Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MItől döglenek ki a növényeim...

MItől döglenek ki a növényeim mindig?

Figyelt kérdés

Tápozás, hetente, folyékony szénforrás, ás növénytápszer, csak a fodroslevelű meg a gömbmoha mara meg, a többi mind kipusztul, és ez a két növény sem nő!!!

A világításom nem spaciális, egy Philips cső, ez lehet a baj, Co2 nincs!(sajnos)

Ha veszek direkt növényes (T5) világítást, akkor az a halaknak milyen lesz, attól még nőnek, hogy nem halas, hanem növényes az akváriumom???



2013. szept. 6. 22:01
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
És akkor ez a világítás elég lenne vagy berakjam a 2x18W-osat???
2013. szept. 7. 14:57
 22/34 YourDestiny ***** válasza:
Milyen 18 Wattosat? Mid van? Lámpatest komplett? Esetleg csak armatúra? Vagy van külön előtéted?
2013. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem berakhatod.
2013. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 YourDestiny ***** válasza:
Vagy mibe akarod berakni?
2013. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Csak egy armatúra, azaz kettő, reflektor még nincs hozzá, csak fénycső, előtét gyújtó, tehát szinte minden ami kell, így van két armatúra, melyekbe 18W-os 60cm-es csövek valók, majd lesz reflektor, az utolsó kérdésem, mmilyen fénycső menjen előre/hátra, mi a jó kombináció???
2013. szept. 7. 15:27
 26/34 Pendulum92 ***** válasza:
Lehet hiperszuper növényes csöveket is rakni, de én 2 mezei daylightot tennék akkor is.
2013. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Csak mert azt mondta YourDestiny, hogy növényeset magában nem alkalmazunk, ha nem magában akkor egy másik mellett???
2013. szept. 7. 15:31
 28/34 YourDestiny ***** válasza:
Én mondjuk nem vagyok a növényes fénycső híve kombinálhatóság esetén se. Mehet egy daylight-al, de inkább beraknék két 6500-asat. Vagy egy daylight és egy skywhite csövet. Mondjuk egy Osram 860 vagy 865 és egy 880-asat mellé, hogy legyen némi árnyalata is annak a fénynek. Ha a növények mellett lesznek halak is, és szeretnéd kiemelni a színűket, akkor viszont egy Sylvania Aquastart tennék a daylight mellé.
2013. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem egy Sylvania Aquastar és egy Sera Daylight Brilliant lesz, ez a növényeknek és a halaknak is jó ugye?
2013. szept. 7. 15:39
 30/34 Pendulum92 ***** válasza:
Én nem vennék sera-s csövet, nem tudom mennyibe kerül, de egy sima elektronikai üzletben elég olcsó tud lenni.
2013. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!