Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy megbántam de...

Lehet, hogy megbántam de talán már túl késő?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy lassan teljesen kikészít minden. Anyukáméknak van egy yorki kiskutyájuk és úgy voltam vele, hogy nekem is kéne egy akivel én foglalkozok és viszem erre-arra. Valamiért nem akartam hasonló méretű kis kutyát. Egy Amerikai Staffordshire terriere esett a választásom. Eleinte tök jól ment minden de az elmúlt időben nem érzem az enyémnek. Úgy értem, hogy idegen vagyok vele. Jelenleg 5 és fél hónapos. Igen tudom még licsi. Kb 2 és hónapja van nálunk. Sok mindent tanítottunk neki nagyon okos és empatikus kutya. Jól kijön a macskákkal (abból is van 2) illetve a kiskutyával. De valamiért azt érzem, hogy jobb lett volna egy kis kutyát hozni. Most 20kg a kutyus és apukám szerint lesz a duplája. Anyukám néha odaadná olyannak aki a mozgasigenyet képes teljesíteni. Mivel nekem nagyon súlyos gerincferdülésem van ezért abban is elfáradok a pár métert teszek. Levegőt is nehezen kapok de a kutyának kell a mozgás. Nem igazán gondolkodtam és egy ekkora felelősséget vállaltam minden gondolkodás nélkül. De én világ életben ilyen voltam. De az a baj, hogy egyszer odaadnám mert azt szeretném ha boldog lenne de máskor meg soha senkinek. Nem szeretnék lelki traumát okozni neki, hiszen már bízik bennünk. Odaadja a játékait és amíg haza nem jövünk a kapuban ül.

Szóval fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Mert ha odaadom mivan ha megbánom? Vagy ha nem akkor azt. Én is alig vagyok 37kg és ő elvileg több lesz annál. Ráadásul fiú is.

Ha esetleg valaki volt már hasonló helyzetben, mit tett?

Vagy mi a jó döntés ilyenkor?

Előre is köszönöm a válaszokat.



20/L



2019. aug. 10. 12:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Miaz hogy 5 métert se birsz menni mert kifaradsz?
2019. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú, mindenképp add oda valakinek, és gyorsan. Még fiatal, könnyen alkalmazkodik.

Úgy nem vállalunk kutyát, hogy nem tudjuk, akarjuk-e egyáltalán. Te márpedig még ezt sem tudtad eldönteni. Megszűnt a tanítási vágy benned, nem tudod a mozgásigényét kielégíteni.

Ha már felelőtlenül kutyát vettél magadhoz, javítsd ki a hibád, ne légy önző, a kutya érdekeit tartsd szem előtt, és az nem az, hogy veled maradjon!

2019. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
16%

Az,hogy honnan van a kutyája édes mindegy,nem? Magához vette.Itt a lényeg az,hogy nem akarja megtartani,de mégse adna túl rajta.

(Mivel úgylátom én sem vehetem meg/át tőle,nem reagált semmit rá.)


20 évesen nem is tudom hogy lehet valaki ennyire szellemileg gyerek még.Vagy,hogy a szülők hogy nem avatkoztak ebbe bele,ha látják hogy nem vagy igazán kész egy állatra.Vagy nyugodtan nézek ők,hogy te ennyire szarsz rá,ők sem akarnak vele foglalkozni..?


Csak abban reménykedem,hogy nem ő lesz a következő agybeteg állat aki megöli vagy kiteszi az út mellé inkább minthogy gyorsan túl adjon rajta valakinek aki szeretné is.

2019. aug. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon túlzásnak tűnik ez a történet.37kg 20 évesen? Ha csak nem egy törpe vagy akkor ez anorexia és akkor gyakorlatilag már rég kórházban kéne feküdnöd életveszélyes állapotban nem vígan írkálni gyakorira.

Aki 5 métert nem képes megtenni az egyazerűen félholt,béna..

Ráadásul ott a gerincferdüléses része is a dolognak amire rohadtul nem a fekvés és 5m séta van felírva a javadra.

Úszás,gerinc tornák,feszítők,vas és magnézium tabletták..Ha ezekre nincs lehetőség a te előállt súlyos eseted megint kórházi ellátást igényel.


Ha meguntad a kutyát vagy bizonytalan vagy nem kell mese köré.Döntsd el,hogy kell-e vagy sem.Ne azt nézd,hogy ő jól megszokta-e ott hanem azt,hogy jó lesz-e neki szerinted ha egyik nap a szemed fénye másik nap meg kering felette a kard hogy vagy odaadod valakinek vagy maradhat még pár napot.


És könyörgöm 20 évesen tanulj meg már felelősséget vállalni azért amid van.Vagy ha ez nem megy legalább nézz szembe a következményekkel és ne kifogásokkal meg mesékkel állj elő amik mögé rejtőzhetsz és magadban felmentheted magad a hibák alól.


Nem kell a kutya,meg gondoltad magad oké.Nem te vagy az egyetlen,van ilyen.

De akkor ne gondolkozz rajta,hogy mi legyen hanem tedd azt ami helyes,ami mindig a fejedben jár.: Add oda valakinek aki szereti,akinek kell,aki akarja a nap 24 órájában.

2019. aug. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!