Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nehéz döntés. Indítsak akváriu...

Nehéz döntés. Indítsak akváriumot halakkal, annak tudatában, hogy a következő 2 évben 4-szer kellene szállítsam több mint 100 km-ert? Egyetemről haza, majd vissza. Stb.

Figyelt kérdés
160 literesre gondoltam bútorral. Tervem szerint nyár végén vásárolnék akváriumot mindennel együtt, kis díszhalakkal, viszont komoly fejtörést okoz, hogy megéri-e ősz elején nekifogni ilyen feltételekkel is vagy sem?

2016. dec. 28. 17:48
1 2 3 4
 21/34 Platypus ***** válasza:
Egyébként valóban vannak nagyon ritka vízcserével is sikeresen üzemelő akváriumok. Az egész Walstad-módszer erre épül. Éppen csak gondosan össze kell hangolni a növények és a halak mennyiségét, és ez nagyon alacsony hallétszámot jelent. A gyakorlati részéről nézve viszont néha-néha találkozom a 67%-os delikvenshez hasonló egyedekkel, akik azt állítják, hogy a szépséges múltban egyszer volt egy fantasztikusan működő vízcsere nélküli akváriumuk boldog halakkal, de amúgy se kép nincs róla, se pontos adatok hány hallal meddig, meg úgy semmi megfogható. Másrészt meg rendszeresen felbukkannak a halas fórumokon olyanok, akik tudatlanságból megpróbálják, aztán jönnek negyed-fél év után segítséget kérni, mert tömegesen betegszenek vagy hullanak a halak.
2016. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
ja egy képet dobhatnál öreg az akváriumodról ,meg a jól kondicionált halaidról. lekopogom 1,5 éve nem volt hullásom betegség miatt, csak az eretmodusok verték szét egymást :(
2016. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Ha akváriumot tartanék, akkor azt azért tenném, hogy élvezzem a látványt és gondozzam a halakat, máskülönben nem kellene. Viszont szerintem az 54 literes akváriumnál maradok, úgy gondolom, hogy 4 törpe szívóharcsa, 6 törpe páncélosharcsa, 6 amano garnéla és 6 rózsalazaccal boldogulnék. Nyár végén haza kell vinni, ősz elején vissza az egyetemre. Ősz végén kezdenék neki egyből az egyetemen, Kolozsváron (ugyanis Erdélyi vagyok és NEM román :D ). A halakat lehetne esetleg 10 literes palackokban szállítani? 1/3 víz és 2/3 levegő, 4,5 hal palackonként, azaz fajonként, a garnélák pedig az akvárium indításakor egyből mehetnének a vízbe, segíteni a beindítást. Ez így működhetne? :)
2016. dec. 30. 13:14
 24/34 anonim ***** válasza:
Van itt 1-2 okos, akiknek a kész tények fájnak, kérj tőlük bátran tanácsot. :)
2016. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
6%
garnélát kihagynám
2016. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
3%
dobj már egy képet az akváriumról tény úr :DDDD legalább privátban ,elküldöm én is az enyémet :)
2016. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
6%
az a baj ,h lehet tényezni ,de természetet nem tudod meghazudtolni, a természetes vizek közel nulla nitrátot tartalmaznak ,a tied bőven 100 felett lehhet...
2016. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Szerintem simán megoldható ahogy leírtad, de majd a hetente vizet cserélő szakértők megmondják a tutit. :)
2016. dec. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Platypus ***** válasza:
Szerintem félévente szétbarmolni egy nanohalas akváriumot hatalmas szívás. Nemcsak a halaknak, de neked is. Több órás móka csak az állatok kihalászása. Inkább kevés, nagyobb testű halat választanék, például egy pár törpegurámit vagy egy Betta-háremet. Ezeket könnyebb költöztetni.
2016. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
57%
az a baj öreg, h az akvaristák 90-95% betartja a vízcserét... úgy nyilatkozol rólunk mintha mi lennénk a "vízcserések" a fekete bárányok, közbe te vagy. olyan kicsit ez mint a skizofrénia :D
2016. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!