Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő kishal tartó vagyok....

Kezdő kishal tartó vagyok. Tegnap este beleöntöttem véletlenül a lemezes haleledelt az akváriumba, több, mint 3/4-e kiborult. A halakat azóta kivettem és dunsztosüvegben tartom, mert az akvárium vize zavaros lett reggelre. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Hogy tisztítsam ki az akváriumot? Milyen vizet töltsek vissza bele?
2014. júl. 25. 15:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
6%
miert lenne tilos kitakaritani az akvariumot? a szerves anyag meg azert nem hetekig bomlik, hogy ertelme legyen hetente 30%ot cserelni.eleve az is kerdeses, mekkora az egesz cucc, mert ezt nem irta a kerdezo
2014. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Egy működő akváriumban 3 helyen van baktérium talaj, víz, szűrő, egységes vélemény, hogy egyszerre egyet lehet sérteni.

"teljes vizcsere, akvarium kimosasa soval es forro vizzel, so teljes kimosasa."


Ez 2 helyről kiöli az ammónia lebontó baktériumokat, a vizből, talajból, odafigyeléssel a szürőben megmaradnak.


A másik, hogy a lemezes a legkisebb fajsúlyú táp, példa egy vipagran és egy vipan között 10X a súlykülönbség a granulált javára, a fehérje 40%ra van kiírva.


Probléma akkor lett volna ha rendes haltápból ömlik bele nagyobb adag, a lemezes nem igazán haltáp, nevetséges egy doboz beltartalmi értéke.


A teljes kitartás után átlag ammónia mérgezés jön, vagy idővel nitrit mérgezés, utána másod betegségek.

2014. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező csinálj nagyobb vízcserét, porszívózd át a talajt a vízcsere közben, ne etess jó darabig, ha berakodott a szűrő takarítsd ki, pár nap múlva cserélj megint vizet.


A dunctos üvegben gyorsan elpusztulnak a halak, nincs keringés, nincsenek a halak ürülékét lebontó baktériumok, elég gyorsan a saját ürülékük végez velük.

2014. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
összességében, ha a ,,szennyezet akváriumvíznek' a 40-50%-át kimerem, utána kiporszívózom és a 4-5 órát pihentetett vizet beleteszem megszűnik a víz zavarossága és minden okés lesz utána?
2014. júl. 25. 18:00
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

A 4-5 óra pihentetés úgy elég ha jó íze van a csapvizednek, nincs klór íze, és párszor összerázod vagy megkevered a vizet.


Nem egészen kimerni kellene a vizet hanem egy tömlővel leszívni, és ahogy jön le a víz példa vödörbe egyben a talajról leszívod a tápot is.


Ha az akvárium egyébként rendbe van akkor nem lesz probléma, (szűrés, szűrőtakarítás, nincs túltelepítve stb rendbe van)

2014. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%

"A teljes kitartás után átlag ammónia mérgezés jön, vagy idővel nitrit mérgezés, utána másod betegségek."

ne haragudj de ezen felrohogtem. Bakteriumcsirak mindenutt vannak, az egesz rendszerben, az uveg es az aljzat tisztitasa nem nyir ki mindent. Akar a novenyekrol is visszatelepul minden, amire szukseg van, es visszaall az egyensuly. Persze, idealis akvariumot csak utantolteni kell, de ez nem eppen az idealis egyensulyi akvarium. a szerves tormeleket meg a rajta noni kezdett vackokat meg jobb minel elobb kitakaritani, plane melegben, az meg nem megy a talaj ha nem is kofozese de minimum atmosasa nelkul.

2014. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
92%
Egy minimális mennyiségű tényleg van rajtuk, de ezeknek 3 hét kell hogy elszaporodjanak. Az ammóniaszint pedig néhány óra alatt az egekbe szökhet.
2014. júl. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

# 16 válaszoló, az alábbiakat javasoltad egy "Kezdő kishal tartó vagyok"


"teljes vizcsere, akvarium kimosasa soval es forro vizzel, so teljes kimosasa. aljzat alapos atmosasa es kifozese. akvariumui novenyek leoblitese. dunsztosuvegben ilyen melegben felfordulnak a halaid hacsak nem labirintkopoltyusok. de nekik sem hasznal"


"a csapvizet meg igen, allni kell hagyni, de nem csak a homerseklet miatt, hanem azert is, hogy kiparologjon belole a klor.par ora is eleg ehhez."


"Persze, idealis akvariumot csak utantolteni kell,"


"Bakteriumcsirak mindenutt vannak,...Akar a novenyekrol is visszatelepul minden,"


Én fentieken inkább sírni tudnék, felér amit javasoltál egy teljes restartal, nap mint nap találkozunk a kérdések között frissen telepített akváriumokkal ahol pusztulnak a halak, nem lett volna itt sem másképp ha a kérdező megcsinálja amit javasoltál. Szerencsére nem siette el.

2014. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Kicseréltem teljesen a vizet.A halak azok guppik.Várom a további fejleményeket :) Köszönöm mindenkinek aki írt :)
2014. júl. 25. 23:01
 20/36 anonim ***** válasza:
44%
eletemben ekkora hulyesegeket nem hallottam, hogy egy ujratelepiteskor szuksegszeru, hogy halomra pusztuljanak a halak, bar az is teny, hogy sosem internetes forumos babonakat kovetve tartottam rendben az akvariumaimat. Irja a kerdezo, hogy total berothadt a viz reggelre. Eszembe nem jutna nem szetkapni teljesen az egeszet. Az a szervesanyag mennyiseg amin az a cucc egy nap alatt felnott, nem tavolithato el hatekonyan az aljzatbol szimpla porszivozgatassal. Ha csak cserelgeted a vizet, eleve nagyobb mennyisegben lesz a berothaszto baci meg alga a vizben mint azok amiket meg akarsz menteni, ujra tul fogjak noni az egeszet, foleg ha meg a talaj is tele van rendelkezesre allo kajatormelekkel, amin szepen novogethet.
2014. júl. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!