Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy kis háziállatot...

Szeretnék egy kis háziállatot születésnapomra, de van egy kis probléma vele?!

Figyelt kérdés

18. születésnapomra szeretnék kérni egy kis nyulat, már nagyon rég óta szeretnék egy kis háziállatot, így gondoltam a 18. születésnapom egy nagyon különleges esemény ami jó alkalom lenne erre!

Csak az a baj, hogy a nagymamámnál lakom és (ahogy ő mondja) ő "érzékeny" a házaiállatok szagára és nem engedi meg hogy háziállat legyen a lakásban!

Mivel tudnám meggyőzni hogy engedékeny legyen?

Azt gondolom hogy a 18. szülésnapra egy nagyon különleges ajándékot kell kapni!

Segítsetek?!



2013. febr. 21. 22:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
31%
Egy nyuszi iszonyat sok pénzbe kerül! Évi oltás 5000, a ketrec minimum 10.000, és nagyon sok szénát fogyaszt. Alomnak a forgácsnál jóval drágább fapellet fele csak meg. Az orvosi költségek se elenyészőek, ha baja van. Ráadásul a legtöbb városban nincs is nyúlhoz értő orvos, ezért utaztatnod kellene olyankor. Amíg nincs egy biztos kereseted, addig felejtsd el. Ja, az ivartalanítás pl Pesten nőstény nyuszkónak 25 ezer. Meg gondolom, kezdő állattartó vagy, ezért olyasmivel kellene kezdened, aminek nem annyira érzékeny a bele, hogy egy erősebb frontra képes leállni az emésztéssel...ami ugye az állat halálát okozhatja.
2013. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

6. Jajj, tündéri! :D



mondoshawan: Igazad van abban az esetben, ha a nagymama tényleg nem bírja a háziállatok szagát. De lehet, hogy csak egy egyszerű kifogást keres, enyém is sokszor megjátsza magát. Pl. ha látja, hogy halat eszem, rögtön becsapja a szobája ajtaját, merthogy bűzlik, meg hogy nem bírja. Ha nem látja, hogy halat eszem és 5 perc múlva kijön, akkor érdekes mód nem érzi és nem csukja be a szobája ajtaját (Miért nem csukom be az ajtaját, ha halat eszek? Mert mániája, hogy szellőzzön a szoba - szellőztetni persze sosem szellőztet az ablakon át - és ha becsukom, akkor meg azért kapom a leb.szást). Apám ugyanezt eljátsza a majorannával. Hogy fujj, hogy ő nem szeretni, hogy ő nem bírja, hogy elrontja a főzeléket mert mellékíze van. Igen, ha mondom, hogy beletettem a főzelékbe. De ha nem mondom és úgy eszik belőle, akkor isteni finom. Erről ennyit.

2013. febr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
40%
Ne vicceljetek, a nyuszi nem büdös, csak oda kell rá figyelni..az én nyuszim teljesen szobatiszta, van egy kis nyuszi wc-je, oda jár kakilni és pisilni. Ezt a wc-t meg aztán tényleg nem nagy ügy takarítani, naponta legalább egyszer szoktam, illetve általában 2x, mert reggel simán ki lehet szedegetni a pisis és kakis részt. Így teljesen szagtalan. Amikor vendégek jönnek hozzánk, mindig meglepődnek, hogy szagtalan a nyuszi.
2013. febr. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Fapelletet kell használni, és akkor nem büdös. A rágcsálás már problémásabb lehet, mert amit csak tudnak, megrágnak, úgyhogy nagyon oda kell figyelni és mindent eltenni, eltorlaszolni. Lehet kapni mobilkerítést, azzal megoldható, csak nagymama nem tudom, mennyire örülne neki. Szóval egy nyuszihoz kell a közreműködés, mert a nap nagy részében ki kell engedni és nem mindenki tűri el, hogy kerítések meg könyvek legyenek a földön a szobában. És még így is megrágcsálhatja a bútorokat, tépkedheti a tapétát. Éjjel lázadni szoktak a ketrecbe zárás ellen úgy, hogy teljes erővel rázzák a rácsot:D. Ha valaki nem szeretne nyuszit tartani a lakásban, akkor ezeket a dolgokat nem fogja elnézni. Én is ilyen helyzetben vagyok, szeretnék egy nyuszit, de megértem, hogy mért zavarja mást és majd ha elköltöztem, akkor lesz.
2013. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Szerintem (is!) lehet hogy, csak arról van szó, hogy alapból azt gondolja, hogy minden háziállat "büdös"! Pedig volt degum és az se volt "büdös"!

Biztos vagyok benne, hogy megoldható lenne, hogy valahogy megegyezzünk!

Meg ha rendszeresen takarítanám az almot, akkor nem lenne "büdös"!

Meg biztosan megszeretné a nyuszikát és megtapasztalná, hogy nem "büdös"!


Mi kell egy nyuszi tartásához?

- ketrec

- alom

- itató

- etető

- nyúlkaja

- és nem utolsó sorban maga a - nyúl

Kell még valami?


Észrevételek?

2013. febr. 22. 15:31
 16/34 anonim ***** válasza:

Lényegében ennyi kell, de add hozzá az esetleges orvosi költségeket. Ne legyen az, hogy megbetegszik a nyuszi és nincs pénz kezeltetni.

Ja, és az oltás is rendszeres költség.

2013. febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy (mint minden háziállatnál) van plusz költség, ami rendszeres kiadás!
2013. febr. 22. 16:38
 18/34 A kérdező kommentje:

Szerinted/szerintetek durva kérés lenne ha erre a születésnapomra kérnék - mindenkitől - nyúlat az összes "kellékkel" együtt?

Mert nagy álmom hogy legyen valamikor egy kisnyúlam! :-)

2013. febr. 22. 16:45
 19/34 anonim ***** válasza:
Próbáld meg:) maximum azt mondják, hogy nem.
2013. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Ja, legfeljebb nemet mondanak!
2013. febr. 22. 20:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!