Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nehéz döntés. Indítsak akváriu...

Nehéz döntés. Indítsak akváriumot halakkal, annak tudatában, hogy a következő 2 évben 4-szer kellene szállítsam több mint 100 km-ert? Egyetemről haza, majd vissza. Stb.

Figyelt kérdés
160 literesre gondoltam bútorral. Tervem szerint nyár végén vásárolnék akváriumot mindennel együtt, kis díszhalakkal, viszont komoly fejtörést okoz, hogy megéri-e ősz elején nekifogni ilyen feltételekkel is vagy sem?

2016. dec. 28. 17:48
1 2 3 4
 11/34 Platypus ***** válasza:
70%
Drága utolsó, vágod hogy 50 évvel elmaradott nézeteket vallasz? Nem a víznek kell érnie, hanem a biológiai szűrésnek. 50 liter körül a heti vízcsere az ajánlott, 100 liter fölött lehet ritkábbra venni. De amúgy a szaporító akváriumaimban heti 2X vagy 3X is cserélek, mert a bőséges etetés mellett kell. Érdekes módon az ivadékaim gyönyörűen nőnek.
2016. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
50%

el se olvastam végig ne haragudj... :D te a múltben élsz ember, azóta a világ kicsit fejlődött , az akvarisztika is... :D vagy miért nem jársz még szekérrel, meg mész lelándzsázni a vaddisznót az erdőbe?

tudod mi az anitrifkiáció és mi a végterméke? a nitrát, ami nagy mértékben méreggé válhat, bizonyos mértékben hozzászoknak ahalak. milyen egyensúlyról beszélsz ? :D a szűrő a lényeg, a baktériumokra kell vigyázni... ha minden héten ugyanolyan kémhatású, keménységű cserevizet használok akkor mi bajt okozhatnék ? :D ugyanúgy megmarad a kis nem létező egyensúlyod... :D olyan halaim vannak amik nem sokáig élnének ha azt tenném velük amit itt összehordtál... vadon fogott tanganyikai sügérek, akik 40-50 ppm nitárt felett igencsak szarul érzik magukat... olvasgass kicsit mert 30 éves lemaradásba vagy öregember... :D

2016. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
34%

szóval ha minden héten 8 ph körül 16 nk -s cserevizet használok akkor mi terheli meg a halakat utolsó mohikán ? :D előbb kapkodtam, tehát a nitrát nagy koncentrációban méreg a halaknak, rövidebb ideig élnek ,nem szaporodnak, nem nőnek akkorára. bizonyos mértékig alkalmozkodnak ,de gondolom nem ahalak tűréshatárának tesztelése a cél, hanem a minél jobb körülmény biztosítása, én leglaábbis így látom a dolgokat. régen mikor volt olyan , h 10-20 évig éltek a halak? van egy 8 éves botia macrachantnám, éves teljes vízcserékkel nem hiszem , h még élne :D meg a wf tanganicodus irsecea-m.. :) na mind1.

a lényeg, h senki se hallgasson az öregre :P

2016. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
34%
vagy nézz be öreg, egy diszkosz tenyészetbe, napi vízcserék vannak + napi 5-6-7-8 szor etetik őket ,h ne süljenek be... biztos jobban tudod :DDDD
2016. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
50%
nekem is sikerült már bettát, meg tropheus ikolát... meg a ramik is leikráztak nem 1 szer, csak nem volt se kedvem se időm velük bajlódni...
2016. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
11%

Látom, hogy az utolsó néhány választ mind egyetlen ember írta. :)

Kedves 35%-os válaszoló. Ahogyan a privát levélben is leírtam neked, most leírom megint:

140 literes akváriumom volt évekig. 1-2 évente végeztem teljes vízcserét. Az üledéket persze időnként felszívattam és az algákat lekapartam, de azon kívül semmi. A víz mindig gyönyörű tiszta volt, a halaim pedig egészségesek. Ráadásul szaporodtak is, és nemcsak a guppik, hanem pl. a törpe gurámik vagy éppen a fantomlazacok. (Az pedig ugyebár köztudott, hogy akváriumi halak csak akkor szaporodnak, ha megfelelőek az életkörülményeik és jól érzik magukat). Ez egy tény, amin kár vitatkozni. :)


Az a baj, hogy annyira túlbonyolítjátok ezeket a technikai meg kémiai dolgokat, holott a tapasztalat meg a természetesség sokkal többet ér.

Kicsit olyan ez, mint amikor 2 haveromat elhívtam, hogy menjünk horgászni. Az egyikük nagy táskával jött, tele mindenféle komoly horgászfelszereléssel, a másik meg a kert végéről vágott egy vastagabb botot, rákötött egy damilt horoggal. Mondanom sem kell, hogy ez utóbbi egy csomó halat fogott a bottal, a másik meg a nagy profi horgászfelszerelésével semmit. :D

Hát így van ez az akvárium esetében is, nem kell túlvariálni a dolgokat. :)

2016. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%
igen küldtem neked 1-2 linket ,de reménytelen vagy...
2016. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%
és nem köztudott ,h csak akkor szaporodnak... életösztön... ismerősömnek 50 literbe szűrő nélkül szaporodtak a mbunák, igaz nem éltek sokáig... tévedésben vagy... írhatsz oldalakat, de a nitráttal mit kezdesz vízcsere nélkül ?
2016. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
De mit érdekel engem az a h**lye nitrát, ha a halaim szépek, egészségesek, szaporodnak, és még a víz is tiszta s nem büdös? Nyilván ha valami gond lett volna, mert megdöglött volna egy csomó halam, akkor nyilván én is odafigyeltem volna erre.
2016. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Salx Narval ***** válasza:
86%
"Azt vártam mikor döglik meg a 3db kék gurámi" Ennyi nekem elég is volt ahhoz, hogy még válaszra se méltassam azt amit itt összehordtál. Szégyelld magad, te sohasem voltál akvarista és valószínűleg már nem is leszel.
2016. dec. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!