Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyulit vegyek? Csak...

Milyen kutyulit vegyek? Csak normális válaszokat kérek.

Figyelt kérdés
Magányos farkas vagyok, a szüleimmel élek harmincas vagyok. Se barátnőm, se haverok. A kutya lenne a hobbim. Napi séta, esetleg kutyasuli. Hétvégén nagyobb túra. Télen-nyáron. Nem akarok óriásit, de zsebkutyát sem. Olyan 15-30 kiló közöttit. Hosszúszőrűt kinti kutyára. Tetszenek a fekete szinűek is.
2019. júl. 29. 21:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%

#18

Gondoljam el a nagy kutyát a házban? Nem kell messzire menni, a 35 kilós pitem benti kutya. Tudod miért? Mert családtag, nem kerti dísz. Ha pedig valakinek olyan veszélyes a háza hogy a kutyának baja lehet, ott embernek se kéne laknia, már nem azért.

2019. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
13%
Azért én nem a pit kategóriára gondoltam. Én személy szerint a Német dog méretűekre gondoltam. Nekünk nemet juhaszaink voltak és akárhányszor bejöttek a házba csak törtek zúztak. Nem benti kutyák voltak. Bejöttek és ‘megvadultak’ Ugráltak az ágyon stb. Én ezért mondom, hogy van olyan kutya ami nem bentre való. Ok sem kerti díszek voltak de egyszerűen a házban nem tudtak megférni
2019. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
76%
Akkor látom jól elolvastad a kérdést. "Nem akarok óriásit, de zsebkutyát sem", idéztem a kérdezőt. Ergo közepes/nagyméretű kutyát szeretne, a német dog pedig értelemszerűen óriás. Egy közepes méretű kutyának az égvilágon semmi baja nem lesz egy karbantartott, élhető körülményekkel rendelkező házban.
2019. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

#23 vagyok, valami lemaradt.

Az csakis a te hibád, hogy tör zúz a kutya, szépen meg lehet nevelve. Jól nevelt, megfelelően lemozgatott kutya nem őrül meg ha bemegy a házba, hanem lefekszik aludni. De ebbe most nem mennék jobban bele, mert nem erről szól a kérdés. A kérdezőnek nincs hobbija, elfoglaltsága, ezért szeretne egy kutyát. Na most kérdem én a kérdezőt, ha a kutyával szeretnéd tölteni az időd de nem vagy hajlandó beengedni a házba, akkor télen mínusz húszban, ősszel zuhogó esőben/szeles viharban és nyáron 40 fokban kint fogsz vele üldögélni az udvaron? Mert az nem igazán időtöltés a kutyával, ha csórikám nem tud mit kezdeni magával a kertben, te meg ülsz bent a fotelben és nézed az ablakból.

2019. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

#21, én teljesen egyetértek veled. Hiába kertes a házam, a 2 dobim (35-37 kg) ott van, ahol én.

Családtagokat nem zárunk ki.

2019. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
21%
Engem tamadjatok.... érthetően leírta hogy nem alkalmas a haza hogy kutyát tartson benne! Szerintem ezt felfoghatnátok. Sok olyan ember van akinek nem alkalmas a házban. Attól szeretheti ugyan úgy családtagként. Az én kutyáimhoz meg nincs kozotok. Engem sem érdekel a tiétek. Egy nemet Juhász nem szobakutya!!!!!!! Az a feladata hogy őrizze a hazat, amit éjjel tökéletesen meg is tesznek (nappal is). Úgyhogy ne engem tamadjatok. Leírta hogy nem alkalmas a ház kutya tartására!
2019. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
84%
#26, a német dog pont, hogy benti kutya! A német juhász pedig hihetetlen gazda centrikus! Az, hogy bent rombol, azért van, mert nem nevelted őket. Köszöni szépen nagyon jól van az én két malim bent a lakásban. Érdekes, ők nem rombolnak, mert nem csak annyi foglalkozást kapnak, hogy eldobom párszor a labdát a kertben és nem az a fő feladatuk, hogy védjék az udvart. Ugyanis az udvaron leginkább csak az udvart tudják védeni. Persze csak akkor, ha a betörő sem gondolja komolyan a rablást. De nálam a kutyák családtagok is, nem csak bioriasztók.
2019. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
69%

#26

A pitbull és a dobermann se benti kutya, mégis behozzuk őket a házba, mert családtagok. Ja hogy neked arra van a kutya hogy "őrizze a házat"? Milyen kár, hogy nem léteznek riasztórendszerek...

Elég ironikus amit leírtál. Azt állítod, te is családtagként kezeled a kutyát, ehhez képest megnézném hogy a párodat/gyerekeidet mikor zárnád ki a kertbe minden időjárási viszonyt leszarva. Abba meg már bele se kezdek, hogy a németjuhász munkakutyának lett tenyésztve, így közel sem az a feladata hogy házat őrizzen...

2019. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
70%

A pitbull mióta 35 kg?? 18-26 kg szoktak lenni. A tiéd vagy kórosan elhízott, vagy nem pitbull.

A pitbull így néz ki:

[link]

Az én amerikai staffordshire terrierem alulról karcolja a 24 kgt....

2019. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Nincs elhízva, egy kicsit a bordái is látszanak, de azt mondta a doki hogy nem túl sovány. Csupa izom az egész kutya, nem zsír. Nem tudom hol láttál te 16 kilós pitet, de vagy halálra volt éheztetve, vagy nem pitbull volt. Mellesleg az én kutyám nem ferdehátú agyontenyésztett vadászhelikopter mint a küldött kép, hanem egy teljesen átlagos pitbull.
2019. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!