Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaza volt anyámnak?

Igaza volt anyámnak?

Figyelt kérdés

Régen történt csak érdekel.

Nagyon szerettem volna állatot tartani (akkor még nem volt) és anyukám azt mondta, hogy rendben tarthatok halakat, mert azt "könnyebb" utána, ha tudok gondoskodni a halakról kaphatok macskát. Szintem a halakat nem könnyebb, hanem nehezebb tartani, mint egy macskát. Pl.: A macska jelzi, hogy baja van a hal nem. A macskát tudja kezelni az állatorvos a halat nem, hanem nekem kell. A macska jelzi, ha éhes a hal nem. A macska csak a szőrét hullajtja a hal egy hét alatt összepiszkítja az egész akváriumot.



2018. márc. 14. 16:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10-es, ez egy nagyon érdekes adat, de a válaszod további részében saját magad is belátod, hogy az élet igazolja, hogy a macska elvan a ház körül. :)


Jól tartani nyilván ennél azért sokkal összetettebb, de bármilyen profin is tartod, tanulmányozva minden igényét, macskapszichológiát, optimális körülményeket, stb, azért még mindig meg kell szorozni kb 15-tel, ha egy profin tartott akváriummal akarod összehasonlítani.


Ha a "ház körül elvan" kategóriával hasonlítod össze a hal tartást, akkor egy macska úgyis elél 10 évig, egy hal meg az ilyen szintű tartásba 3 nap alatt belepusztul.

Szóval ez nem annyira vita tárgya, ahogy elhangzott, aki azt feltételezi egy akváriumról, hogy könnyebb, az egész egyszerűen, nem ért hozzá.


De szerencséd van, olyan szempontból, hogy nekem akváriumom is van, meg macskám is, szóval első kézből kaphatsz erre megkérdőjelezhetetlen választ. :) Nagyságrendekkel komplexebb egy akvárium, mint egy macska.

2018. márc. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%

Az igazi szakmai kihívás macskát tartani akváriumban.

Nekem is van akváriumom és maccskám is, mindent összevetve a legtöbb energia és türelem Anyámhoz kell.

2018. márc. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

made my day :) 12-es

a kérdésre: szerintem az összehasonlítás problémás; az akvarisztika alapvetően technikai hobbi, magukkal az élőlényekkel kevés az igazi kontakt. Emlős állat több "jelenlétet" kíván, magyarán többet kell "foglalkozni" vele. Csak egy példa, miért nem lehet összehasonlítani: a cica már remekül megvan (oltások, kaja, szobatisztaság, stb., míg az akvával még mindig nincs minden rendben, az ember nyálazza a könyveket, és még mindig magas ez, alacsony az - a halpusztulásról ne is beszéljünk. Nade: ha elmennél nyaralni, okoz némi fejtörést, kire bízd a cicát, míg a halak - jó esetben- elvannak egy hétig akkor is, ha rájuk sem nyitják az ajtót.

Szóval affinitás kérdése.

2018. márc. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tök mindegy mennyi fáradozás csinálni kell és kész. A kisállat gondozásnál nincs jobban megtérülő tevékenység mert meghosszabítják az életünket!
2018. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!