abba belehal.


Ez világított rá arra, miért mutatnak súlyos viselkedészavarokat az állatok, még ha közvetlenül nem is halnak bele a körülményekbe.

Ha egy állatot 50.000.000 évnyi evolúció arra formált, hogy 20-40 négyzetkilométeres területen éljen, az csak szenvedni fog 20-40 négyzetméteren.


Szóval ezek a régimódi állatkertek hosszútávon halálra vannak ítélve, és egyre kevesebben ítélik etikusnak a működésüket.


Az újabb típusú állatkertek meg brutális pénzekbe kerülnek.

Őszintén szólva, ahhoz, hogy egy ilyet fenn lehessen tartani, olyan szinten kéne állni a gazdaságnak, hogy az átlag tömegeknek meg se kottyanjon befizetni egy 100 eurós belépődíjat.


Ezért viszont sokat is kell nyújtani! Éppen ezért, ezt nem is lehet kicsiben csinálni.

Ha megnézel egy ilyen modernebb állatkertet, mind hatalmas komplexum, óriási projekt, hosszútávú befektetés.


Ez a jövő, ez egészen biztos, valamennyire járatos vagyok ebben.


De kicsiben gondolkozol, és rövidtávban, az lehet, hogy pár évig még életképes lehet az országban. De arra fel kell készülni, hogy lehetnek olyan időszakok, hogy igen komolyan be kell finanszírozni a működését, saját zsebből.

2019. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

még mindig 7-es vagyok.


"igriseket,oroszlánokat,zsiráfokat és elefántokat"


Szórakozol???!!!

Ilyen állatokban gondolkozol?

Az nem a "Mint pl:Veszprémi,Gyöngyösi,Magán,Miskolci"

kategória, hanem úgy nagyjából az összes költségvetése együttvéve.

2019. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ezek közül mindben van tigris vagy oroszlán de mindegy!
2019. febr. 10. 18:23
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor milyen szakot végeztél?


Oké amúgy ez az egész hogy valaki mélyen kifejti neked az egészet és meg sem hallod, de azt azért te is érzed, hogy gondolom se pénzügyileg, se tudásilag fényévekre se közelíted meg azt, hogy működő állatkertet nyithass.

2019. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!