Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő kishal tartó vagyok....

Kezdő kishal tartó vagyok. Tegnap este beleöntöttem véletlenül a lemezes haleledelt az akváriumba, több, mint 3/4-e kiborult. A halakat azóta kivettem és dunsztosüvegben tartom, mert az akvárium vize zavaros lett reggelre. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Hogy tisztítsam ki az akváriumot? Milyen vizet töltsek vissza bele?
2014. júl. 25. 15:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

"Persze, idealis akvariumot csak utantolteni kell,"

Mi olyan kulonleges neked ebben? Nem egy olyan akvariumom volt, amihez egy evig hozza se kellett nyulnom. Persze lemezes meg kiszaritott tapot nem latott egyik sem, kizarolag elo eleseget. Halpusztulasos tapasztalataim egy ongyilkos merenylo gyongyguramit leszamitva nincsenek, pedig tobbszaz halam volt mar eletemben. Hm neked talan vannak?

2014. júl. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 92 környékén indult egy akvárium, abba vitorlások és pár harcsa volt, forralt esővízzel volt feltöltve, csak utána töltöttem, nem igazán foglalkoztam vele, 2000 után el kellett adnom, a kezdő gárda volt benne.


2007-ben kaptak a gyerekek egy szettet, tetszett, olcsó volt vettem én is egyet, régen is volt akvárium miért ne.

Mindent ahogy a kereskedésben mondtak, előkészítő, stb

1 héten belül elpusztult mindkét akváriumban a halak fele, majd darakór, hasvízkór, a végére maradtak a foltos páncélosok, a többi elpusztult.

A kereskedésben "reklamáltam" (rájuk boritott....) rátaláltam erre a fórumra, sokat olvastam, próbálgattam a dolgokat, mára kapásból összerakok "álmomból felriadva" egy növényes társast, ami hosszú távon alga és probléma mentes.

Halakat szerencsére ritkán kell vennem, szinte mind öregségben pusztul el.


Nem a legszebbek de minimális odafigyelést igényelnek: [link]


A halak 7-5-2 évesek, van pár új hal ami már egy készülő akváriumba megy.


Heti 20-30% vízcserével vannak, sajnos az esővíz már nem az igazi, nagy a rizikó a környezetszennyezés miatt.

2014. júl. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

55% névtelen válaszadó

teljes vízcsere egy működő akváriumnál tilos!

illetve én eléggé szégyellném magam hogyha nem nyúlnék az akváriumhoz akár 2 hónapig mert igenis hetente kell a vízcsere kell a talajporszívózás és egy kisebb szűrőtakarítás is , növényeket gondozni(ha egyáltalán vannak élő növényeid)kell, és akármilyen akváriumról is beszélünk egy kis alga az üvegen megtelepszik azt is illik lekaparni

illetve a vízkövet is le szoktam kaparni

az hogy megmaradnak a baktériumok a növényeken meg berendezési tárgyakon az egy dolog de el is kell szaporodniuk ami hetekbe telhet és az ammónia egy nap alatt olyan szintre emelkedhet h halpusztuláshoz is vezethet



Te mondasz szegény kérdezőnek olyan dolgokat mitől valszeg kipusztul az aksija és te kérdezed bjocit hogy van-e neki egyáltalán hala?

az egyik legjobb akvaristával beszéltél ember nekem is meg nagyon sok embernek segített és segít is



És kérdező sajnálom hogy mégis megcsináltad a teljes vízcserét mert általában sok jóhoz nem vezet:(


amúgy arról nem beszéltél hogy mekkora az aksi meg szűrésről sem

ezek is befolyásolhatják h mi lenne célszerűbb mert azért nem mindegy h egy 100 literesbe borult a halkaja vagy egy 10 literesbe

2014. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
0%
Utolso, fogalmam sincs honnan szeded, de szemmel lathatoan nem tapasztalati ismereteid vannak, csak mesz masok velemenye utan, es ha valami olyasmivel talalkozol amirol eddig nem hallottal,csak kattogsz zarlatosan. Nem szektakat kene kovetni, hanem logikusan, biologiai megkozelitessel gondolkozni. Zavaros vizu akvariumban, amibe elozo nap belezudult egy fel doboz szaraztap, egyertelmu a nagygeneral. Eleve megbomlik az egesz mikrobialis egyensuly egy ilyentol, plane ha teljes nap all rendelkezesre az uj cuccnak hogy nojon, (melegben ugye) plusz a sok pici apro szerves tormelek. Az a mikroflora amit mentegetni akarsz, mar reg nincs benne masnapra egy ilyen rendszerben, mert addigra mar jol kidoglottek. Annyi hulye babona van az akvarisztikaban hogy az egyszeruen agyrem. Ha valaki kezdokent halpusztulast tapasztal, annak sokkal trivialisabb okai vannak altalaban, pl kihipozta elozoleg az akvariumot vagy a viz nagy homersekletkulonbsege gyakott rajtuk egy nagyot, mert nem is gondolta hogy ezzel baj lehet. Vagy belepusztultak a zsufoltsagba. Ha ekkora allatsagot nem csinalnak, semmi ertelme feleslegesen paraztatni az embereket az ujrarakastol. Sok babona es tevhit.
2014. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%

"az egyik legjobb akvaristával beszéltél ember nekem is meg nagyon sok embernek segített és segít is "


elhiszem, de rajtad meg az segitene, ha tekintelytisztelet es dogmakovetes helyett jozan paraszti logikaval (is) allnal hozza az akvarisztikahoz.

2014. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"Vagy belepusztultak a zsufoltsagba."

Ha zsúfoltság van, akkor ugyanez történik, mint ebben az esetben. Nagy mennyiségű káros anyag kerül a vízbe, amivel a szűrő nem tud megbirkózni. De ebben az esetben a káros anyag forrását el lehet távolítani talajporszívóval, a vízben felgyülemlett anyagokat pedig először 50, majd 2 nap múlva 30%-os vízcserével lehet elfogadható mennyiségűre csökkenteni.

Nem kéne okoskodni, és olyan dolgokat írni, amelyeket csak te tartasz elfogadhatónak, pedig valójában marhaságok.

2014. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
Biztos sokkal jobb a halaknak, ha visszateszed oket az 50%os zavaros vizbe, 30+ fokos kanikulaban, csak mert epp van egy ilyen dogma, hogy nem szabad ujratenni az egeszet. istenem...
2014. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

milyen szektáról beszélsz? mm hogy azt azért nem hiszem h a világon a normális akvarisztikával foglalkozó emberek egy szektába tartoznak


és azért melyik a logikusabb ? esélyt h vmenyi baktériumot megmentek vagy inkább még az esélyt is elvetem és a teljes akvát kifertőtlenítem

itt vízcserével lehetett volna segíteni...

meg lemezes tápról beszélünk annyira nem süllyed el olyan könnyen, a halhálóval javarészt ki lehetett volna halászni


"Ha valaki kezdokent halpusztulast tapasztal, annak sokkal trivialisabb okai vannak altalaban, pl kihipozta elozoleg az akvariumot vagy a viz nagy homersekletkulonbsege gyakott rajtuk egy nagyot, mert nem is gondolta hogy ezzel baj lehet. Vagy belepusztultak a zsufoltsagba. Ha ekkora allatsagot nem csinalnak, semmi ertelme feleslegesen paraztatni az embereket az ujrarakastol. Sok babona es tevhit."



zsúfoltságnál is előbb halnak meg ammóniamérgezésben minthogy mert nincs annyi mozgásterük


meg amúgy ha előtte kifertőtleníti az akváriumot az annyira nem is nagy baj ha utána le is mossa azt rendesen( Én mielőtt elindítottam sósavval mostam ki az akváriumomat és a halaim élnek és virulnak)

2014. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%
egy napot allt az egesz a kiiras szerint. ez boven eleg, hogy leulepedjen a lemezes, amelynek igen nagyresze eleve finom por, egy ejszaka alatt a nagyobb lemezek is foszlanyokka es mikroszkopikus cafatokka mallanak, amelyek teljes egeszeben az alljzatba ulepednek. Nem irta a kerdeo, hogy mennyit halaszott ki belole, de nyilvan eleg bennmaradt hogy bajt csinaljon, mivel egy nap alatt poshadt zavarossa valt a viz-ergo valami szepen felnott benne. a teljes mikrokultura, aminek a megmentesen faradoznatok, ekkorra nagymertekben kikompetalodott, de minimum erosen karosodott. a novenyekrol de meg a halak borerol is akar ujraindul az egesz, de keszenletben allo plusz szerves anyag nelkul az elozoleg felnott akarmi labdaba sem fog tudni rugni, mert nem az o terepe lesz a rendszer. 50%os vizcserevel csak felhigitod kicsit a poshadt vizet. makes sense :D azert gondolom, hogy szektasan irogattok, mert csak hajtogatjatok, hogy mukodo alvariumban tilos a vizcsere. A fent vazolt akvarium az egynapos rothado zavaros vizevel nyar kellos kozepen, napsutesben, melegben szerinted egy mukodo rendszer, amit meg kell menteni?
2014. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

én többet nem írok nem vitatkozok elérted amúgy is amit kartál a kérdező rád hallgatott már amúgy is tökmind1

de a halak így is nagy veszélynek vannak kitéve mert a maradék baktérium ha maradt... nem fognak olyan gyorsan elszaporodni hogy az ammónia nem emelkedjen akkora szintre ami ne lenne ártalmas a halakra

2014. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!