Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül örökre elaltatn...

Mennyibe kerül örökre elaltatni egy patkányt?

Figyelt kérdés
Kábé? Vagy itthon nem tudom megoldani? Valamit adni neki amitől csak elalszik végleg és kész? És ne a patkányméreggel jöjjetek, attól szenvednek egy csomót a szerencsétlen állatok.

2012. jan. 5. 17:05
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
0%
írhattad volna azt is, hogy "ne haragudj, félreértettelek, bocs."
2012. jan. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%
De idióta!!Mi az h a vízbe folytás normális és semmit nem szenved az állat??Te normális vagy?Fogd már be az orrod és ne vegyél 5percig levegőt!!Na milyen érzés??Az eutanázia pedig úgy működik,hogy előbb elaltatják,kábítják az állatot,majd beadják a mérget,ezáltal semmit nem érez!!Nézzél már utána,ha meg valaki már otthoni módszerekkel akar próbálkozni,akkor az válassza a földhöz csapást,az is nagyon durva,de nem annyira,mint a vízbe folytás,hisz itt az állat semmit nem szenved,szinte azonnal elpusztul...És ha már valaki állít valamit,akkor azt normálisan támassza alá vagy mondja meg az indokot, hogy miért ne érezne fájdalmat.
2012. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 Platypus ***** válasza:

Az olyan szerek, amikkel kíméletesen túl lehetne altatni az állatot otthon is, magánemberként nem beszerezhetőek, engedélykötelesek, és szigorúan el kell számolni a felhasznált mennyiséggel. Ilyen lenne a kloroform és az éter, amik elkábítanak, és ha nagy mennyiséget használnak, akkor többé nem ébred fel az állat.


Úgyhogy marad az állatorvos. Valószínűleg az alap munkadíját el fogja kérni, ami pár ezer forint. De találkoztam már jóindulatú állatorvossal, aki egy alkalommal semmit sem kért a patkányom kezeléséért.

2012. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
78%
Én vagyok az 5. válaszoló, ne haragudj, azt hittem, meguntad, nem kell, azért akarod elaltatni. Szerintem ha a kiscicához, kiskutyához 500-at ír, akkor a patkány is annyi lehet. Sajnálom:( A vízbefojtós válaszolók meg szégyelljék magukat.
2012. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
0%

ne haragudjatok, de szerintem a "tanyasi öregek" jobban jobban tudják, mi az állatszeretet, minta városi fiatalok, akiknek egyetlen kapcsolata a természettel egy kis rágcsáló.

Hogy tudja itt annyira mindenki, mi jó az állatnak, s mi nem.

Ki ért ehhez, aki elméleti úton közelít hozzá, vagy aki tapasztalatból ismeri. Nagyon megbántottatok, mert én csak segíteni akartam, és nagyon furcsának találom, hogy valaki, aki csak elméletből közelít a dologhoz, felülbírálja azt, akinek élete természetes része az állatok közelsége.És nem 2 éven át, hanem 80 éven át. Hogy szerethetne igazán akár egy állatot az, aki egy emberrel(velem) ilyen tapintatlan?!Én ember vagyok, nem állat, s mégis ismeretlenül többen megbántanak...a szavaikkal..nem szereti az állatot sem, aki az embereket nem szereti..ilyen nincs.Aki szeret,az pedig előbb megpróbál megérteni, s ha nem ért, akkor úgy válaszol., hogy kérdezzen, ne pedig sértsen. Nem?

2012. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
0%
..nem fojtanál meg egy patkányt, de gondolkodás nélkül belém "rúgsz" a szavaiddal? Én is szép, kedves, és tanulékony vagyok. Még a patkánynál is aranyosabb vagyok. Hogy van ez?
2012. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom túltenni magam...miért hiszi bárki, hogy ha más öl, s vegyi úton, az jobb, mintha én magam ölök? Csak másra hárítok a piszkos munkát....egyébként azt hittem, anyagi gondjaid vannak...házilag a bio módszerek alkalmazhatók, nem a méreginjekció.
2012. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
De azért a vízbe follyrás nem a legjobb módszer...Max még az emberi altató,de am se kell belőle sok,mert egy állat szervezete tök más és ők már egy kisebb mennyiségbe is belehalnak,de akkor is szenvednek,ezért nem adunk állatoknak emberi altatót vagy bármilyen más gyógyszert ,mert nekik az végzetes lehet...
2012. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

Én bántottalak meg téged? Ne nevettess. Nem tudom hány éves lehetsz de a gondolkodásod elég furcsa és érthetetlen számomra. Én szeretem az állatokat, szóval nem tudlak megérteni.

Ha számodra nem állatkínzás az hogy vízbe fojtasz egy állatot, akkor te kegyetlen vagy és nincsenek érzéseid. Nekem nem egy patkányom van, hanem már 20 éve macskáim, kutyáim, kisállataim, a nemkívánt kisállatokat sem fojtottam vízbe soha hanem mindig találtam nekik gazdát még ha az ország másik végére kellett is elvinnem. Ennyi a különbség tudod... hogy a környéken lakó hozzád hasonló emberek inkább kényelmesen vízbe ölték őket, amíg én inkább másik családot kerestem az állatoknak. Most akkor én vagyok a rossz, ők meg jól csinálták szerinted? Mert úgy tűnik te így gondolkodsz. Neked helyes egy nem kívánatosan született állat megölése. Te nem vagy normális. Gondolkodj el magadon, mert akkor is gyilkos vagy ha állatot ölsz, ő is érző élőlény, akárcsak egy ember. Legfeljebb nem olyan okos, nem beszél...de attól még élőlény ugyanúgy. Az állatok biztosan több szeretetet érdemelnek mint te. Még egy utolsó panelcsótányt is jobban kedvelek mint az ilyen állatgyilkosokat akik vízbefojtanak ártatlan állatokat ahelyett hogy családot keresnének nekik. Ez van. De ezen ne csodálkozz amíg ilyen gondolkodásod van, egyetlen állatbarát ember sem fog kedvelni. De mit érdekel ez téged, hiszen te nem vagy az. Legfeljebb annak hiszed magad.

2012. jan. 5. 21:39
 20/55 anonim ***** válasza:
0%

mert elérhető

altatója nem mindenkinek van, de vize van

elérhető, nem fájdalmas, nem hosszadalmas

nem kell ügyesség a kivitelezéséhez

mert ugye pl. a halat fejbevágjuk, a csirkének elvágjuk a nyakát - ez is egy piollanat. De a barátom a barát patkány nyakát nem merem elvágni, s talán elvéteném az ütést, ezért. Altatója csak annak van, akinek felírta az orvos, ritkaság, s ki tudja, mit tesz a patkánynál? Vajon azt is eleltatja, vagy kínokat okoz neki? Nme vagyunk orvosok. Ezért. És kösz h emberszámba vettél, meg is vígasztalódtam.

De ha olyan olcsó az állatorvos..nekünk a tengerimalacra sokkal nagyobb árat mondtak..s hagytuk szegényt szenvedni, de megbántam azt.Át kellett volna segítenem nekem a vadászmezőkre.

2012. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!