Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög vajon miért nyalja sokszor az üveg terrárium falát?

Figyelt kérdés

2017. szept. 8. 20:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól van akkor felsorolom magamtól a tartását.(:

A helye minimum 60x50 cm kell,hogy legyen de ha ennél nagyobb az csak jó. Leginkább fa borítású dolgokat kell betenni neki,hogy természetes legyen számára a helye.Kerékből nem szabad rácsosat venni mert könnyen beakadhat a lába illetve hajlik benne a háta ami későbbiekben problémához vezet a keréknek zárt futófelületünek kell lennie 20-25 cm átmérőjűnek.De lehet neki futókorongot is venni de nem minden hörcsög szereti mivel sok hörcsög lerepül róla de van amelyik élvezettel használja.Fontos,hogy legyen bent nála fürdetőhomok a csincsilla homok a legjobb azt ajánlom neki betenni.Mindennap lehet be tenni neki zöldséget.K betűs dolgokat nem ehet káposztát tilos be tenni neki mert attól fel fujodik és meghalhat.Jó vastagon kell tele tölteni a helyét forgáccsal mert szeretnek benne mászkálni. Vizet kerámia tálban lehet neki betenni mivel az önitató sokszor csöpög.Éjszakai állatok nappal csak ritkán láthatóak nem szabad zörgetni nappal mert az állatnak stressz ha felkelted. Tenyésztőtől érdemes állatot venni mivel elkerülhetjük vele a szaporítást illetve a kereskedők nem nagyon értenek hozzá.Fontos,hogy legyen búvóhelye az állatnak ahol biztonságba érezheti magát.Fontos,hogy az állat egyedül legyen tartva mivel a Dzsungi magányos állat nem lehetek őket együtt tartani mivel halálos verekedés is származhat abból ha két Dzsungi együtt van tartva.Tápból Magyarországon a Real Nature,Multifit,Vitakraft JR farm,tápját ajánlanám.A panzi yoyo tápokat pedig hanyagolni mivel ezek teli vannak napraforgóval ami hizlal és nem tesz jót az állatnak.Lehet adni nekik lisztkukacot mivel fontos a fehérje számukra.Na hirtelen ennyi jutott eszembe ha valami még eszembe jut kiegészítem mindent magamtól írtam le.

2017. szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja még azt hozzá tenném,hogyha új a kisállatunk akkor egy pár napig ne zörgessük mivel szokatlan számára még az új hely és esélyes,hogy visító hanggal jelzi,hogy ő fél.Óvatosan próbáljuk magunkhoz szoktatni ne kapkodjunk beszéljünk hozzá miközben próbálunk barátkozni tegyünk kis csemegét a kezünkbe hátha elveszi felülről nem szabad felé nyúlunk hanem csak alulról.Ki lehet venni a helyéről és egy elkerített részen a szobába futkározhat szokták élvezni.A hörcsögök sajnos nem sokáig élnek rövid az életük 3 évig élnek max. Otthon lehet neki csíráztatni magokat szeretni szokták.Lehet betenni nekik fürtös kölest is.Picik de sok betegséget elkaphatnak ezért ha bármi furcsát tapasztalunk a hörcsögünkön vigyük el hozzá értő állatorvoshoz. Van számukra hörcsöggömb amibe csak azért fut mert menekülne.
2017. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ötös! De még mindig nem értem, miért fikázod a csoportot. :D
2017. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ja és az alom nem ajánlott,hogy illatos legyen jobb az illatmentes ami nem poros mivel a nem megfelelő forgács irritációt válhat ki a kis drágáknál.Körmük ha túlnő akkor az fájdalmat okozz az állatnak ezért a körmüket orvossal vágassuk.Ha az állat sokat vakarózik lehet akár gomba esetleg atka vagy éppen rüh.Fontos,hogy kerüljük a túlzott cukros készítményeket mivel hajlamosak a cukorbetegségekre.Fürdetni tilos inkább az előbb említett homokot használjuk.Hörcsögünket védjük a huzattól mivel könnyen megfázik és tüsszögni fog.
2017. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Mivel ott csak okoskodnak és egyből rá rontanak a kérdezőre és csodálkoznak,hogy nagyon sokan kilépnek egyből hát azért mert ott kedvesen segítenek hanem borzalmas hangnemben de nem az én bajom.Én megvagyok elégedve a mostani tudásommal nem kell,hogy kioktassanak a nagy okosok.De ezt én lezártam többet nem válaszolok ehhez a kérdéshez.
2017. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Kedves 13. válaszoló. Azért fikázza azt a bizonyos csoportot, mert már én is sokszor láttam, hogy valaki posztolt oda valamit és nem segítséget kapott, hanem azt, hogy jól lebaszták meg elmondták őt minden féle selejt szarnak meg ilyesminek. Szóval az a csoport nem arról szól, hogy segítsenek valakinek, hanem csak lefikázzák és amúgy is vannak ott kedvencek akiknek körbe van nyalva a kis feneke. Meg, ha esetleg ötlete van valakinek valamihez azt is leszólják és csak az jó, amit a kis csoport kedvence mondd vagy amit maga az admin mondd. Csupán ennyi amiért rossz az a csoport.. és még csak finoman fogalmaztam
2017. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%
Na akkor én is belekezdek, én is tagja vagyok a csoportnak és ez egy igenis jó csoport, az emberek segítőkészebbek mint bármelyik másik hörcsögös csoportban. Nagyon sok tag szeméylesen is segít a másiknak, ha arra van szüksége, nem csak tanácsokkal, hanem tényad akár kölcsön vagy örökbe ketrecet, felszerelést, elviszi a másik hörcsögét dokihoz, ha beteg és az a másik személy nem tud valami oknál fogva elmenni vele, pl. mert dolgozik. Az egyik tagnak köszönhetem hogy még él a hörim.. igenis jó csoport, csak sok hülye nem képes felfogni azt, hogy az emberek ott jót akarnak és nem támadni. Nem azért kérdezik meg, hogy mekkora a helye vagy a kereke vagy ilyesmi, mert nincs jobb dolguk.. hanem mert jót akarnak a hörcsögnek, mert ha megkérdezik, nyilván okkal, mert pl. a képből látják, hogy túl kicsi. Nagyon ritkán van egy-egy olyan tag, aki csúnyán szól a másikhoz, de ilyen minden nagy csoportban előfordul.. amúgy a 99,9%-a a csoportnak kedvesen beszél mindenkivel, tök normális stílusban.. az más kérdés, hogy az a valaki utána alpári módon szól vissza, pedig csak segíteni akartak neki és semmi rosszat vagy bántót nem mondtak.
2017. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
54%
Mondtam már,hogy lezártnak tekintem a vitát jó elfogadom,hogy te jó csoportnak látod szerintem nem az ne írogass hanem fogadd el azt,hogy számomra pedig nem jó csoport ennyi kész mindenki elfogadja a másik véleményét éljük tovább az életünket te a csoporttal én meg a csoport nélkül ennyi.
2017. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!