Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalatok a tengerimalaccal?

Tapasztalatok a tengerimalaccal?

Figyelt kérdés

Nagyon valószínű, hogy lesz tengerimalacom/malacaim. Mik a tapasztalatok? Egyedül vagy társaságban szeret lenni? Tényleg szokott visítani? Ehet salátát?


Nem a szakkönyvekre vagyok kíváncsi hanem saját tapasztalatokra


2011. júl. 6. 07:46
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy a ketrec azért jobb, mert jobban szellőzik. De a terrárium is megfelel, ha heti kétszer kitakarítod és nem teszed olyan helyre, hogy tűzzön rá a nap. Nekem azért van terráriumban, mert egy ismerősömtől potom pénzért kaptam, így nem vettem ketrecet. De nézz szét a neten, elég jó árban vannak szép nagy használt ketrecek, de mondom, a terrárium is jó.
2011. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Szerintem elég nagy lenne neki a te terráriumod is. De csak egy malacnak, kettőnek már semmiképp.
2011. júl. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy a tengerimalacok nem nagyon bírják a meleget. Tényleg jérakkut kell rakni a ketrec/terrárium mellé hogy lehűljenek nyáron?
2011. júl. 6. 08:44
 14/39 anonim ***** válasza:
Nem kell jégakku. Nyilván nem a lakás legnaposabb helyére kell őket tenni, és nem lesz melegük. Meg ezért is kell a friss víz nekik.
2011. júl. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
És te ki szoktad engedni a terráriumból?
2011. júl. 6. 08:47
 16/39 anonim ***** válasza:
Persze. Nagyon szeret a szobában, folyosón futkározni. Ha pl. dobozokból "alagutakat" csinálsz neki, imád bújócskázni. Ki is kell venni minden nap 1-1 órácskára, hogy meglegyen a napi mozgása, mert ugye egy ketrecben / terráriumban nem igazán tud futkározni.
2011. júl. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
És nagyjából hány évig élnek?
2011. júl. 6. 08:52
 18/39 anonim ***** válasza:
5-6 de mint már mondtam az enyém már nálunk van több mint 7 éve és még nem szándékozik távozni szerencsére :D szal sokáig élnek viszonylag
2011. júl. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Átlagosan 6-8 évig, de extrém esetben akár 9-10 évig is, ha jól vannak tartva és nincs valami komolyabb egészségügyi problémájuk. Az enyém most 4 éves. Egy barátnőm mindkét malackája 4 éves korában halt meg, de nekik daganatuk volt, és hiába műtötték meg őket, nem bírták a lábadozást, legyengültek és elmentek. :(
2011. júl. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet az oltásokkal? valahol olvastam hogy tavasszal kell beadni nekik. És a körmüket milyen gyakran kell vágni?
2011. júl. 6. 08:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!