Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyatartók, akik az...

Olyan kutyatartók, akik az ivartalanítás ellen vannak, leírnák az érveiket?

Figyelt kérdés
2019. aug. 27. 12:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%

Az ivartalanitas osszezavarja a hormonrendszeret.

Kerdezo vetesse ki a hereit eloszor. Utana elmelkedjen a kutya ivartalanitasan.... te miert nem akarod,h levagjak a hereid?? Na latod.

2019. aug. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

Akik ellenzik az ivartalnítást azok nem veszik komolyan az időskori, hormonhatásra kialakuló ivarszervi betegségeket. Állatorvosi rendelőben dolgozom, rengeteg méhgyulladással, petefészek- de főleg emlődaganattal akár tüdő áttétel találkozom. Kanoknál egy fokkal jobb de sajnos náluk is nagyon gyakori a prosztata/heredagnat, májsejtes bazidióma is előfordul. Jellemzően 10 év feletti korban alakul ki de korábban is elő szokott fordulni.

A gazdák mindíg azt mondják, hogy bár tudtak a betegségekről de nem gondolták, hogy ez náluk is be fog következni. Mert "gyerekkorom óta vannak kutyáim, egyik sem volt ivartalanítva mégsem volt még baj" vagy "nem akartuk őt megcsonkítani" (de itt pl emlődaganat miatt 4 emlőt kellett eltávolítani a 9 éves kutyából és akkor már ivartalanítottuk is). A kedvencem a kis bichon akinek a gazdája nem akarja, hogy szenvedjen a műtét miatt de azt végignézi évi 2x hogy a kutya álvemhes lesz, beduzzadnak az emlői, tejet is termel, dajkalja a plüsseit.

Az ilyen gazdák kutyáit sajnalom, de őket valahogy nem tudom, amikor sírva jönnek az idős kutyával és sos műteni kell mert bármikor perforálhat a gennyel teli méh, vagy kifakadt az ökölnyi méretű emlődaganat és még a legyek is beköpték vagy a kutya egyáltalán nem tud vizelni a prosztatadaganata miatt.


Persze lehetnek mellékhatások. Szukáknál viszonylag gyakori az inkontinencia de ez gyógyszeresen kezelhető. Ismerek 1 szukát aki az ivaratalnítás utan agresszív lett. Illetve a belassult anyagcsere miatt könnyebben híznak bár ez nagyon könnyen orvosolható a fejadag csökkentésével.

De az arányok és a hatások/mellékhatások figyelembevételével szamomra teljesen egyértelmű volt, hogy mindkét kutyámat ivartalníttatom.

2019. aug. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ivartalanításellenes, de szerintem egy kan kutyánál az előnyök-hátrányok egálban vannak, így a sajátomat nem fogom ivartalanítani.


Az ivartalanítással valóban csökkennek az ivarszervi daganatok esélyei, cserébe megnövekszik a csontrákra, hemangiosarcomára, pajzsmirigy-alulműködésre, elhízásra, illetve az izületi megbetegedésekre való hajlam, úgyhogy mindent összevetve, szerintem nem éri meg kockáztatni. Arról nem is beszélve, hogy utána lehet nézni az olyan fogalmaknak, mint a "spay coat", amit már említett itt előttem valaki, illetve meg lehet nézni a fiatalon ivartalanított kutyák csontozatát az ivarosakkal szemben. Persze, erről a jelenlegi lobbi nagyon mélyen hallgat, és sokan úgy tesznek, mintha valaki, aki nem szeretné ivartalanítani a kutyáját, az csak érzelmi meggyőzödésből nem teszi.


Ezeket pedig érdemes elolvasni, csak hogy lássátok, nem magamtól találtam ki a fent említetteket:

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!