Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő kishal tartó vagyok....

Kezdő kishal tartó vagyok. Tegnap este beleöntöttem véletlenül a lemezes haleledelt az akváriumba, több, mint 3/4-e kiborult. A halakat azóta kivettem és dunsztosüvegben tartom, mert az akvárium vize zavaros lett reggelre. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Hogy tisztítsam ki az akváriumot? Milyen vizet töltsek vissza bele?
2014. júl. 25. 15:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
0%
nem azt csinalta meg amit javasoltam, mert nem mosta at alaposan a kavicsot. ott meg van egy csomo rothadasnak indult tormelek. faraszto olyannal vitatkozni, aki az ismereteit a netrol szedi ossze, aztan mindenfele vallasos szintu ideolologiaval meg meg is tamogatja.
2014. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Off


Bocsánat a kérdezőtől, néha becsúszik olyan kérdés aminél felmerülnek olyan válaszok amiket nem árt tisztázni a későbbi félreértések végett.


Én sokszor nem tudom másképp elmondani, elmagyarázni amit akarok csak képekkel, videókkal illusztrálva, így könnyebb, gyorsabb.


Legyen ez: [link]


90x44x50 2011-ben lett beépítve egy szekrénysorba, kb 7-8 havonta átrendezem, nagyon elszaporodnak a növények, nem segít a metszés.

Ilyen tálakba vannak a növények: [link]


Csak kikapom őket, metszem a gyökereket, cserélem a tálak alján a tőzeget, döntök mi megy vissza, víz, talaj marad.


Én családbarát, társas akváriumnak hívom.


Tegnap raktam rendbe, a feleségem hozta a cserevizeket, én hoztam a hordót amibe le engedtem a vizet, a kicsi lányom az ecetet hozta a peremről a vízkövet le takarítani.

A nagy lányom hozta a vödröt amibe a metszett növények mennek, árulja őket.


Mosogató szivacs dörzsi fele,(nem karcol) üveg takarítás, közben a külső szűrő nyomó csapja részlegesen zárva, csak csorog a víz.

Visszatöltés, az egész 10-15 perc, majd jön a következő akva.


Ha valaki kíváncsi erre az akvára, fényre, színspektrumra, szűrés, szűrőanyag, milyen halak, milyen növények, milyen tápozás stb az szívesen le szoktam diktálni neki, segítek összerakni, választani kellékeket, technikát, jelenleg is sok akvárium készülget, és sok akvárium működik ami elkészült. Minden másnap ráérek munkahelyen, engedélyezett az internet, így a halaknál segédkezem a legjobb tudásom és gyakorlati tapasztalataimra alapozva.


A lényeg az, hogy nincs köze a netnek és a szektának a szekrényben levő akváriumomhoz, van egy tapasztalatom a rengeteg fényforrással amit kipróbáltam, a rengeteg szűrővel, szűrőanyaggal, növényzettel, halakkal, 14-és 500 liter közötti akváriumokkal.


A Gy.K oldalon van profi: tengeris (saját weboldal és fórum) sügér szaki(saját weboldal és fórum) óriási lexikális tudással és gyakorlati eredményekkel rendelkező (saját weblap ) folyamatosan kísérletező emberke( saját blog és kezdőkének készült linkelhető leírások)


Például én nem értek a tengerihez, viszont tudom ki az aki ért hozzá, ha otthon kevesebb lesz a mezőgazdasággal kapcsolatos munka rá fogok írni, és megkérem rakjon össze nekem egy tengerit, rengeteg embernek segített, nagyon ért hozzá, gyönyörűek a tengeri akváriumai.


A neten található leírások mögött nem kevés gyakorlati tapasztalat van, persze nem mindegyiknél, amit itt szoktak linkelni az mögött van, nem is kevés.


Ha valaki ír valamit itt, előfordul, hogy gyakorlati tapasztalat nélkül mondja el más egy kérdezőnek, de ez nem azt jelenti, hogy nincs mögötte gyakorlati tudás, csak éppen más mondja el.

Példa ha valaki sügérekkel kapcsolatban mond valami negatívat, vagy nem jót, jön Y..... és helyre teszi, ha jót mondott akkor megerősíti.


Példa erre a haltápra lehet a legegyszerűbb megoldás az lett volna, hogy félbe vágni egy colás üveget, ráhúzni a belső szűrőre, tenni bele rachel zsákot, gazda bolt 30 ft majd egy ecsettel felkeverni az aljzatot a szűrő meg a megnövelt szűrőfelülettel össze szedi a hulladékot.

Mellé vízcserék és meg van oldva. Persze ha pillanatok alatt 20 komment érkezik java feleslegesen akkor nem tud figyelni az ember, pláne ha rengeteg üzenete is van az egyéb kérdések mellett.


Egy haltáp beborulás miatt még nem kell forralással meg sóval kiirtani a nehezen felálló biológiát.


Részemről lezárva a kérés, a kérdező döntött, üzenetben egyeztet a teljes kitartás javasoló válaszolóval, ha probléma lesz később akkor majd egyeztetnek.


Van aktiv szén is, az aquatan is köti a fölös ammóniát a toxivecel együtt, az aktiv szén nettó víztömeghez részlegesen, nem teljes 100gramm/ 100 liter/ 4 hét is jó az ammónia többlet ellen.

Ha az akváriumba szagolva jellegzetes ázott virágföld illatot érzel akkor nincsen gond, az a szerves nitrogén illata, ha semleges vagy szúrós ammónia wc szaga van akkor sürgős beavatkozás kell, átlag vízcsere, semleges szagnál is! de ezt legalább 4-5 nap után kémleld.

2014. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
0%

a nehezen felallot biologiat a haltap borulas utani egynapos erleles mar teljesen tonkretette. ott mar egeszen mas mikroklima van, mondom sokadszor. amiket irtok, biologiai ertelemben nonszensz.


"Ha valaki ír valamit itt, előfordul, hogy gyakorlati tapasztalat nélkül mondja el más egy kérdezőnek, de ez nem azt jelenti, hogy nincs mögötte gyakorlati tudás, csak éppen más mondja el. "


es itt jon az, hogy mivel nem gyakorlati tapasztalatbol beszel, csak masok altal elmondottak alapja mantrazik, baromira nem lesz relevans adott kerdesekben, mint pl itt, ahol a valaszadok tobbsege keptelen megkulonboztetni egy mukodo, menteni erdemes rendszert egy teljes totalis krachon atmenttol, csak mert valahol beakadt a lemez, hogy akvariumban tilos a teljes vizcsere.

2014. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
0%
mondjuk igy a vizcserenek sincs tul sok ertelme, hogy az aljzatban meg mindig ott a sok rothado gany.
2014. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Végszó: a későbbiekben komoly gondjaid lesznek a nézeteid miatt szerintem itt a GY.K oldalon.


Az ammónia hova kerül? A vízbe. Miért lesz nitrát belőle? Mert baktériumok lebontják. Hogyan lehet csökkenteni a hirtelen megugrott ammónia szintet? Bármi hihetetlen de vízcserével, mivel a vízben van az ammónia, tehát vízcsere, vízcsere, vízcsere.


Nem pedig amit amit a 4-válaszodban javasoltál "teljes vizcsere, akvarium kimosasa soval es forro vizzel, so teljes kimosasa. aljzat alapos atmosasa es kifozese. akvariumui novenyek leoblitese"


A mulm maga nem öl, szinte ártalmatlan, a belőle és a halak vizeletéből, kopoltyúiból felszabaduló ammónia és az abból keletkező nitrit öl.


Amúgy telesen ellentétes amiket írsz, nem kell vizet cserélni csak utánatölteni helyett teljes restartot javasoltál, még a szűrőanyagra sem tértél ki, hogy arra nem árt vigyázni, járatni vízben a szürőt.


Nem sértésből de ezt átolvasnám a helyedben: [link]


Nem a kőkorszakban vagyunk, vannak ammónia, nitrit, nitrát tesztek, szépen végig követhetőek a változások.


Ha nem akarsz venni akkor sokan mérték, nézték a változásokat, az ammónia, nitrit, nitráttá alakulását, én is, de példa ez:

[link]


Egy új vagy restartolt akváriumban az ammónia, nirtit csúcsok érdekesen alakulnak és akkor nem kellene halaknak benn lenniük.


[link]


Tényleg lezártam, nincs értelme:)

2014. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Bölcsebb maradtál volna ha nem okoskodsz itt feleslegesen. Csak dobálózol itt a nagy szavakkal szerintem a jelentésükkel se vagy tisztába . Felét se tudod mint Joci na ez a triviális. Túl sokat nézed vasárnap az ATV-t ha neked szekta jut eszedbe erről a fórumról. És nem értem, h mi baj van azzal ha valakibe megbízok és elhiszem azt amit mond. Főleg, ha egy nagyobb tudású, tapasztaltabb valakitől jön a tanács. Te is beláttad az utolsó két hozzászólása után, h felesleges tovább ellenkezned, inkább tanulj tőle.
2014. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!