Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi gyereknek milyen figyelm...

Kicsi gyereknek milyen figyelmeztető táblát tennétek ki?

Figyelt kérdés

Van egy kuvaszom, a szomszéd felé drótkerítés van, a szomszéd kislány viszont szeret odajönni a kerítéshez az én gyerekemmel diskurálni. Mikor ott vagyok, nincs semmi gond, de volt már, hogy a kutya odarohant és megugatta, mikor lógott a kerítésen, volt nagy ijedtség. Meg némi vita.

Most arra a részre, ahova oda szokott jönni, raktunk fűzfafonatot, de gondoltam, tennék a kerítésre egy "harapós kutya" táblát is, valami kisgyerekre szabott, nem ijesztő, inkább vicces kivitelben. (Már csak azért is, hogy megtanulja, hogy kutyás kerítésen nem nyúlkálunk át, ha már az anyja nem hajlandó megtanítani neki.)

Van ötletetek, hogy lehet ezt egyértelművé tenni egy 3 éves számára rajzban?


2019. júl. 24. 11:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan szólj rá a kisgyerekre! "Figyelj, Jucika, ne nyúlj be a keritésen, mert akkor Bodri kutya meg fog harapni, mert ő így őrzi a házat. Az állatkertben sem szabad ám benyúlni az állatokhoz, itt sem szabad. Te okos gyerek vagy, megigéred, hogy többet nem nyúlsz a keritéshez? És dicsérd meg, amikor ugy megy a kerités közelébe, hogy nem nyúl hozzá. Az anyját is figyelmeztesd még egyszer, hogy ő is szóljon rá a gyerekre, ne engedje a jeritéshez, mert ez az ő felelössége. Vedd fel a mobiloddal, amikor figyelmezteted, hogy legyen bizonyitékod, hogy te szoltál. A tábla azért nem jo ötlet, mert hosszu a kerítés, és kb.fél méterenként kéne kiraknod az ő oldaluk felől. De a kapun azért legyen egy harapos kutya tábla.
2019. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
13%
Egy tablat kitehetsz azert. Ugy tudom, ha nincs kint es megharapja a kutya akkor jogilag is a te felelosseged, ellenkezo esetben pedig az ove
2019. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kapun van tábla, de ugye faluhelyen az kb. annyi, mint a semmi, simán besétál akárki. (Volt is már belőle galiba.) Ráadásul saroktelek vagyunk, 3 oldalról közterület határol minket, már gondoltam rá, hogy körberakom a kerítést kutyaharap-táblákkal, biztos ami biztos.

De persze attól ezt még le kell kommunikálnom a szomszédokkal, mert hiába áll az én oldalamon a jog, nem akarom, hogy a gyereknek baja essen, vagy netán egy huszárvágással lemérgezzék a kutyámat.

2019. júl. 24. 13:34
 14/23 anonim ***** válasza:
83%
Beszelj a gyerek szuleivel mert ez igy nem oke.a kisgyerekekre legjobban anyu, apu tud hatni.egy 3 éves gyereknek azért már van veszélyérzete,meg tudja tanulni
2019. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Igazából szívem szerint tényleg a kutyát szeretném megtanítani, hogy gyereket ne bántson. De ötletem sincs, mit tudnék (még) tenni. Nem ma kezdtem a kutyázást, a másik kutyám fegyelmezett akkor is, ha nem látom, de a kuvasz más: ha nem vagyok ott, vagy ha engem érez fenyegetve, akkor saját hatáskörben dönt. A kutyaiskolákban nemigen tudnak mit kezdeni ezzel a fajta pásztorkutya-mentalitással.
2019. júl. 24. 13:41
 16/23 anonim ***** válasza:
28%

1. A kutyádat tényleg meg kell tanítani arra, hogy ne legyen ilyen - erre jó egy kutyaiskola vagy hozzáértö kutyaoktató.

2. Elvileg ugyan a gyerek szülei lennének felelösek, ha a kutyád megharapja a gyereket, de az a gyereken nem segít, ha netán közben megrokkan a harapás miatt. (Adott eetben a kezét is elvesztheti!)

3. Ettöl függetlenül réged is felelöségre vonhatnak, ha tudtál arról, hogy a gyerek veszélyben volt, és nem akadályoztad meg a balesetet.


4. Egy 3 évesnek semmiféle rajz vagy magyarázat nem hat, mert amikor a te gyerekedet akarja megérinteni, akkor eszébe sem jut a kutya.

2019. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

"Ugy tudom, ha nincs kint es megharapja a kutya akkor jogilag is a te felelosseged, ellenkezo esetben pedig az ove"

NEM JÓL TUDOD! A táblától függetlenül felelös a gazda a kutya miatt.

2019. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
A gazda felelős, hogy a kutya ne menjen át más területére, ne jusson ki felügyelet nélkül közterületre. DE: A gyerek szülője felelös, ha a gyerek átmegy idegen területre, ideértve az átnyúlást. Ha körül van kerítve a birtokod, és még a figyelmeztetö tábla is kint van, a kapun a harapós kutya tábla böven elég, akkor t jogilag védve vagy. Az nagyon rendes töled, hogy vigyázol és aggódsz ezen felul is a szomszéd gyerekéért. A fonat, hogy ne tudjon átnyúlni, nagyon jó ötlet, ezen felul nyomatékosan figyelmeztetni kell a szülőket, és a maga szintjén a gyereket is. Ha lehet, ezt dokumentáld vagy legyen tanú.
2019. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
Azért nehogymár a kérdezőnek kelljen csináltni MÁSIK kerítést, meg átnevelni az amúgy jól működő kutyát! Nyilván ha már megtörtént a baj, a gyerek szempontjából mindegy, hogy jogilag ki hibázott, és nyilván senki nem is akarja hogy baj történjen, de ez ebben az esetben szerintem abszolút a szülők felelőssége! Senki nem köteles bunkert húzni maga köré, csak azért, mert a szomszédjában kisgyerek van!
2019. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem kell átalakítani teljesen a kerítést. Az OBI-ban pl. sok megoldás van, ami kerítésre szerelhető. Nálam pl.faborítás van fent körben, de lehet kapni olcsóbb kivitelben is ilyesmiket. Simán fel lehet szerelni.


A kisgyerek nem fogja megérteni a vicces táblától sem, hogy ne nyúljon át, ha az anyja nem tudta eddig megtanítani neki. Neked kell valahogy megakadályoznod.

2019. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!