Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti féltek a harcikutyáktól?...

Ti féltek a harcikutyáktól? Amikor az utcán jön veletek szembe, a gazdin meg látszik hogy az a tipikus vagánygyerek, aki szó nélkül ráuszítja az emberre, a kutyáját.

Figyelt kérdés
2019. okt. 18. 17:21
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
5%
Igen, félek. Ezen a környéken történt már emberre támadás, ráadásul vannak olyan kutyák is itt, amelyektől még a saját gazdáik is félnek, mert direkt bevadították őket, hogy harcoljanak.
2019. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
36%
Minden kutyától félek, ha szabadon van, főleg ha rohan felém. A gazdája leszarja hogy mások is élnek körülötte, hiába van kitáblázva, hogy csak pórázzal viheti. Látja, hogy félek, direkt felém dobja a botot, vagy rámordit, hogy az ő kutyája nem bánt. Azt csinálnak amit akarnak, sok ember meg miattuk nem mer kimenni egy parkba. Idős nénire ráugrott egy kiskutya, a gazdája meg odaszólt neki, hogy miért állt olyan közel. A kutyatartók egy részéről elmondható, hogy a kutyájuk intelligensebb náluk. Néha jön pár hír kutyatámadásról, az valahogy mindig rendben van, mert szegény kutya nem tehet róla. A gyereknek meg vagy sikerül visszavarni az arcát vagy nem, és minden marad a régiben. Semmi csoportos tiltakozás. De ha egy kutyát láncra kötnek, jön a népharag.
2019. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
19%
Szájkosár és póráz nélkül bizony félek tőlük. (Még úgy is, ha kerítésen belül ugatnak meg.) A vagány gyerekektől nem félek, mert csak kis takonygombócok :D
2019. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
20%

Tételezzük fel, hogy harci kutya alatt most azokra gondoltál, akiket agresszívre nevelt a "gazdájuk". Én nem félek, mivel ha rám küldi, feltartom a kezem, ráharap, és már repül is a kés az állatba. Utána meg majd lehet magyarázkodni a BRFK-nál, hová lett a szájkosár és a póráz.


Bár jegyzem meg, ez szerintem erősen elméleti kérdés, mivel a kutyás támadások túlnyomó többsége kóbor állatok miatt történik, nem pedig uszítás miatt.

2019. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim válasza:
73%
Nem félek semmilyen kutyától. Egyébként én még soha nem láttam kutyás "tipikus vagánygyereket". Csak normális kutyásokkal találkoztam.
2019. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:
50%
Utolsó, én odaköltözök ahol laksz!
2019. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
66%
Nem félek, mert van egy tízkilós, más kutyáktól rettegő, mentett kis blökim, és mellette kénytelen voltam átváltozni “kutyasuttogóvá”. Ahogy más is említette, a legtöbb tahó nem egyszerűen póráz nélkül sétáltat, de még nekik áll feljebb, ha normálisan megkéred őket, hogy ne engedjék oda a kutyájukat hozzád. Így hamar feladtam, hogy az emberekkel kommunikáljak, és az értelmesebb lényekkel, a négylábúakkal tudatom, hogy nem örülök a társaságuknak. Megtanultam testbeszéddel jelezni, hogy meddig jöhetnek, és honnan forduljanak vissza. Tízből kilenc érti. A nagyon hülyéket meg nem vagyok rest fizikailag eltávolítani. Annyi a titok, hogy határozott, de nem túl fájdalmas módon kell megérinteni őket, mert azt még nem támadásnak veszik, viszont értenek belőle. Kutyával nem rendelkezők viszont kerüljék az ilyesmit, mert csak nagyobb bajt csinálnak, mint ami amúgy lenne.
2019. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
80%

Nem félek, csak figyelem a kutya viselkedését. Az többet elárul, mint a kutya gazdájának külleme.

Cigányok jöttek velem szembe, pitbull rohan felém. Ők már kétségbe esve kiabálnak hogy nembántnembánt, de nem foglalkoztam velük. A kutyán láttam az összes létező jelet, hogy iszonyat barátságos és a következő pillanatokban a legrosszabb ami történni fog velem az az, hogy nyáltengerben fogok fürödni. És tényleg. Össze vissza nyalogatott, mert megálltam megsimogatni. Hozzá teszem, gyönyörű szép jószág volt és már messziről szerelmes pillantásokat váltottunk, azért rohant oda hozzám. Ki volt éhezve a szeretetre.


Nagytestű kutyával még sose volt bajom. Kis vakarcs már akart nekem jönni de gyorsan meggyőztem róla, hogy nem kellene erőltetnie a dolgot.

2019. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
68%

Félek, mert kisebb testű kutyám van, és sokan a nagy, hatalmas energia többlettel lévő kutyájukat póráz vagy bármilyen rendreintés nélkül "vezetik", és általában még ők vannak megsértődve, ha kikerülöm őket. Az előző kutyám sajnos volt támadás áldozata, és ismerősi körben van még ilyen eset.


Kutya nélkül nem félek, rá se hederíts a kutyára, a gazdája sem akar valószínűleg random gyilkosságot elkövetni.

2019. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
69%
Félni alapvetően nem félek, de bizonyos állatroktól és emberektől tartok. Kutya is okozhat sérülést akkor is, ha csak játszani akar.
2019. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!