Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MItől döglenek ki a növényeim...

MItől döglenek ki a növényeim mindig?

Figyelt kérdés

Tápozás, hetente, folyékony szénforrás, ás növénytápszer, csak a fodroslevelű meg a gömbmoha mara meg, a többi mind kipusztul, és ez a két növény sem nő!!!

A világításom nem spaciális, egy Philips cső, ez lehet a baj, Co2 nincs!(sajnos)

Ha veszek direkt növényes (T5) világítást, akkor az a halaknak milyen lesz, attól még nőnek, hogy nem halas, hanem növényes az akváriumom???



2013. szept. 6. 22:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Alacsony fényigényű, általában sötétzöld színű növényeknek jó, pl gömbmoha, anubias barteri, misrosorum... stb.


A világoszöld növényeknek dupla-tripla annyi fény kéne.


Legolcsóbb barkácsmegoldás, ha veszel egy virágládát és 2db E24-es foglalatot ami kb 500 Ft.

[link]

Aztán 2db 20Wattos izzót beletekersz.

[link]

Üvegesnél vágatsz egy keskeny csík üveglapot ami végigéri az akváriumot szélességében, és ezt a ládát fejjel lefelé ráteszed az üveglapra.


A két izzót tudod külön kapcsolni illetve ha kitekered az egyiket akkor csak az egyik világít, így ezzel ki tudod próbálni, hogy a növényeidnek mennyi fényre van szükségük. Mert ha 1 izzó alatt csoffadnak, barnulnak, lekopaszodik az aljuk, akkor kettő kell. Ha meg sárgulni akarnak, akkor tápozni is kell őket.


Én ilyen lámpákat szoktam pakolászni akváriumokra, régen barkácsoltam azt a fentit és az is jó volt, csak ez szebb:

[link]

2013. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Ezek közül bármelyik izzót bele lehet tekerni:

[link]

2013. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Akkor a 36W nem elég???
2013. szept. 7. 11:39
 14/34 Pendulum92 ***** válasza:
36 W 65 literhez már 0,55. Az egy jó közepes fényerő már.
2013. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 YourDestiny ***** válasza:
A 18 Wattal csak adnál a szarnak egy pofont... nagyjából. A Sylvania Grolux-ot meg felejtsd el. Az egyedül nem túl jó, mert növényes cső, növényes fénycsövet pedig egyedül nem alkalmazunk. Megfelelő a színspektrumuk, de a fényerejük alacsony, bár a növényes fénycsövek között még a Groluxnak a legnagyobb a lumen értéke. Egy kérdésre kéne válaszolnod. A jelenlegi 15 Wattos világításod gyári tetőben van, esetleg egy lámpát rejt ez a dolog is?
2013. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
gyáti tetőben van, nem lámpa!!!
2013. szept. 7. 12:21
 17/34 A kérdező kommentje:
Azaz nem különálló hanem tetőben van!
2013. szept. 7. 12:21
 18/34 A kérdező kommentje:
Amúgy az új armatúráknál (amihez lenne fényterelő is) azoknál kettő darab lenne, csak ugye sajnos 18W-os, hogy oldjam mefg hogy elég erős legyen világításom???
2013. szept. 7. 12:27
 19/34 YourDestiny ***** válasza:
Menj be papírüzletbe, kérjél öntapadós tapétát, aminek krómfelülete van. 45 centi széles, és nagy tekercsekben van, centiméterre vágják. Azzal ragaszd le a tető belsejét, és nézd meg, mennyivel növekszik a fényerő. Jókora különbség lesz. A hólyagos nőni fog, a mohaféléknek simán elég, ugyanúgy az anubiasnak is.
2013. szept. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Pendulum92 ***** válasza:
Én egy műanyag cső félbevágásával, gázégővel való formálás után, kitapétázva csináltam fényterelőt. Pont passzol a tetőbe a fénycső fölé.
2013. szept. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!